کد خبر: ۱۲۹۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۸
از سوی فرمانده ارشد ارتش انجام شد:
فرمانده ارشد نظامی فارس و کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌های پیش بینی شده برای گرامیداشت هفته ارتش جمهوری اسلامی را تشریح کرد.
تشریح برنامه‌های هفته ارتش در فارس و کهگیلویهبه گزارش شیرازه، امیر سرتیپ وجیه الله جمشیدی سه شنبه 27 فروردین در یک کنفرانس خبری، با اشاره به پیشینه نامگذاری روز 29 فروردین به نام روز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سوی رهبر کبری انقلاب، تاکید کرد که این اقدام، عمق نگاه و تدبیر و اندیشه حضرت امام(ره) را در خصوص اهمیت و جایگاه ارتش نشان داد.

او با بیان اینکه گروه‌هایی در فضای پر از التهاب اوایل پیروزی انقلاب، به دنبال انحلال ارتش بودند، گفت: موافقان انحلال ارتش شامل سلطنت طلب ها، گروه‌های چپ و راست نظیر احزاب توده و مجاهدین خلق آن زمان و گروهی از اهالی انقلاب که به موضوع اهمیت ارتش ناآگاه بودند.

او با تصریح اینکه 2 گروه اول انحلال هدف دار ارتش را دنبال می کرد و گروه سوم از روی جهالت و ناآگاهی، گفت: عمق درایت و اندیشه امام را در تثبیت روز 29 فروردین به نام روز ارتش شاهد بودیم؛ زیرا آشنایی امام(ره) با ارتش و ظرفیت های ارتش به دوران انقلاب باز نمی گشت و پیشینه ای چندین ساله داشت.

جمشیدی با یادآوری اینکه ابتدای دهه پنجاه رژیم پهلوی با هدف کسب عنوان ژاندارم منطقه و به دلیل افزایش درآمدها، اقدام به افزایش شمار نیروهای نظامی و جذب افراد کرد، گفت: این اقدام که باعث جذب بسیاری از افراد مذهبی شد، زمینه ساز ارتباط امام با ارتش بود.

فرمانده ارشد ارتش در فارس و کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حضور تاثیرگذار ارتش در رخدادهای بعد از پیروزی انقلاب، اعم از قائله ترکمن صحرا، آمل، کردستان، خوزستان و ... تاکید کرد که اهمیت تصمیم حضرت امام(ره) در تثبیت ارتش همان روزها کاملا مشخص شد.

او با بیان اینکه امروز هم مقام معظم رهبری، ارتش را شجره طیبه معرفی کرده است، گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدر و توانمند در راه حفظ امنیت مرزها و همراه با مردم و در خدمت ملت است.

جمشیدی در خصوص برنامه های هفته ارتش جمهوری اسلامی گفت: غبارروبی از قبور مطهر شهدا، برگزاری برنامه پیاده روی خانواده کارکنان ارتش، برگزاری محافل انس با قرآن، برپایی مسابقات فرهنگی و .... بخشی از برنامه های این هفته خواهد بود.

این مقام نظامی ارتش خاطرنشان کرد: در جمعه پیش رو، علاوه بر شیراز و یاسوج، در دوازده شهر استان فارس سخنرانانی از ارتش، قبل از خطبه های نماز جمعه سخنرانی خواهند داشت.

جمشیدی با اشاره به اینکه رژه یگان‌های نمونه ارتش جمهوری اسلامی مستقر در فارس، همزمان با سراسر کشور در روز 29 فروردین در شیراز برگزار می شود، خاطرنشان کرد: ساعت و مکان دقیق اجرای مراسم رژه را متعاقبا از طریق رسانه های رسمی اطلاع رسانی می کنیم.

ایسنا

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: