کد خبر: ۱۲۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۷ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
معاون اداری مالی انجمن سینمای جوانان ایران خبر داد؛
جعفری گفت: امسال ۷ میلیارد تومان برای حمایت از تولید برای کل کشور با همکاری سازمان سینمایی در نظر گرفته شده است.

به گزارش شیرازه، معاون اداری مالی انجمن سینمای جوانان ایران در نشست خبری نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات و شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان گفت: تفاوت جشنواره منطقه‌ای «سروناز» به میزبانی شیراز در این است که در بخش ویژه به طور مستقل به فیلم‌های اقتباسی می‌پردازد که به صورت ملی است و منطقه‌ای به طور جداگانه و مستقل برگزار خواهد شد.

علی جعفری بیان کرد: پس از اعلام فراخوان که دو ماه است منتشر شده است، آثار بسیاری در زمینه عکس و فیلم و فیلمنامه در بخش‌های مختلف به دبیرخانه مرکزی رسیده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری رویکرد انجمن سینمای جوان تغییر کرده است، گفت: امسال بر اساس شعار رونق تولید روی موضوع تولید متمرکز شدیم و برای این منظور ۲۲۰ میلیون تومان به سینمای جوان فارس اختصاص یافت.

به گفته معاون اداری مالی انجمن سینمای جوان ایران، امسال ۷ میلیارد تومان برای حمایت از تولید برای کل کشور با همکاری سازمان سینمایی در نظر گرفته شده است.

جعفری با بیان اینکه بالاخره جشنواره‌ای که برگزار می‌شود باید تولید محتوا داشته باشد و بتواند با قدرت پا بگیرد، عنوان کرد: فیلمسازان هم باید بتوانند فیلم بسازند، از این رو نیازمند کمک استان در زمینه تأمین بودجه در رونق تولید فیلم کوتاه هستیم.

عضو هیئت مدیره انجمن سینمای جوان ایران اعلام کرد: با توجه به اینکه آموزشگاه‌های بسیاری در زمینه آموزش فیلمسازی و عکاسی در کشور داریم؛ رویکرد آموزش را به سمت تولید بردیم.

وی با بیان اینکه فیلم کوتاه نمادی از روشنفکری و اندیشه است، در خصوص جایگاه و امتیازبندی دفاتر سینمای جوان در استان‌ها به فارس اشاره کرد و گفت: ۴ استان داریم که دارای رتبه A+ هستند، البته بخشی از کمبودهای استان فارس به خاطر اعتبارها بوده است اما امسال با اعتباراتی که در نظر گرفته شده چشم انداز خوبی برای انجمن ترسیم می‌شود و شورای تولید در همه استان‌ها در این راستا تشکیل شدند.

جعفری در خصوص نمایش همگانی آثار بعد از برگزاری جشنواره منطقه‌ای در شیراز، اعلام کرد: برای این منظور امکان پاتوق فیلم را خواهیم داشت و پیشنهاد می‌کنم نمایش آثار کوتاه به طور هفتگی در مجموعه هنر شهر آفتاب انجام شود.

وی با بیان اینکه گروه هنر و تجربه جوابگوی اکران آثار بومی نیست، گفت: می‌توان با همکاری بخش خصوصی فیلم‌های جشنواره را در مناطق مختلف اکران عمومی کرد.

عضو هیئت مدیره انجمن سینمای جوان ایران در پاسخ به سوال خبرنگاری اعلام کرد: طرحی در سازمان سینمایی بود که همه هزینه‌ها را دولت نمی‌تواند تأمین کند بدین خاطر انجمن سینمای جوان توسط یک هیئت امنا اداره شود، اما خوشبختانه طرح به شکل دیگری رقم خورد و پیشنهاد دادیم که به صورت پایلوت ۳ استان را به صورت هیئت امنایی اداره شوند.

در پایان این نشست، از پوستر شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات با عنوان سروناز رونمایی شد.

بنابراین گزارش، پس از 22 سال وقفه شصت و سومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات از دوم تا پنجم شهریور 98 به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد. مهلت ثبت نام و ارسال آثار به جشنواره تا 30 خرداد 98 خواهد بود. جوایز ارزنده ای در بخش فیلم کوتاه، فیلم نامه و عکس به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر مسئولین استانی و ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران به منظور همکاری‌های دوجانبه برگزار می‌شوند.

انتهای پیام/


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: