کد خبر: ۱۲۹۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۱ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس:
سهرابی گفت: شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات به میزبانی شیراز در شهریور ماه برگزار می‌شود.

به گزارش شیرازه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست خبری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان که با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، معاون اداری مالی انجمن سینمای جوانان ایران، مدیرعامل خانه کتاب ایران، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان برای نخستین بار در بخش سینما ادبیات به میزبانی شیراز به صورت ملی برگزار خواهد شد.

صابر سهرابی با اعلام اینکه استان فارس شهریورماه میزبان فیلمسازان و عکاسان ۱۱ استان است، افزود: در این جشنواره هنرمندان فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، اصفهان، قم، مرکزی و البرز با هم به رقابت می‌پردازند.

وی اظهار کرد: انجمن سینمای جوان پس از آموزش و تولید به سمت جشنواره‌هایی رفت و تلاش کرده که رویدادهای در بُعد کشوری با اهداف ملی را دنبال کند، به تبع استان‌هایی که توانمندی برگزاری جشنواره را دارند آمادگی خود را اعلام می‌کنند که استان فارس هم با وجود هنرمندان سینما می‌تواند میزبان خوبی برای این جشنواره‌ها و پیشگام باشد.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس، در طول سه روز برگزاری این جشنوراه کارگاه‌های ادبیات و سینما و جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها نیز برگزار خواهد شد.

در این نشست از پوستر شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان سروناز و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات رونمایی شد.

بنابراین گزارش، پس از 22 سال وقفه شصت و سومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات از دوم تا پنجم شهریور 98 به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد. مهلت ثبت نام و ارسال آثار به جشنواره تا 30 خرداد 98 خواهد بود. جوایز ارزنده ای در بخش فیلم کوتاه، فیلم نامه و عکس به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر مسئولین استانی و ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران به منظور همکاری‌های دوجانبه برگزار می‌شوند.

انتهای پیام/


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: