کد خبر: ۱۲۷۸۴۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
مطالبه نمایندگان مردم فارس از وزیر کار؛
جلسه کارگروه اشتغال استان فارس با حضور شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن شهید قاضی استانداری با حضور 11 نماینده از 18 نماینده مردم فارس برگزار شد.
سهم تسهیلات اشتغالزایی فارس متناسب با جمعیت بیکاران استان نیست/اعتقادی به آمارهای مدیر کل اداره کار ندارم/شفاف بگوییم که مشکلات را حل نکردیم و دست و پای بخش خصوصی را هم بسته‌ایم

به گزارش شیرازه، جلسه کارگروه اشتغال استان با حضور شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن شهید قاضی استانداری برگزار شد. این جلسه از معدود جلساتی بود که 11 نماینده از 18 نماینده مردم فارس در آن حضور داشتند و هریک مطالباتی را به فراخور حوزه انتخابی خود مطرح کردند.

سهم تسهیلات اشتغالزایی فارس متناسب با جمعیت بیکاران استان نیست

اصغر مسعودی، رئیس مجمع نمایندگان فارس اولین نماینده‌ای بود که خطاب به شریعتمداری گفت: توجه به معیشت مردم از شعارهای شما بود که برای تامین معیشت باید شغل ایجاد کرد و برای ایجاد شغل علاوه بر تامین اعتبار مورد نیاز باید چگونگی بهره‌وری نیروی کار را نیز مدنظر قرار داد.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعدیل 200 نیروی کار در کارخانه رینگ اسپرت نی‌ریز و اخراج کارگران از سایر کارخانجات و واحدهای تولیدی خواستار حفظ اشتغال موجود شد.

وی با بیان اینکه سهم تسهیلات اشتغالزایی استان متناسب با جمعیت بیکاران و همچنین ظرفیت‌های استان نیست، گفت: متاسفانه تخصیص اعتبارات اشتغالزایی با آنچه مصوب شده است، تطابق ندارد. در روستاها تامین سند مالکیت و وثیقه برای دریافت وام مشکل است و همچنین زیرساخت‌های لازم برای ایجاد دامداری صنعتی وجود ندارد و باید به دامداران سنتی نیز وام اشتغالزایی پرداخت گردد.

اعتقادی به آمارهای مدیر کل اداره کار ندارم

محمدرضا رضایی‌کوچی، نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخاطب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قشر متوسط به پایین است و وزیر این وزارتخانه نیز باید روحیه‌ای متناسب با مخاطب خود داشته باشد، گفت: اقتصاد پایه فارس کشاورزی بوده است که خشکسالی‌های پیاپی موجب ایجاد بحران بیکاری در این استان شده است.

وی با اشاره به آمار اشتغالزایی که مدیرکل اداره کار استان فارس ارائه داد، گفت: به این آمارها اعتقادی ندارم. برای درک بهتر وضعیت اقتصاد و اشتغال استان باید آمار افرادی که در صف انتظار قرار گرفتن تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی هستند را مدنظر قرار داد.

رضایی کوچی با تصریح این نکته که در طول 40 سال از انقلاب اسلامی نگاه همه دولت‌ها به فارس استانی برخوردار بوده و همین باعث شده است از اعتباراتی که حق مسلم ماست، فاصله بسیاری بگیریم و دچار بحران شویم، گفت: مردم و مسئولین فارس به خاطر حجب، حیا و ادبی که دارند متاسفانه مطالبه‌گر نیستند و مشکلات و ناملایمتی‌ها را تحمل می‌کنند و همین باعث شده است که سال به سال وضعیت رفاهی در فارس بدتر شود.

وی با بیان اینکه فارس به زودی دچار بحران کمبود آب می‌شود، خواستار تسریع در انتقال آب دریا به فارس شد چراکه سرمایه‌گذاری نیز به آب نیاز دارد، گفت: مقایسه اعتبارات خشکسالی که به برخی استان‌های دیگر و فارس داده می‌شود نشان از داشتن نگاهی غیرمنصفانه از فارس است.

تسریع در ساخت بیمارستان 320 تختخوابی شیراز

پارسایی، نماینده مردم شیراز از شفاف‌سازی و جوانگرایی وزیر تقدیر کرد و خواستار تسریع در ساخت بیمارستان 320 تختخوابی شیراز شد که در سال 89 و همچنین در زمان وزیر سابق وزارت کار کلنگ‌زنی شده اما تاکنون فقط حصارکشی شده است!

 موازنه منفی در رفع بیکاری

خادمی، نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از اینکه اگر فردی 4ساعت در هفته کار کند جزو آمار شاغلین محسوب می‌شود، گفت: هرچه شغل ایجاد می‌کنیم، از آنطرف به دلیل مشکلات اقتصادی و تعطیلی کارگاه‌ها و اخراج کارگران موازنه منفی انجام می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که فرصت حضور وزیر کار در کارگروه اشتغال استانداری فارس به اجرای چند تصمیم کلیدی درخصوص حل مشکل بیکاری منتج شود.

70درصد کارگاه‌های تولیدی تعطیل شده است

حسین رضازاده، نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در کازرون 70درصد کارگاه‌های تولیدی تعطیل شده است، گفت: کارخانه‌های بزرگ فارس مربوط به دوران قبل از انقلاب است و پس از انقلاب فارس در توسعه صنعتی ضعیف بوده است که برای ایجاد اشتغل پایدار در فارس ضرورت دارد حرکت پایداری انجام شود.

وی خواستار تهیه گزارش جامعی از دستاوردها و نتایج سفر وزیر کار به استان فارس و ارائه آن به مجمع نمایندگان شد.

آمارها خوب است اما حال ما بد است!

رجبی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: به مدیران دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کنید هرکدام یکی دو دستیار جوان انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه آمارها خوب است اما حال ما بد است!، گفت: درخواست بیش 90درصد مراجعات مردم برای دریافت شغل است و هفته گذشته وقتی یک فارغ‌التحصیل دکترای فیزیک هسته‌ای به من مراجعه کرد و در یک شرکت بازیافت کار می‌کرد و خواستار یک شغل بهتر بود همه ملاقات‌های مردمی را لغو کردم که بیش از این شرمنده آنان نشوم!

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به اینکه 82 پرونده سرمایه گذاری در گردشگری آماده است اما فقط 7مورد به انعقاد قرارداد منجر شده است، گفت: ضرورت دارد آیین‌نامه ها بازنگری و اصلاح شود.

رجبی خواستار توجه دولت به بخش مسکن شد و گفت: امکان ندارد دولت بتواند وعده‌های اشتغالزایی را محقق کند مگر اینکه به بخش مسکن توجه ویژه داشته باشد.

اشتغال موجود را حفظ کنیم

اکبری، دیگر نماینده مردم شیراز نیز به جمله اشتغال موجود را حفظ کنیم، بسنده کرد.

نباید سرمان را زیر برف کنیم

افضلی، نماینده مردم آباده نیز خواستار حفظ اشتغال موجود شد و گفت: اشتغال کنونی به جد در معرض تهدید است و باید برای حفظ آن اقدام عملی و شایسته انجام داد.

وی با بیان اینکه نباید سرمان را زیر برف کنیم، این پرسش را مطرح کرد که آیا دولت به این نتیجه رسیده است که جامعه ملتهب است و وضعیت بیکاری و اقتصادی به وضعیت بحرانی رسیده است؟!

وی با بیان اینکه درست است فارس در بسیاری از موارد رتبه‌های بالایی دارد اما واقعیت موجود و شرایط استان با توجه به بحران خشکسالی با آمارها خیلی فاصله دارد.

شفاف بگوییم که مشکلات را حل نکردیم و دست و پای بخش خصوصی را هم بسته‌ایم

مسعود رضایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه ما بدعمل کریم و اکنون وضعیت به جایی رسیده که باید بر سر چه باید کرد با هم به اشتراک برسیم، گفت: باید شفاف حرف بزنیم و بگوییم که مشکلات را حل نکردیم و دست و پای بخش خصوصی را هم بسته‌ایم. اگر سفیران اقتصادی انتخاب کنیم مسائل سیاسی و اجتماعی ما نیز حل خواهد شد.

تعهدات قبل را به سرانجام برسانید

اسماعیلی، نماینده مردم خرامه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ما می‌خواستیم درخواست کنیم شستا در فارس سرمایه‌گذاری جدیدی انجام دهد اما الان باید بگوییم همان تعهدات قبلی خود را انجام دهد که این دستور شخص وزیر را می‌طلبد.

وی با اشاره به بستن قراردادهای یک ماه کارگران گفت: برخی خدماتی که به اسم کارگر انجام می‌دهیم درواقع خدمت نیست و برای حفظ اشتغال موجود باید اجازه دهیم کارگر و کارفرما با توجه به پتانسیل کارگاه به توافق برسند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
غریبه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
0
0
افضلی نماینده اقلیده متاسفانه فارس دلسوزنداره ضعیف ترین افراد ایندوره شدن نماینده وضع هم بهتراین نباید باشه
مرودشتی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
0
0
سلام. نماینده پرطمطراق مرودشت کجاست؟ آهان مرودشت مشکل بیکاری، خشکسالی و تعطیلی کارخانه ها ندارد و ایشان در سفر خارجی هستند خوش بگذره..
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
0
0
حرف حساب را نماینده جهرم زد دولتی ها با آمارهای ساختگی فقط دنبال حفظ صندلی ریاست هستند و پاشیدن نمک بر زخم بیکاران جامعه تحصیلکرده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
0
0
آقای رجبی نشانه بد بودن حال شما همین وضعیت فشل اقتصادی است
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: