کد خبر: ۱۲۵۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - ۱۰ مهر ۱۳۹۷
رئیس اتاق بازرگانی فارس:
رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: شرکت های دولتی و خصولتی باعث اختلال در بازار ارز شدند وگرنه نرخ دلار در بدترین شرایط نباید بیش از ۸ هزار تومان باشد.
حباب بودن نرخ بالای دلار از همان ابتدا مشخص بود/نرخ دلار در کشور نباید بیش از ۸ هزار تومان باشد
جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی فارس در گفت و گو با خبرنگار شیرازه، با اشاره به نوسانات نرخ ارز طی چند روز گذشته یادآور شد: نرخ واقعی ارز باید متناسب با اقتصاد ایران باشد، این گرانی ارز ارتباطی با آمریکا ندارد زیرا تحریم های جدید به سختی گذشته نیست چون این تحریم ها فقط از جانب آمریکا مطرح شده و به اروپا کاری ندارد.

وی تاکید کرد: آنچه در کشور به واسطه سیاست های اقتصادی نادرست اجرا شد باعث باز شدن راه برای سوداگران ارز بود و اشتباهات دولتی نیز که از تابستان گذشته آغاز شد مزید بر علت شد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس تصریح کرد: اعلام نرخ سود بانکی و سپس در نقطه اوج اشتباه در ۲۱ و۲۲ فروردین با اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومان فرصت را برای سوداگران و فرصت طلبان فراهم کرد.
رازقی افزود: شرکت های دولتی و خصولتی باعث اختلال در بازار شدند.

وی با اشاره به اینکه اینگونه رفتارها باعث تحریک مردم شد، گفت: مردم را تحریک کردند که ریال دارای هیچ ارزشی نیست و مردم نیز به سمت ارز رفتند که امروز شاهد این وضعیت هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه حباب بودن نرخ بالای دلار از همان ابتدا مشخص بود، گفت: با تمامی مشکلات و افزایش نرخ نفت و... نرخ دلار در کشور نباید بیش از ۸ هزار تومان باشد.

رازقی یادآور شد: موضوع اقتصاد، ارز و مالیات در هیچ کجای دنیا شوخی نیست و دولت ها اجازه ورود غیر قانونی به این حوزه را به کسی نمی دهند اما متاسفانه در کشور ما تصمیمات اشتباه باعث اختلال در نرخ ارز و بروز مشکلات می شود.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: