کد خبر: ۱۲۸۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸
معاون برنامه‌ریزی جهاد کشاورزی فارس اعلام کرد؛
صبوری‌پور گفت: تغییرات جوی اخیر بیش از 320 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد.
به گزارش شیرازه، جعفر صبوری‌پور یادآور شد: تغییرات جوی اخیر شامل جاری شدن سیل، بارش تگرگ و وزش باد شدید به بخش کشاورزی 24 شهرستان استان فارس خسارت وارد کرد.
وی افزود: در مجموع از خسارت‌های وارده 38 درصد به حوزه زراعت، 32 درصد به حوزه باغبانی، 25 درصد به ابنیه و سازهای آبی، جاده‌های دسترسی به مزارع و جاده‌های عشایری و 5 درصد به حوزه دام، طیور، آبزیان و ابنیه های مربوطه خسارت وارد شده که خسارت هر بخش  به مراجع ذی‌ربط اعلام گردیده است.
صبوری‌پور با بیان ‌این‌که مصوبه هیئت دولت برای جبران خسارت در استان گلستان در زمینه کمک بلاعوض، تسهیلات ارزان قیمت و اعتبارات عمرانی در فارس نیز اجرا خواهد شد، تصریح کرد: در استان فارس حدود 83 میلیارد تومان کمک بلاعوض، 153 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت و 59 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برآورد و به وزارت کشور اعلام نیاز شده است که امیداوریم در اولین جلسه هیئت محترم دولت مبالغ مذکور مصوب و به استان ابلاغ شود.
این مقام مسئول با اشاره به این‌که سالانه دولت هزار تا 1500 میلیارد تومان اعتبار برای بیمه کشاورزی در قانون بودجه مصوب می‌کند، تاکید کرد: کشاورزان محترم باید نسبت به بیمه محصولات زراعی، باغی و دامی خود در زمان مناسب اقدام کنند تا در هنگام نیاز بخشی از خسارت از این طریق نیز جبران شود.
برچسب ها: سیل ، خسارت ، کشاورزی
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: