کد خبر: ۱۲۹۷۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
اهرم‌هایی که آمریکا برای نابودی اقتصاد ایران به کار گرفته وسیله و ابزار آن همین گرانفروشان، محتکران، دلالان و واسطه‌ها هستند که دانسته و ندانسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.
به گزارش شیرازه، محمد عسلی در روزنامه عصر مردم نوشت:

آمریکا کشوری است که بر گرده بومیان و برده‌های سیاهپوست بنا شده و از خون مردمان آسیا و آفریقا تغذیه می‌کند.

به نام آزادی و با چماق حقوق بشر بدترین روش‌ها را برای استعمار و استثمار کشورها به کار می‌برد و حتی کشورها و دولت‌های اروپایی را با اهرم نظارت اقتصادی در سلطه‌ی خود دارد و تاکنون به هیچ کشوری استقلال و آزادی نبخشیده بلکه برعکس بر آنها سلطه‌های فرهنگی، سیاسی، نظامی و اقتصادی پیدا کرده است.

به عنوان مثال بعد از جنگ جهانی دوم که دست برتری در پیروزی متفقین داشت با کره و ویتنام جنگیده و بدترین ترورها و شکنجه‌ها را به مردم آنها تحمیل کرده است.

به نام آزادی و رهایی از چنگال دیکتاتورها، کشورهای لیبی، سوریه، مصر، تونس، بحرین، عربستان، عراق و افغانستان را به انحراف کشانده که حاصل آن میلیون‌ها کشته، معلول، آواره و مهاجر است و خسارت‌های مالی و روانی که برآورد آنها به علت حجم وسیع آن قابل تصور نیست.

آمریکا با بکار بردن اقتدار رسانه‌ای و تبلیغاتی به ماهیگیری می‌ماند که قلاب‌های پنهان خود را با طعمه‌های ذائقه‌پسند مجهز کرده و در فریب و انحراف افکار عمومی ید طولانی دارد و به دانش و تجربه رسیده است.

آمریکا بواقع همان شیطان بزرگی است که در اغوا و فریب دادن ملت‌ها تاکنون موفق بوده و از این راه به منافع حداکثری رسیده است.

علی‌رغم آنکه همگان قدرت نظامی آمریکا را فهم کرده و دوستان و متحدان آن در بوق و کرنا می‌کنند بیشترین آسیب‌پذیری آمریکا در همین قدرت نظامی‌اش است زیرا نه در عراق و نه در افغانستان و نه سوریه دست بالایی نداشته و به پیروزی نرسیده است. مثل کسی که فقط هنر خراب کردن و آسیب رساندن داشته باشد اما نتواند از آنچه خراب کرده بهره‌ای ببرد.
آنچه آمریکا را آمریکا کرده قدرت نظامی نیست بلکه قدرت استعماری، نفوذ اقتصادی و فرهنگی است.

ببینید بر سر کشورهای اروپایی چه آورده به طوری که اگر بخواهند مستقلاً تصمیم بگیرند اقتصادشان قفل می‌شود!

و اما بعد:
از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی که آمریکا منافع خود را در ایران و سایر کشورهای اسلامی در خطر دید بر علیه ایران سیاه‌نمایی کرد و جنگ و تحریم و توطئه را دستمایه فشار بر ایران قرار داد.
اینک بر طبل دوستی و رهایی ملت ایران می‌زند. در صورتی که نیک می‌داند این ملت ایران بودند که انقلاب کردند و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.

این ملت ایران بودند که به نفوذ و استعمار آمریکا نه گفتند.

و این ملت ایران هستند که می‌بینند آمریکا بر سر کشورهای منطقه چه آورده و چگونه خونشان را می‌مکد و آنها را به سخره گرفته و هیچ می‌شمارد.

پس آمریکا صرفاً دشمن نظامی جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه بواقع دشمن مردم ایران، کشور ایران و اقتدار و قدرت ایران است.

آمریکا هیچ کشور قدرتمند و استقلال‌طلبی را در منطقه خلیج فارس پذیرا نیست و آن را دشمن منافع و نفوذ خود می‌داند حتی اگر چین و روسیه باشند چه رسد به ایران انقلابی که خار چشم آنهاست.

آنچه برای آمریکا و کشورهای اروپایی مهم است سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج فارس است.
ما نباید اجازه دهیم آمریکا منطقه را برای خود و متحدانش امن کند و برای ما ناامن.

کشورهایی که با آمریکا بر علیه ما دست دوستی داده و به او پناه آورده‌اند تا اقتدار ما را تضعیف کنند بواقع دشمن خونی ما هستند و هر حرفی که می‌زنند و یا هر اقدامی که می‌کنند بر علیه کشور و ملت ماست.

متأسفانه روش‌هایی که پیش گرفته‌اند صرفاً نظامی نیست چون مرد میدان رزم نیستند.

ترامپ هم مرد جنگ نیست.
کسانی که کالاها و مواد غذایی مورد نیاز مردم را احتکار می‌کنند و یا برای ایجاد بحران مبادرت به خرید ارز می‌نمایند در واقع با آمریکا و عربستان و امارات برای به زانو در آوردن ملت ایران همکاری می‌کنند و اینها دشمنان پیدا و پنهان ایرانند.

اهرم‌هایی که آمریکا برای نابودی اقتصاد ایران به کار گرفته وسیله و ابزار آن همین گرانفروشان، محتکران، دلالان و واسطه‌ها هستند که دانسته و ندانسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.
مردم ایران به این قبیل افراد به عنوان خائن می‌نگرند.

آمریکا برای کدام کشور و ملت تاکنون آزادی و رفاه آورده که برای ما بیاورد؟
آمریکا در سوریه، عراق، افغانستان، لیبی و مصر امثالهم وحشت‌سرا درست کرده اگر با امارات و عربستان و بحرین و امثالهم طرح دوستی ریخته همانند زالو خونشان را مکیده و در حال مکیدن است. آمریکا با ایران‌هراسی پدر کشورهای نفت‌خیز منطقه را در آورده و نیک می‌داند که نه گزینه تحریم و نه گزینه جنگ، ملت ایران را از پای در نمی‌آورد. بلکه مقاوم‌تر و مصونیت یافته‌تر می‌کند تا آنجا که ایران مقتدر توانسته عراق و سوریه و یمن را از چنگال آنها درآورد و به لبنان و فلسطین و افغانستان مبارزه و استقلال‌طلبی بیاموزد.

و اما بعدتر:
ما از تحرکات نظامی و فشارهای آمریکا هراسی نداریم و نیک می‌دانیم که مذاکره بهانه است و طعمه روباه برای فریب و بهره‌برداری سیاسی ترامپ و حامیانش! آمریکا اگر راست می‌گوید دوباره به برجام برگردد آنگاه تقاضای مذاکره کند.

آمریکا اگر راست می‌گوید که نمی‌گوید دست از دشمنی بردارد آنگاه همانند سایر کشورهای دیگر برای ارتباط تجاری عمل کند.

متأسفانه آمریکا با ایران و بسیاری کشورها از در قلدری و زور درآمده و هیچ رفتار عادی ندارد. اما به ایران می‌گوید تو یک کشور عادی باش و دست از تقویت نظامی خود بردار.

ایرانی که برای مقابله با تروریسم داعش و النصره هزاران شهید و مجروح و جانباز داده به جای قدردانی آن را تروریست می‌نامند که بواقع یک جفای آشکار است و این موضوع را همه می‌دانند و دروغ به این بزرگی را باور ندارند.

به هر تقدیر ما آمریکا را شناخته‌ایم بیش از سایرین و می‌دانیم چگونه باید با آن و متحدانش برخورد کنیم.

ما هوشیارتر از آنیم که فریب رسانه‌های خائن و دروغ‌پرداز آنها را بخوریم. ما باید نقطه ضعف‌‌های خود را بشناسیم و برای رفع آنها اقدام کنیم تا نیازهای کوچک در رسانه‌های آنان بزرگنمایی نشوند.

ما باید با اقتدار و صداقت مقابل بر هم زنندگان سلامت اقتصادمان بایستیم و آنها را دشمن و همراه با آمریکا بدانیم.

ما باید به بازرگانان و اصناف شریف خود تفهیم کنیم که صرفاً در اندیشه کسب درآمد بیشتر نباشند بلکه امنیت اقتصادی را در رضایت مردم بدانند و با نظم و قانونمندی مقابله نکنند که به نفع هیچکس نیست و بیشتر از همه سرمایه آنان به خطر می‌افتد اگر هوشیار نباشند.
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: