کد خبر: ۱۳۰۹۴۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۰ - ۱۲ تير ۱۳۹۸
فرزند شهید خرسند در گفتگو با شیرازه:
محمدحسن خرسند فرزند ارشد امام جمعه شهید کازرون امروز به عنوان اولیای دم در جلسه رسیدگی به پرونده قاتل شرکت کرد.

به گزارش شیرازه، چهل روز از شهادت دومین امام جمعه شهید کازرون می گذرد و صبح امروز، جلسه رسیدگی به این پرونده در خصوص قتل در شعبه یک کیفری شیراز با حضور اولیای دم و خانواده این شهید بزرگوار تشکیل شد.

محمدحسن خرسند فرزند شهید حجت الاسلام شیخ محمد خرسند که به عنوان اولیای دم در این جلسه حاضر بود، در گفتگو با خبرنگار شیرازه، جلسه رسیدگی را جلسه خوبی توصیف کرد و با بیان اینکه در این جلسه آقای حمید درخشنده به عنوان قاتل، به قتل اعتراف کرد و همچنین تأکید داشت که خودش شخصا و با سوءنیت قتل را انجام داده است گفت: پس از اظهارات قاتل، من به عنوان ولی دم تقاضای قصاص دادم که پس از حضور آقای درخشنده در جایگاه متهم، ایشان تقاضای بخشش داشت و ابراز ندامت کرد.

مردم با حضور باعظمت و پرشکوه خود در تشییع امام جمعه شان، سیلی به قاتل زند/ از دادگاه خواستم تا اجرای حکم با قاتل مدارا کند

خرسند با بیان اینکه قاتل گفت که تحت تأثیر حرفهایی قرار گرفتم و این کار تحت حب و بغض و ناراحتی شخصی نبوده است، تصریح کرد: برای همه حضار سخت بود قبول کنند آدم عاقل و بالغی صرفا با شنیدن حرفهایی اینچنین تحت تأثیر قرار بگیرد و اقدام به قتل، آن هم برنامه ریزی شده بکند.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه قاتل کینه شخصی با حاج آقا نداشته است، پذیرش این مسئله سخت است که این فرد تنها برنامه ریزی این اقدام را انجام داده باشد، چرا که ضربه های زده شده به حاج آقا کاملا حرفه ای بوده است.

خرسند ادامه داد: آقای درخشنده هیچگونه سابقه کیفری و یا شهرت به چاقوکشی یا حتی سابقه مصرف مواد هم نداشته است و این ضربه های حرفه ای کار یک آدم بی تجربه و عادی نمی تواند باشد، جز اینکه با علم و آگاهی و فهم باشد.

مردم با حضور باعظمت و پرشکوه خود در تشییع امام جمعه شان، سیلی به قاتل زند/ از دادگاه خواستم تا اجرای حکم با قاتل مدارا کند

فرزند شهید خرسند اظهار داشت: قاتل در جلسه رسیدگی بعد از ابراز پشیمانی و تقاضای عفو، گفت برای اینکه دلت خنک شود، بیا و به من چندتا سیلی بزن. من گفتم: سیلی را آن مردمی به تو زدند که در مراسم تشییع، با آن عظمت و شکوه شرکت کردند. ما در خانواده ای بزرگ شدیم که پدرمان همیشه تأکید بر پیروی از امیرالمومنین(ع) داشتند و همانطوری که امیرالمومنین(ع) از پسرش خواست با قاتلش مدارا کند و به او سخت نگیرد، ما هم سخت نمی گیریم و از دادگاه می خواهیم حتی در صورتی که در مراحل بازجویی خللی وارد نکند، با خانواده اش تماس داشته باشد و آنها را ملاقات کند. این رفتار ما باعث شد قاتل در دادگاه گریه کرده و ابراز پشیمانی کند.

مردم با حضور باعظمت و پرشکوه خود در تشییع امام جمعه شان، سیلی به قاتل زند/ از دادگاه خواستم تا اجرای حکم با قاتل مدارا کند

وی با تأکید بر اینکه این قتل، قطعا برنامه ریزی شده نه به وسیله یک نفر، که به وسیله عقبه فکری و پشت پرده خاص به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بوده است گفت: در مورد این مسئله دادگاه دیگری برگزار می شود و قتل و عقبه فکری دو مسئله جداست.

وی در مورد اجرای حکم قصاص تأکید کرد: نظر ما این است که این جریان کامل واضح و روشن شود و کل ماجرا بیان شود اما برای اجرای احکام، نظر دادگاه و قاضی رسیدگی کننده در اولویت است.

مردم با حضور باعظمت و پرشکوه خود در تشییع امام جمعه شان، سیلی به قاتل زند/ از دادگاه خواستم تا اجرای حکم با قاتل مدارا کند

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محسن
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
0
0
علاوه‌بر اینکه قصاص نفس حق اولیای دم است اما به نظر اینجانب حتی اگر اولیای دم رضایت دهند مدعی العموم نباید از این مسأله به راحتی عبور کند زیرا این مسئله یک مسئله شخصی نبوده و ابعاد امنیتی در خصوص نظام و روحانیت و ائمه محترم جمعه می‌باشد.
اول اینکه حکم قصاص در ملأ عام اجرا شود تا درس عبرتی برای سایرین باشد
دوم اینکه باید بازجویی های دقیق از این جنایت کار منحرف صورت پذیرد تا علاوه‌بر شناسایی افراد منحرف مشابه، عوامل خارجی هم شناسایی و مجازات شوند و برخورد مناسب صورت پذیرد.
با تشکر فراوان از زحمات دلسوزانه مسئولین امر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: