کد خبر: ۱۲۹۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
رئیس کل دادگستری فارس:
رئیس کل دادگستری فارس با تاکید بر پیگیری مشکلات حقوقی فعالان بخش تولید در راستای تحقق رونق تولید، تاکید کرد که حمایت از فعالیت‌های اقتصادی سالم، بخشی از رسالت اصلی دستگاه قضایی را شامل می شود.
به گزارش شیرازه،  رئیس کل دادگستری فارس در بازدید از ٤ واحد صنعتی شیراز در دیدار با فعالان اقتصادی استان فارس بر تداوم پیگیری‌ها برای حل مشکلات واحدهای صنعتی و فعالان این بخش با هدف رونق تولید، تاکید کرد.

  علی القلصی مهر افزود: ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری فارس كه با حضور مسئولان عالی قضایی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان دستگاه های وابسته به قوه قضائیه تشکیل شده است دارای ظرفیت مناسبی است تا علاوه بر رصد و پایش وضعیت واحدهای صنعتی ،گام‌های موثری در زمینه حمايت از رونق تولید و رفع مشکلات برداشته شود .

وی با بیان اینکه حمايت از فعالیت های اقتصادی سالم در چارچوب قانون از رسالت‌های اصلی دستگاه قضایی است از بررسي 214پرونده در دبيرخانه ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال گذشته خبر داد و گفت: دبیرخانه این ستاد آماده کمک به صنعتگران است و در این زمینه واحدهای صنعتی مشکل دار می توانند مسائل خود را به دبیرخانه استان ستاد مستقر در دادگستری فارس ارائه دهند .

القاصی مهر افزود: موارد ارسال شده توسط فعالان اقتصادی و صنعتی به این دبیرخانه تک به تک مورد کارشناسی دقیق قرار می گیرد .

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان این که تعطیلی هر واحد صنعتی و تولیدی حتی با تعداد کارگران اندک برای دستگاه قضایی به منزله ایجاد یک پرونده جدید و شکل گیری آسیب اجتماعی و جرائم جدید است گفت: دستگاه قضایی تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا در راستای تحقق شعار سال و تأکیدات رهبر معظم انقلاب با در نظر گرفتن سازوکارهای قانونی؛ مشکلات حقوقی واحد های تولیدی را برطرف نماید .

رئیس کل دادگستری فارس در ادامه تصریح کرد: چنانچه از طرف دستگاه ها، نهاد ها و اشخاص تصمیماتی خلاف قوانین و مقررات جاری اتخاذ شود که منجر به ایجاد مانع در روند فعالیت اقتصادی و تولیدی گردد حتی در صورتی که پرونده قضایی تشکیل نشده باشد دستگاه قضایی جهت حل مشکل و رفع مانع ورود خواهد کرد .

رئیس شورای قضایی استان فارس رویکرد دستگاه قضایی در کلیه پرونده ها را احقاق حق و اجرای قوانین خواند و خاطر نشان کرد: در مواردی که نقض قوانین و مقررات از جانب دستگاه ها و نهاد ها و اشخاص صورت گرفته باشد دادستان به عنوان مدعی العموم مسئولیت پیگیری خواهد داشت و در مواردی که پرونده تشکیل شده باشد با تعیین شعب ویژه پرونده‌های واحدهای تولیدی و صنعتی بررسی خواهد شد .

وی با بیان اینکه نیاز است در بررسي و صدور رأي در پرونده های واحدهای صنعتی و توليدي به یک وحدت رویه دست یابیم گفت : با ایجاد شعب تخصصی در دادسرا ، دادگاه های بدوی و تجدید نظر و با برگزاري جلسه با قضات ویژه اين اهداف محقق خواهد شد .

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی آماده دریافت مسائل و مشکلات صنعتگران و فعالان اقتصادی از جمله مشکلات مرتبط با تسهیلات بانکی ، قرار دادها و ... است گفت: چنانچه موضوعات مطرح شده در قالب مصوبات جلسات مشترک حل و فصل گردد رویکردهای اصلاحی در دستور کار قرار می گیرد و در غیر این صورت با تشکیل پرونده در شعب ویژه و تخصصی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت .

وی در ادامه بخش عمده ای از مشکلات واحدهای صنعتی را مربوط به نظام بانکی عنوان کرد و گفت: در این زمینه نیاز است پرونده واحدها را در یک بازه زمانی مشخص بررسی شده و با برگزاری جلسات حضوری با نمایندگان و مدیران بانک‌ها مذاکره انجام پذیرد تا علاوه برجلوگیری از تضييع حقوق بانك ها ، از تعطیلی واحدهای صنعتی نیز جلوگیری شود .

القاصی مهر با اشاره به برخی از مشکلات واحدهای صنعتی در رابطه با معوقات بانکی ناشی از اعمال سود مرکب نیز گفت: اگر چنین مواردی خلاف موازین شرع و قانون تشخیص داده شود بر اساس قانون ورود خواهیم کرد تا از تضييع حقوق توليد كنندگان، جلوگیری شود .

رئیس کل دادگستری فارس تأکید کرد: دادگستری فارس نظارت ویژه ای بر وضعیت سود های مرکب انجام خواهد داد و چنانچه موارد خلاف قانون و شرع تشخیص داده شود برخورد قضايي در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: