کد خبر: ۱۲۹۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۷ - ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
مصوبه دولت برای ایجاد ۲ بخش جدید در استان فارس ابلاغ شد.
به گزارش شیرازه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نامه‌ای به استاندار فارس مصوبه هیات وزیران مبنی بر ایجاد بخش جوزار و دهستان پراشکفت در شهرستان ممسنی و بخش فسارود در شهرستان داراب را برای اجرا ابلاغ کرد.

وی در نامه‌ای به عنایت الله رحیمی استاندار فارس مصوبه هیات وزیران مبنی بر تغییرات و اصلاحات تقسیمات کشوری این استان را ابلاغ کرد.

وزیر کشور در این نامه خطاب به استاندار فارس از وی خواسته است با توجه به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و آیین نامه اجرایی آن اقدامات لازم برای ایجاد این بخش‌ها را طرح ریزی نماید.

شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله ۱۵۸ کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.

بر اساس این گزارش بخش فسارود در شهرستان داراب به مرکزیت روستای پاسخن ایجاد می‌شود.

همچنین ابراهیم استوار میمندی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس بیان کرد: بنا بر مصوبه چهارشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۷ هیات وزیران، نام سه منطقه در استان فارس تغییر یافت و ۲ دهستان نیز به بخش ارتقا یافته است.

وی تصریح کرد: بنا بر این مصوبه، نام بالاده به والاشهر (شهرستان کازرون)، نام عماد ده به عماد شهر (شهرستان لارستان) و نام بخش کُر به کامفیروز شمالی (شهرستان مرودشت) تغییر یافت.

استوار میمندی ادامه داد: با مصوبه هیات وزیران، دهستان جوزار در شهرستان ممسنی و دهستان فسارود در شهرستان داراب به بخش ارتقا یافتند.
باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: