کد خبر: ۱۲۹۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۳ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
فرمانده يگان حفاظت منابع طبيعي شهرستان جهرم به علت توقف پيگيري قضايي پرونده هاي زمين خواري در بخش سيمکان اين شهرستان، استعفا کرد.
به گزارش شیرازه،  رئيس سازمان جنگل ها با حضور در بخش سيمکان شهرستان جهرم از توقف پيگيري قضايي پرونده هاي زمين خواري در اين بخش خبر داد که اين سخنان رئيس سازمان جنگل ها موجب استعفاي مدير و فرمانده يگان حفاظت منابع طبيعي بخش سيمکان شهرستان جهرم شد.
مردم بخش سیمکان جهرم در جلسه ای که با حضور رییس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور،نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ویژه و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس تشکيل شد  مشکلات خود را در خصوص عرصه منابع طبیعی با رئيس سازمان جنگل ها مطرح کردند. این افراد خواستند ، این پرونده ها که تحت عنوان زمین خواری تشکیل شده است رسیدگی نشود.
رییس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور هم در این جلسه از مدیر و فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان جهرم خواست از پیگیری قضایی پرونده ها خودداری شود و پرونده جدیدی هم گشوده نشود.
 
 

این صحبت، استعفای عرب شیبانی مدیر و ابراهیمی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان جهرم را در پی داشت و در فضای مجازی نسبت این ماجرا واکنش‌های زیادی نشان داده شد.
دادستان جهرم هم از برخورد قاطع با متخلفین و متجاوزان عرصه منابع طبیعی خبر داده است.

 
نامه استعفا
فرماندهی محترم یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس
موضوع:استعفا
با سلام
احتراماً با عنایت به جلسه‌ی مورخ ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ که در محل امام‌زاده محمد شهر دوزه سیمکان با حضور جناب آقای مهندس آقایی ریاست محترم سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهندس افراسیابی معاون محترم حفاظت اراضی سازمان جنگل‌ها، دکتر قاسمی ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی فارس، مهندس بوستانی مدیرکل محترم منابع‌طبیعی استان فارس، دکتر رضایی نماینده محترم مردم شریف شهرستان جهرم، بخشدار سیمکان، مسولین محلی و ادارات شهرستان و جمع کثیری از اهالی بخش سیمکان پیرامون مسائل و مشکلات مردم دوزه حوزه منابع طبیعی برگزار گردید و در این جلسه معاون محترم وزیر و رییس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور دستور فرمودند که اولا هیچ گونه پرونده جدید تصرف علیه متجاوزان عرصه‌ی منابع طبیعی تشکیل نگردد، ثانیا پرونده‌هایی که قبلاً جهت متصرفان اراضی ملی تشکیل و در دادگستری جهرم مطرح است، پیگیری نگردد؛ اینجانب بدلیل مغایرت فرمایشات جناب آقای مهندس آقایی با قانون و شرع مقدس و همچنین به دلیل اینکه بیم آن دارم که در صورت هرگونه مسامحه (سرپیچی) در این خصوص مورد تعقیب قضایی قرار گیرم! و حتی امنیت جانی خود و همکاران در برخورد با متخلفین را تضمین نمی نمایم، لذا از آنجا که فرماندار گرامی، نماینده‌ محترم و همچنین شخص جناب مهندس آقایی موکدا خواستار استعفای این حقیر در صورت عدم تمکین از دستورات شفاهی فوق الذکر شده‌اند، بدین‌ وسیله استعفای خود را از فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان جهرم اعلام و خواهشمنداست، ضمن پذیرش استعفای بنده فردی مناسب و با درایت به عنوان فرمانده‌ی یگان حفاظت شهرستان جهرم معرفی نمایید؛ قبلا از عنایتی که در طول مدت تصدی این پست به این جانب داشته‌اید کمال تشکر به عمل می‌آید.
رضا ابراهیمی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان جهرم

مجازات سنگین در انتظار متجاوزان به اراضی ملی
دادستان عمومی و انقلاب جهرم از برخورد جدی دستگاه قضایی شهرستان برای برخورد قاطع با متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی خبر داد.
 دادستان عمومی و انقلاب گفت: برای حفاظت از اراضی ملی حدود ۵۰ نفر از دیده بانان پیشگیری را مامور کرده ایم که موضوع تخریب وتصرف عدوانی متصرفین اراضی ملی را به جد پیگیری وگزارش آن را به دادستانی اعلام کند.
روستازاده همچنین از تشکیل شعبه ویژه در دادسرا و دادگاه برای رسیدگی فوری به پرونده‌های اراضی ملی و منابع طبیعی خبر داد و گفت: از این پس رسیدگی به پرونده تخریب و تصرف عدوانی به قید فوریت رسیدگی و با متجاوزان به عرصه منابع ملی برخورد قاطع می‌شود.
وی همچنین از انتخاب یک مامور ویژه در کلانتری و پاسگاه‌ها خبر داد و افزود: به محض تشکیل پرونده در مراجع انتظامی پرونده به وسیله مامور ویژه رسیدگی و در کمترین زمان ممکن به دادسرا ارسال می‌شود.
خبرگزاری صدا و سیما
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: