کد خبر: ۱۲۹۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
به گزارش شیرازه، هنوز تابلوها و بنرهای شیراز شهر مهرورزی در خیابان ها خودنمایی می کند و مردمان این شهر و مسافران تصاویر اتحاد شیرازی ها در کاهش رنج مسافران نوروزی و هموطنان خود را مشاهده می کنند که ناگهان خبر از درگیری لفظی شدید و توهین و حواشی زیادی از شورای شهر شیراز که اتفاقا هنوز درگیر رفع اتهام سیل شیراز است، به گوش می رسد. که در اینباره ذکر چند نکته لازم است:

اول اینکه هرگونه توهین و بی احترامی به مردم کشورمان خصوصا قشر مستضعف جامعه که در روستاها ساکن هستند، امری ناپسند می باشد، خصوصا اینکه این انقلاب توسط رهبر کبیر خویش انقلاب مستضعفان نامگذاری شده است. پس اقدام رئیس شورای اسلامی شهر شیراز  محکوم می باشد و ایشان بابت این امر باید رسما و علنا معذرت خواهی نمایند.

دوم اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران همانقدر که برای روستائیان و عشایر بواسطه ارگان های انقلابی دارای خیر و برکت بود و نه تنها آنها را به قدرت و حقوق خویش واقف گرداند، بلکه به شهرنشینان نیز قدرت انتخاب مسئولین و انتخاب سرنوشت خویش را اعطاء نمود که هر دو جای بسی خرسندی است که نظام اسلامی چنین دستاوردهای داشته است.

سوم اینکه نباید این گفتار توهین آمیز را دچار حاشیه قومیتی کرده و در یک اقدام ناصواب گسل های قومی و حتی ملی را فعال نمود. چنانچه اکنون در فضای مجازی به تقابل قوم لر با عرب و فارس پرداخته می شود و حتی عده ای که متاسفانه زیاد هم هستند آقای دستغیب را نماینده اسلام و عرب و خود را نماینده فارس و ایران می دانند که این امری بس خطرناک می باشد، چنانچه چند روز قبل در تبریز نیز به نوعی مشاهده گردید که ادامه آن بسی خطرناک است.

چهارم اینکه باید تاسف خورد برای شورایی که مهمترین بحث و چالش های آن بجای رفع مشکلات شهر شیراز و خصوصا زدودون آثار سیل اخیر بالاخص در شهرک سعدی تبدیل به نامگذاری خیابان ها و تقاطع ها شده است، امری که نشان از یک روزمرگی و فقدان نقشه راه عمران شهر شیراز در شورای شهر دارد.

نکته پنجم اینکه مردم باید ابتدا به خود و سپس به آنهایی که لیست های ناکارآمد انتخاباتی را علم می کردند ایراد بگیرند که چگونه بدون بررسی و تحقیق به کسانی رای دادند که اکنون آنها را نه شهروند بلکه بیگانه ای غیر ایرانی می دانند. جالب آنکه هر دو سر ماجرا از یک دیدگاه فکری هستند.

در نهایت باید گفت که شهر شیراز را شهروندان آن می سازند، آنهایی که آوازه آنان در سیل شیراز زبانزد عام و خاص شد و بالتبع اینچنین مردمانی، آنچنان مسئولانی را شایسته خود نخواهند کرد که اگر کنون هستند یک تجربه ای است که گذشت زمان آنرا اصلاح خواهد نمود.
سید محسن هاشمی
انتهای پیام
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: