کد خبر: ۱۳۰۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۰۵ تير ۱۳۹۸
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس گفت: به زودی شعبه اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس در اتاق بازرگانی فارس دائر می‌شود.
شعبه اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس در فارس برقرار می‌شود
به گزارش شیرازه، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس در دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی مشترک ایران و انگلیس با فعالان اقتصادی استان فارس با بیان اینکه به زودی شعبه اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس در اتاق بازرگانی فارس دائر می‌شود، اظهار داشت: با راه‌اندازی این شعبه، زمینه ارائه خدمات این اتاق مشترک به فعالان اقتصادی استان فارس و منطقه جنوب کشور فراهم می‌شود.

سید علی نقی خاموشی با اشاره به فرصت مناسب اتاق‌های مشترک برای توسعه مناسبات اقتصادی خارجی، افزود: اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس یکی از اتاق‌های مشترک فعال است و می‌توانیم بگوییم این اتاق مشترک در روند ارتباط بین ایران و انگلیس موثر بوده است.

خاموشی اظهار داشت: ارتباط با کشور انگلیس با توجه به موقعیتی که این کشور در اروپا دارد، جز اولویت‌های کشور ما است که ما نیز همواره بر رفع موانع بر سر راه تجارت با این کشور تلاش می‌کنیم.

وی عنوان کرد: اتاق بازرگانی فارس سابقه دیرینه‌ای و موثری در اقتصاد کشور دارد که توانسته اصالت خود را حفظ کند که این مهم مسئولیت هیئت رئیسه و هیئت نمایندگان این اتاق در دوره جدید فعالیت‌های خود بارزتر و حساس‌تر می‌کند.

خاموشی افزود: یکی از دلایل عقب افتادگی ما در تجارت خارجی، عدم ارائه توانمندی‌هایمان به جامعه هدف است لذا برگزاری نمایشگاه‌های مختلف یکی از اقدامات موثر در این زمینه است که تجار استان فارس با برخورداری از ظرفیت‌های بالا از جمله صنایع دستی می‌تواند در این زمینه اقدامات خوبی انجام دهند.

امیر هوشنگ امینی نائب رئیس اول و دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس نیز گفت: تفکر غالب در این اتاق دوری از سیاست و تمرکز بر گسترش تجارت خارجی فعالان اقتصادی است.

وی با بیان اینکه این اتاق مشترک بازوی اتاق ایران در ارتباط اقتصادی با کشور انگلیس است، عنوان کرد: در شرایط فعلی و با وجود مشکلات موجود می‌توانیم روابط برای تجارت خارجی کشورمان و کشور انگلیس را تقویت کنیم.

امینی با اشاره به وضعیت بین‌المللی کشور ما بیان کرد: شرایط فعلی بین‌المللی که اقتصاد ما در آن قرار دارد، گذر است و تجار و بازرگانان ما باید خود را برای عبور از این شرایط و کار در عرصه بین‌الملل آماده کنند.

وی با بیان اینکه فارس شرکت‌ها و بخش خصوصی پویا و توانمندی دارد که کشور انگلیس می‌تواند بازار خوبی برای تجار این استان باشد، تصریح کرد: شهر شیراز شهرت جهانی دارد و این مهم می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد شرایط خوب تجاری فعالان اقتصادی این استان با کشور انگلیس باشد.

امینی افزود: بر این باوریم فعالان اقتصادی ما می‌تواند نقش بزرگ و مهمی در عرصه‌های بین‌المللی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس یاری‌دهنده تجار و بازرگانانی است که علاقه‌مند به همکاری اقتصادی با کشور انگلیس هستند، اظهارداشت: در این اتاق مشترک کمیسیون‌های مختلفی از جمله صنعت، بازرگانی، گردشگری، نفت و انرژی فعال است که ماهیانه بخش‌های مختلف اقتصادی این کشور را رصد و بررسی می‌کند.

امینی اضافه کرد: همچنین برگزاری سمینارهای تخصصی، پذیرش گروه‌های تجاری از انگلیس و ارائه مشاوره‌های تخصصی از دیگر اقدامات این اتاق مشترک است.

جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس هم گفت: اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس یکی از بانفوذترین اتاق‌های مشترک در کشور است که این اتاق توانسته در ارائه خدمات به اعضا موفق عمل کند.

در این جلسه اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس، فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف استان با اعضای هیئت مدیره اتاق مشترک ایران و انگلیس دیدار و پیرامون گسترش مراودات تجاری با این کشور صحبت کردند.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: