کد خبر: ۱۲۹۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی فارس :
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: روز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه در پی اجرای گشت هم‌پوشان استان، ساخت‌وسازهای غیرمجاز اراضی زراعی– باغی واقع در بخش مرکزی شهرستان شیراز قلع‌وقمع و به حالت اولیه برگشت.
به گزارششیرازه، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس علی ارغون با اعلام این خبر، افزود: یگان‌های حفاظت و اکیپ‌های گشت حفظ کاربری سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی،اداره کل محیط زیست، اداره کل حریم شهرداری ،اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان فارس در امر حفاظت از اراضی کشاورزی و اراضی ملی ودولتی با یکدیگر همکاری می‌کنند که این امر فرصت مناسبی را جهت پیشگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز در حریم شهر و حفظ کاربری اراضی کشاورزی ایجاد کرده است.
وی یادآور شد: در همین راستا تعداد 3 مورد ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح 3 هزار مترمربع از اراضی زراعی– باغی واقع در بخش مرکزی شهرستان شیراز قلع‌وقمع و به حالت اولیه برگشت.

اجرای احکام قضایی در زرقان فارس
ارغون همچنین از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی بخش زرقان شیراز خبر داد و گفت: 15 مورد مستحدثات غیرمجاز در زمینی به مساحت 17 هزار متر مربع در قالب تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی در این بخش قلع و قمع شد.                                
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از مردم شریف استان خواست تا به منظور حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی جهت پایداری تولید محصولات کشاورزی قبل از هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی از ادارات امور اراضی شهرستان های استان استعلام بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه اراضی زراعی و باغی با سامانه۱۳۱امور اراضی استان تماس گرفته و تخلفات مربوطه را گزارش کنند.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: