کد خبر: ۱۲۸۶۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
گلایه استاندار در جلسه کارگروه توسعه صادرات فارس:
استاندار فارس با انتقاد از آنچه نخوت و سستی و بی انگیزگی حاکم بر بازار صادرات استان عنوان می‌‌کرد، تاکید کرد که رفع مشکلات صادرات در فارس را در سطوح ملی پیگیری خواهد کرد.
به گزارش شیرازه، عنایت‌الله رحیمی یکشنبه 26 اسفند در آخرین جلسه کارگروه صادرات سال 97 استان فارس با انتقاد از رخوت و سستی و بی انگیزگی حاکم بر صادرات در استان فارس بر لزوم علت یابی این موضوع و رفع آن تاکید کرد و افزود: در شرایط کنونی صادرات حلال بسیاری از مشکلات اقتصادی است که باید با جدیت در دستور کار قرار بگیرد .

وی در عین حال با قدردانی از تلاش هایی که در توسعه صادرات محصولات فارس به 63 کشور انجام شده است، افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور نوع نگاه ها می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند .

او با بیان اینکه شرایط کنونی ناشی از تغییر ارزش پول ملی در برابر ارز های رایج برای صادرکنندگان مطلوب است، گفت: اصلاح در محیط حقوقی و قانونی، بهبود در کیفیت تولیدات صادراتی و نوع بسته بندی این محصولات، توجه به ایجاد ثبات در بازارو همچنین ساماندهی حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده ای و دریایی از اقدامات مهمی است که در راستای توسعه صادرات باید مورد توجه قرار گیرد .

وی با تاکید بر وجود بعضی مشکلات در این حوزه یادآور شد: بخشی از این مباحث در سطح استان با برنامه ریزی قابل حل است اما بخش هایی مربوط به سیاستگذاری های کلان در سطح ملی و همچنین ذائقه بازار است بنابراین جزیره ای عمل کردن مشکلی را حل نخواهد کرد .

استاندار فارس با اشاره به اینکه بخشی از صادرات استان فارس در آمار مربوط به این استان ثبت نمی شود، خاطرنشان کرد: این موضوع باید پیگیری و رفع شود چرا که آمارهای صحیح در کسب امتیازات این حوزه برای استان موثر خواهد بود .

او با تاکید بر اینکه باید با تیزبینی و دقت نظر تقاضای بازار جهانی برای کالاهای داخلی را مورد توجه قرار داد، عنوان کرد: افزایش تقاضا برای صادرات بعضی محصولات مانند دام زنده مولد برای آسیب به کشور است که باید در راستای حفظ منافع ملیاز کسب سود از چنین صادراتی چشم پوشی کنیم .

رحیمی با اشاره به اینکه ظرفیت مناسبی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی وجود دارد بر لزوم ایجاد میز صادرات در این زمینه تاکید و در خصوص حمل و نقل خودروهای سنگین در ایام نوروز خاطرنشان کرد: همچونگذشته به طور حتم در برخی از روزها و ساعت‌ها ممنوعیت تردد در جاده‌های استان فارس وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: