کد خبر: ۱۲۴۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۶ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
فرمانده‌ ناحیه‌ مقاومت بسیج سپاه شهرستان جهرم گفت: جهادگران بسیجی در تابستان جاری با حضور در روستاهای محروم این شهرستان به خدمات‌ رسانی عمرانی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی مشغولند.
به گزارش شیرازه، سرهنگ غلامرضا توکل،فرمانده‌ ناحیه‌ مقاومت بسیج سپاه شهرستان جهرم گفت:با هدف آبادانی و خدمات‌ رسانی، 75 نفر از بسیجیان جهادی راسخون از حوزه‌ مقاومت صاحب‌الزمان(عج) یک هفته به خدمات‌ رسانی در روستای محروم تُشک در بخش مرکزی شهرستان جهرم مشغول بودند.

وی با بیان اینکه این بسیجیان علاوه بر برگزاری کلاس‌های آموزشی و ارائه خدمات درمانی و مشاوره‌ای به اهالی این روستا، حصارکشی مدرسه و همچنین ساخت حمام و سرویس بهداشتی مدرسه را نیز انجام دادند.

توکل اظهار کرد: کف‌ سازی مدرسه و ساخت کلاس درس و تهیه لوازم ورزشی و امکانات رفاهی دانش‌آموزان این روستا با کمک خیران و اهالی را از برنامه های اردوی جهادی بعدی در روستای تُشک بوده است.

وی به اردوی جهادی فرهنگیان بسیجی جهرم در روستاهای محروم بخش سیمکان اشاره و عنوان کرد: چهار نفر از فرهنگیان بسیجی در قالب اردوی دو روزه با برگزاری کلاس‌های تقویتی و جبرانی برخی از دروس مقطع متوسطه برای یکصد دانش‌آموز روستای کوشکسار بخش سیمکان این شهرستان، آنها را برای سال تحصیلی جدید آماده کردند.

توکل با بیان اینکه این اردوهای جهادی فرهنگیان تا پایان تابستان ادامه دارد گفت: 17 نفر از بسیجیان فرهنگی نیز هفته‌ پیش به روستای آرجویه بخش سیمکان و سه چاه بخش مرکزی شهرستان جهرم اعزام شدند و کلاس‌های پرورشی و آموزشی برای دانش آموزان این روستاها برگزار کردند.

وی افزود: اردوی جهادی آموزشی- تربیتی پنج‌ روزه نیز در روستا‌های موردک و تشک بخش مرکزی و روستای آرجویه بخش سیمکان با شرکت بیست نفر از فرهنگیان بسیجی جهرم برگزار شد.

توکل با بیان اینکه روستای تُشک با 250 نفر جمعیت در فاصله 40 کیلومتری شهرستان جهرم قرار دارد، گفت: دیروز(26مرداد ماه) نیز به دعوت ناحیه‌ مقاومت بسیج سپاه شهرستان جهرم مسئولین شهرستان همراه باگروه جهادی راسخون حوزه‌ صاحب‌الزمان(عج)در روستاهای سه چاه وتشک برای بررسی مسائل ومشکلات اهالی این مناطق حاضر شدند.

وی درباره اقدامات جهادی پایگاه شهید فاخری شهر باب‌انار بخش خفر شهرستان جهرم گفت: در این اردوی هفت روزه، 10 نفر از بسیجیان جهادگر به ارائه‌ خدمات به روستاییان پرداختند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم نیز در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: اردوی جهادی سلامت دانشگاه در روستای کناردان بخش هکان شهرستان جهرم برگزار می شود که هدف از برگزاری این اردوی جهادی خدمت‌رسانی به مناطق محروم و ترویج فرهنگ جهادی است.

محسن حجت افزود: به همت کانون جهادی سلامت، بسیج دانشجویی و کانون هلال احمر دانشگاه، اردوی جهادی به مدت سه روز از 16 تا 1٨ شهریور ماه ٩٧ در روستای کناردان بخش هکان شهرستان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: دانشجویان علاقه مند می ‌توانند در خدمت ‌رسانی بهداشتی و درمانی، آموزش کارهای هنری برای کودکان، آموزش دروس اختصاصی کنکور و مشاوره تحصیلی، فعالیت‌های پژوهشی و آموزش‌های هنری و کارآفرینی، ستاد جهادی سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم را همیاری کنند.

دانشجویان علاقه مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این اردوی جهادی به سایت دانشگاه علوم پزشکی جهرم www.jums.ac.ir قسمت معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه مراجعه و اطلاعات بیشتر را کسب کنند.
برچسب ها: توکل ، فارس ، غلامرضا
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: