کد خبر: ۱۳۰۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - ۰۴ تير ۱۳۹۸
معاون عملیات پلیس راه فارس گفت: ۹ دستگاه خودرو در گردنه کولی کش با هم اصابت کرده که دو خودرو سنگین در این حادثه دچار حریق شده اند.
به گزارش شیرازه، طبق مشاهدات عینی شهروند خبرنگار ما، طی دو ساعت گذشته یک تصادف زنجیره ای در گردنه کولی کش (بین آباده و خرمبید) رخ داده است.

بر اساس اظهارات شاهد عینی حادثه، شدت حادثه به قدری است که تشخیص نوع خودروهای سواری امکان پذیر نیست.

دراین باره به گفتگو با معاون عملیات پلیس راه استان فارس پرداختیم؛

علی اصغر همایون پور در گفتگو با خبرنگار شیرازه، با بیان اینکه ۹ دستگاه خودرو در این گردنه با هم اصابت کرده اند، گفت: دو دستگاه از خودروهای کشنده ولوو و کامیون باری بنز حامل گوجه فرنگی در این حادثه، دچار حریق شده اند.

تصادف زنجیره ای در گردنه کولی کش حادثه آفرید+فیلم

تصادف زنجیره ای در گردنه کولی کش حادثه آفرید+فیلم

تصادف زنجیره ای در گردنه کولی کش حادثه آفرید+فیلم

وی با اشاره به اینکه این تصادف زنجیره ای در ساعت ۹ و نیم صبح رخ داده است، اظهار داشت: وضعیت این محل، هم اکنون به حالت عادی بازگشته است.

معاون عملیات پلیس راه فارس آمار کشته شدگان حادثه را سه نفر و مجروحین نیز ۱۳ نفر اعلام و بیان کرد: بر اساس آخرین پیگیری وضعیت مجروحین رضایت بخش اعلام شده است.

تصادف زنجیره ای در گردنه کولی کش حادثه آفرید+فیلم و عکس

همایون پور در ادامه با تاکید بر برخی نکاتِ ایمنی که لازمه رانندگی در جاده است، اظهار داشت: داشتن سرعت مطمئنه، استفاده از کمربند ایمنی و توجه به تابلوها و علایم در مسیر موارد مهمی است که رانندگان باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشند.

وی افزود: رانندگان به خصوص رانندگانِ خودروهای سنگین که در شرایط کوهستانی مبادرت به ترمزهای مضاعف می کنند توجه داشته باشند که استفاده بیش از حد از ترمزها در شرایط مناطق کوهستانی می تواند ترمز را اصطلاحا استخوانی کند، کارایی لازم را از بین ببرد و ایستایی خودرو را تحت الشعاع قرار دهد.

معاون عملیات پلیس راه فارس گفت: لازم است رانندگان با درک صحیح از وضعیت جسمی و روحی خود به رانندگی بپردازند تا بتوانند تصمیم گیری های مناسبی که لازمه روند ایمنی در امر رانندگی است را داشته باشند.

معاون عملیات پلیس راه فارس بیان کرد: یک کامیون در شیب موافق با حرکت بوده و بخاطر وضعیت منطقه نتوانسته خودرو را کنترل کند لذا با همان سرعت اولیه روی دیگر خودروها سوار شده بود که البته علت این تصادف توسط کارشناسان در حال بررسی است.

به گزارش شیرازه، گردنه کولی کش در یک منطقه کوهستانی بین آباده و خرمبید قرار دارد که این منطقه در زمستان ها نیز برفگیر است.
نیلوفر پرتو
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: