کد خبر: ۱۲۹۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
بخشدار جره و بالاده کازرون وعده داد؛
بخشدار جره و بالاده شهرستان کازرون گفت: تمهیدات لازم برای حل مشکل کمبود و قطعی آب در برخی روستاهای این بخش اندیشیده شده و بنا بر این است با فعال سازی چاه های جدید و تقویت چاه های در حال بهره برداری، این مشکل برطرف شود.
به گزارش شیرازه، حمدالله عربلو  بخشدار جره و بالاده شهرستان کازرون گفت: در نشستی که شامگاه شنبه با حضور معاون طرح و توسعه شرکت آبفای روستایی استان فارس در بخشداری جره و بالاده کازرون برگزار شد، مقرر شد یکی از چاه های آب آشامیدنی حفر شده در سال 97، برق رسانی و تجهیز شود.

وی ادامه داد: تجهیزات مربوط به استحصال آب از این چاه پیش از این خریداری شده و پیمانکار برق رسانی آن مشخص شده است.

بخشدار جره و بالاده کازرون گفت: تقویت پمپ چاه های آب آشامیدنی در حال بهره برداری در منطقه از دیگر تصمیمات نشست شامگاه شنبه برای حل مشکل آب روستاهای این بخش بود.
وی افزود: همچنین مقرر شد چاه روستای باغدشت تا یک ماه آینده تجهیز شود و چاه سرمشهد که پیش از این حفاری شده است، تجهیزو خط انتقال آن تکمیل شود.

عربلو با اشاره به طرح مشکل قطعی آب از سوی مردم روستای ایلان گفت: بخشی از شبکه فرسوده آبرسانی منتهی به این روستا تعویض می شود تا از هدر رفت آب جلوگیری و مشکل قطعی آب حل شود.

پیش از این، معاون شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان کازرون به خبرنگار ایرنا گفته بود: کاهش آبدهی چاه تامین آب شرب در بخش جره و بالاده این شهرستان منجر به قطع آب برخی روستاهای این بخش شده است.

علی محمدی افزود: با توجه به کمبود منابع آبی، آب 28 روستای این بخش از سال های گذشته جیره بندی بود که هم اینک با کاهش آبدهی چاه، روستاهای انتهای مسیر شبکه آبرسانی از جمله روستای ایلان با مشکل کمبود آب مواجه هستند.
ایرنا
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: