کد خبر: ۱۲۹۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۳ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
مدیرعامل خانه کتاب ایران:
حسینی پور گفت: : آمادگی داریم طرح‌های فصلی را استانی برگزار کنیم که استان فارس با همکاری شهرداری شیراز و استانداری فارس می‌تواند پیشتاز این طرح باشد.

به گزارش شیرازه، مدیرعامل خانه کتاب ایران در نشست خبری نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات و شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با اشاره به ایثار و گذشت شیرازی‌ها در جریان سیل فروردین‌ماه گفت: هنر شیرازی‌ها مهرورزی است و می‌شود رویداد ملی برای این موضوع تعریف کرد.

نیکنام حسینی پور اظهار کرد: شیراز دارای مکاتب ادبی است و نویسندگان و شعرا و ادبای بزرگی دارد که می‌توانند ظرفیت‌های خوبی برای سینمای اقتباسی باشند.

وی با بیان اینکه خانه کتاب با همکاری انجمن سینمای جوان ایران در زمینه سینمای اقتباسی فعالیت خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره ملی «سینما ادبیات» را در خانه کتاب دنبال می‌کنیم و این می‌تواند در شیراز به عنوان یک پایگاه در نظر گرفته شود.

مدیرعامل خانه کتاب ایران با بیان اینکه در برپایی جشنواره ملی «سینما ادبیات» شهرستان‌های فارس هم باید مشارکت داده شوند، اضافه کرد: باید همزمان در سطح شهر تبلیغات محیطی مناسبی انجام شود.

وی درباره جزئیات حمایت از تولیدات اقتباسی که در این جشنواره برگزیده خواهند شد، گفت: در قالب تفاهم نامه‌ای با انجمن سینمای جوان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، از برگزیدگان این حوزه در اهدا جوایز و افرادی که در سینمای اقتباسی فعالیت می‌کنند حمایت می‌کنیم.

حسینی پور در ادامه وظیفه خانه کتاب ایران را فعالیت ترویجی عنوان کرد و گفت: امسال هم طرح فصلی تابستانه کتاب را برگزار می‌کنیم و سقف خرید کتاب را افزایش می‌دهیم.

مدیرعامل خانه کتاب ایران با بیان اینکه فارس پیشتاز طرح‌های فصلی کتاب است، تصریح کرد: آمادگی داریم طرح‌های فصلی را استانی برگزار کنیم که استان فارس با همکاری شهرداری شیراز و استانداری فارس می‌تواند پیشتاز این طرح باشد.

حسینی پور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره عدم برگزاری طرح فصلی «عیدانه کتاب» که هر سال نوروز برگزار می‌شد و امسال متوقف شد، اعلام کرد: خیلی از کتابفروشی و ناشران اتفاق نظر داشتند که نوروز ما مشتری‌های خود را داریم و چون نمایشگاه با این طرح فاصله زمانی کمی داشت اجرای عیدانه توجیه نداشت.

مدیرعامل خانه کتاب ایران علت دیگر عدم برگزاری عیدانه کتاب را بدهی یک میلیاردی به کتابفروشی‌ها بابت طرح پاییزه کتاب در سال گذشته و نبود تأمین اعتبار عنوان و اظهار کرد: طرح‌های فصلی کتاب قطعاً اشکالاتی دارد که سعی می‌کنیم آن را کاهش دهیم و یارانه‌ها را در راه صحیح قرار دهیم؛ سعی می‌کنیم امسال تابستانه کتاب را پررنگ‌تر برگزار کنیم.

در این نشست از پوستر شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان سروناز و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات رونمایی شد.

بنابراین گزارش، پس از 22 سال وقفه شصت و سومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات از دوم تا پنجم شهریور 98 به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد. مهلت ثبت نام و ارسال آثار به جشنواره تا 30 خرداد 98 خواهد بود. جوایز ارزنده ای در بخش فیلم کوتاه، فیلم نامه و عکس به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر مسئولین استانی و ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران به منظور همکاری‌های دوجانبه برگزار می‌شوند.

انتهای پیام/


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: