کد خبر: ۱۳۰۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۹ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
چشم ها به دستگاه قضایی برای برخورد شدید با متخلفان؛
رئیس کمیته حقیقت‌یاب شورای شهر شیراز با استناد به گزارش هیأت کارشناسان مستقل، سهم دستگاه‌های مختلف اجرایی در سیل دروازه قرآن را تشریح و شهرداری شیراز با ۵۴ درصد سهم را مهمترین مقصر سیل عنوان کرد.
 رئیس کمیته حقیقت یاب شورای شهر شیراز نتایج پایانی بررسی های این کمیته پس از گذشت ۸۵ روز از سیلاب فروردین ماه ۹۸ شیراز را به تفکیک سهم هر دستگاه مشخص کرد که شهرداری بیشترین سهم را دارد.

عبدالرزاق موسوی سه شنبه در نشست شورای شهر شیراز گفت: گزارش نهایی کمیته حقیقت یاب بر اساس سهم تجمیعی عوامل انسانی- مدیریتی به تفکیک دستگاه‌های اجرایی در ادوار مختلف نشان می‌دهد که شهرداری شیراز در این پدیده طبیعی ۵۴ درصد سهم داشته است.
وی افزود: سهم اداره کل راه و شهرسازی فارس ۱۱ درصد، وزارت نیرو (شرکت آب منطقه‌ای) در ادوار مختلف ۸ و نیم درصد، وزارت کشور (استانداری فارس) در ادوار مختلف ۶ درصد، نیروی انتظامی استان فارس در ادوار مختلف ۵ درصد و اداره کل هواشناسی فارس در زمان وقوع سیل ۴ درصد است.
موسوی ادامه داد: بر اساس این گزارش سهم تجمیعی عوامل انسانی-مدیریتی بخش‌های مختلف از جمله رانندگان وسایل نقلیه و عابرین پیاده حاضر در محل وقوع سیل ۳ درصد، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در ادوار مختلف ۳ درصد، سازمان مدیریت بحران کشور در دوره مورد اشاره ۲ درصد، سازمان برنامه و بودجه کشور در دوره مورد اشاره ۲ درصد و شرکت آبفای شیراز در دوره مورد اشاره ۱ و نیم درصد است.

شورای شهر شیراز روز بروز سیل پنجم فروردین ۹۸ طرحی را با عنوان تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی علل و عوامل بروز سیلاب با رأی اکثریت اعضا به تصویب رساند.
رئیس این کمیته گفت: برای صدور گزارش نهایی در خصوص علل بروز سیلاب از تخصص اعضای کانون کارشناسان دادگستری استان فارس و متخصصین دانشگاهی خبره بهره گرفته است.
موسوی ادامه داد: نتایج این گزارش در اختیار دستگاه‌های قضائی نیز قرار می‌گیرد، همچنین گزارش نهایی این کمیته در زمینه علل بروز سیلاب شیراز بطور کامل در سایت شورای شهر شیراز برای بازدید همگان در دسترس خواهد بود.
سیلاب پنجم فروردین ۹۸ در محل دروازه قرآن شیراز منجر به فوت ۲۱ نفر از هموطنان و مصدومیت ده‌ها نفر شد.
تداوم این سیل در روز بعد (ششم فروردین ۹۸) نیز منجر به تحمیل میلیاردها تومان خسارت مالی به اهالی شیراز خصوصاً در محله سعدی شد.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: