کد خبر: ۱۲۹۹۱۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
سیروس پاک فطرت عضو مستعفی شورا:
پاک فطرت گفت: از ابتدای ورود خود به شورا تمام تلاش خود را کردم اما بعد از ۲۱ ماه فعالیت اقناع نشدم زیرا می توانستم عملکرد بهتری داشته باشم اما به دلایل این اتفاق نیفتاد و دیگر امیدی برای ادامه راه که بتوانم خودم را اقناع کنم ندارم.
به گزارش شیرازه، جلسه علنی شورای شهر شیراز در یکم خرداد ماه با ۸ دستورکار آغاز بکار کرد که ایراد هیئت تطبیق مصوبات به مصوبه ای درخصوص الزام شهرداری شیراز به انتشار موارد ارسالی به کمیسیون ماده پنج در سامانه شفافیت همزمان با ارسال و با ذکر توجیهات اولین لایحه برگشت داده شده از طرف فرمانداری شیراز بود که اعضای شورای شهر با اصلاح آن (مبنی بر انتشار موارد ارسالی به کمیسیون ماده پنج در سامانه شفافیت همزمان با ارسال و ذکر توجیهات) موافقت کردند.

چهار لایحه درخصوص سلب قابلیت استفاده عمومی بود که از طرف شهرداری شیراز اعلام شده و مربوط به کمیسیون شهرسازی و معماری شورا بود، سه نامه نیز (با موضوع های انتخاب اعضای کمیته نظارت بر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری پیرو دستورالعمل نحوه نظارت شورای شهر بر عملکرد شهرداری و سازمان های مشمول بند ۳۲ ماده ۸۰ اصلاحی قانون شوراها، عضویت سولماز دهقانی در کمیسیون شهرسازی  و معماری شورا و استعفای سیروس پاک فطرت از عضویت در شورای شهر شیراز) توسط سید عبدالرزاق موسوی، سولماز دهقانی و سیروس پاک فطرت مطرح شد.

طرح دوفوریتی برگزاری جلسه فوق العاده غیرعلنی به منظور بررسی اقدامات پلیس امنیت اخلاقی مطرح شد و به موافق اعضا رسید؛ این جلسه در هفته اول خرداد ماه با حضور مسئولان سیاسی، امنیتی، قضایی و انتظامی برگزار خواهد شد.

قاسم مقیمی و نواب قائدی به عنوان اعضای کمیته نظارت بر اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری انتخاب شدند و به دلیل مساوی بودن آرای عضو سوم، مقرر شد عضو دیگر در جلسه آینده صحن علنی انتخاب شود.

آخرین دستورکار مربوط به استعفای سیروس پاک فطرت بود که اعضای شورا با آن موافقت کردند.

سیروس پاک فطرت در آخرین نطق خود با بیان اینکه اعضای شورای شهر همچون نمایندگان مجلس، منتخبین مردم هستند اما هر کجا اتفاقی می افتد شوراهای شهر باید ضرر کنند، نسبت به الزام قانون یبرای تحویل استعفا از عضویت در شورا برای شرکت در انتخابات مجلس را به ضرر شوراها دانست.

 وی انتخابات مجلس شورای اسلامی را غیرمنطقی خواند و گفت: مدل انتخاب ادامه راه شورائی و قانون فعلی انتخابات در مجلس برای اعضای شورا که در فرصت دیگری دلیل آن را خواهم گفت به دوشم سوار شده است!

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز با بیان اینکه بجز انتخابات دلیل و دلایل دیگری نیز برایم متصور است، (بدون آنکه به دلایل دیگر خود اشاره کند به قدردانی از اعضای شورا برای ۲۱ ماه تحمل وی! پرداخت) اظهار داشت: انتطار، علاقه و توان خدمت بیشتری را در شورای پنجم داشتم اما شرایط و تقدیر این چنین نبود و نشد!

پاک فطرت در ادامه گفت: خدا را به شهادت می گیرم که در این مدت از هر کوششی و وقت گذاری و خدمت به مردم با رعایت اصول منش شورایی دریغ نکردم که اگر این چنین نبوده خدا مرا ببخشد.

این عضو شورا با اعلام اینکه اجرای سیاست، روش و منش دیگری برایم آسان بود، اذعان داشت: هر رای که دادم یا ندادم، به عنوان موافق یا مخالف سخن گفتم تنها و تنها بر اساس مطالعه، دید کارشناسی و بعضا مصلحت شهر، همدلی و همراهی شورا در وحدت رویه برای خدمت بیشتر به شهر و مردم بوده است.

وی در انتها در پاسخ به سوال ناصری و تنوری اعضای شورای شهر درخصوص اینکه آیا علت دیگری بجز شرکت در انتخابات برای استعفا وجود دارد یا نه، تصریح کرد: از ابتدای ورود خود به شورا تمام تلاش خود را کردم اما بعد از ۲۱ ماه فعالیت اقناع نشدم زیرا می توانستم عملکرد بهتری داشته باشم اما به دلایل این اتفاق نیفتاد و دیگر امیدی برای ادامه راه که بتوانم خودم را اقناع کنم ندارم.

امامی تنها عضو شورا بود که به ظاهر در مخالفت با استعفای پاک فطرت صحبت کرد و گفت: این فرد دارای ظرفیت و پتانسیلی است که می توانیم از آن در شورا استفاده کنیم وی باید بماند و به جمعیت دو میلیون نفری شیراز خدمت کند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز با بیان اینکه پاک فطرت ۷۰ هزار ای مردم را دارد، اظهار داشت: باید ببینیم آیا این ۷۰ هزار نفر موافق استعفای این عضو شورا هستند یا خیر.

وی پاک فطرت را فردی سیاستمدار دانست که با برنامه ریزی دقیق و حساب شده عمل می کند و افزود: اعلام کرده بودیم که انتخاباتی صحبت نشود اما وی با زرنگی تمام در کلیپی که پخش کرد صحبت هایش را بدون اینکه حرفی بزند مطرح کرد.

امامی در انتها با بیان اینکه الان مخالف استعفای وی هستم اما شاید اگر لازم باشد موافقت خود را اعلام کنم، گفت: شاید عده ای فکر کنند که ما تحمل یک نفر از اصولگرایان را در بین خود نداریم اما اینگونه نیست ما تحمل چند نفر را هم داریم.
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
0
0
این جناب پاک فطرت چرا حالا به این نتیجه رسیده است؟
چرا در آستانه انتخابات مجلُس؟
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: