کد خبر: ۱۳۱۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۲۹ تير ۱۳۹۸
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیات خارجی مجلس به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: انگلیسی ها و دیگر کشورهایی که دنباله روی آمریکا هستند باید چشم هایشان را باز کنند؛ جمهوری اسلامی ایران دیگر تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز نقض قوانین بین المللی توسط کشورهای متخاصم و کشورهای بی نظم انجام شود.
به گزارش شیرازه، «ابوالفضل حسن بیگی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: انگلیسی ها سال ها در خلیج فارس بی نظمی های بزرگی از جمله آلوده کردن آب های خلیج فارس و در بسیاری از اوقات هم به حریم آب های ایران ورود داشتند، اما جمهوری اسلامی ایران خویشتندار می کرد و سعی می کرد با تذکرات امور را اصلاح کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه اخیراً انگلیسی ها بسیار بی ادب، پررو و قانون شکن شده اند تا جایی که کشتی نتفکش ایرانی را در تنگه جبل الطارق توقیف کردند و همواره سعی کردند با مانور سیاسی در جهت التیام شکسته شدن پرستیژشان در سطح بین المللی اقدام کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس خاطرنشان کرد: البته انگلیسی ها بارها پیام فرستاده اند که دست ما زیر ساطور آمریکا است و فشار آمریکا باعث می شود تا ما اقداماتی انجام دهیم.

حسن بیگی با بیان این که این مسئله به هیچ وجه برای جمهوری اسلامی ایران پذیرفتنی نبوده و نیست، بیان داشت: کشوری که در سطح بین المللی قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد و تخلف کند و کشتی ایران را توقیف کند و آن کشور بخواهد توجیه کند که من از آمریکا می ترسم، به هیچ وجه برای ایران پذیرفته نیست.

وی اشاره کرد: سپاه پاسداران همواره نشان داده است که طی چهل سال گذشته در جهت تامین منافع و امنیت ملی و حتی احیای حقوق محرومین در سطح بین المللی و دفاع از مظلومان منطقه وارد صحنه شده است و به فضل پروردگار همیشه پیروز بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا افزود: انگلیسی ها و دیگر کشورهایی که دنباله روی آمریکا هستند باید چشم هایشان را باز کنند؛ جمهوری اسلامی ایران دیگر تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهد داد در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز نقض قوانین بین المللی توسط کشورهای متخاصم و کشورهای بی نظم انجام شود.

انگلیس باید منتظر چنین اقدامی توسط ایران می بود

ابوالفضل حسن بیگی تاکید کرد: انگلیس باید می دانست که طی سال های گذشته ایران در این رابطه تذکراتی داده ، اما تا کنون خویشتنداری کرده است و از باب نصیحت با انگلیسی ها و آمریکایی ها صحبت کرده است؛ حال که آن ها دست به حرکت خصمانه زده اند باید منتظر بودند که جمهوری اسلامی ایران هم برخورد قاطعی انجام دهد.

وی بیان داشت: اگر کشوری بخواهد تخلفی انجام دهد و به منافع و امنیت ملی ایران دست درازی کند، حتماً جمهوری اسلامی مقابله به مثل می کند و برخورد سنگین تر و قاطع تری را انجام خواهد داد.

نماینده مردم دامغان خاطر نشان کرد: انگلیسی ها قادر نیستند در مقابله با جمهوری اسلامی اقدامی را انجام دهند که در این صورت باعث تنش در خاور میانه، تنگه هرمز و خلیج فارس می شود.

حسن بیگی ادامه داد: اگر روزی هم انگلیسی ها عقلشان فسیل شده باشد و بخواهند به پشتوانه آمریکا اقدامی علیه ایران انجام دهند، قطعاً ضربات سنگینی خواهند خورد که در تاریخ ماندگار خواهد بود و هیچ وقت نخواهند توانست که آن ضربات را جبران کنند.

انگلیس بدون حمایت آمریکا قادر به تامین امنیت خودش نیست

وی تصریح کرد: انگلیسی ها نباید با دم شیر بازی کنند و وارد این گونه صحنه ها شوند؛ انگلیس دیگر امپراطور یک قرن پیش نیست و عمر آن تمام شده است و آفتابش سر بام است و در دنیا قادر نیست حتی امنیت داخلی خودش را بدون آمریکا تامین کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که آمریکایی ها می دانند تنها رقیب و حریفشان در دنیا جمهوری اسلامی ایران است گفت: اگر آمریکایی ها دست از پا خطا کنند و به ایران چپ نگاه کنند چیزی از نیرو، ناوگان و لشگرشان در خاورمیانه باقی نخواهد ماند.

حسن بیگی در پاسخ به این سوال که "واکنش انگلیس به اقدام ایران چه خواهد بود؟" بیان داشت: انگلیسی ها همواره تلاش می کنند با جنگ روانی و عملیات روانی مثل عملیاتی که ترامپ چند وقت پیش انجام داد و گفت پهپاد سپاه را سرنگون کردیم ولی تا کنون سندی ارائه نداده است، انجام خواهند داد؛ آن هم فقط به خاطر این که غول امپراطوری رسانه در اختیار غربی ها است.

وی افزود: الان شاهد هستیم که افکار عمومی در سطح بین المللی از رسانه غربی ها به عنوان رسانه دروغگو و رسانه ای که هرگز سخن راست نمی نویسد یاد می کنند؛ انگلیسی ها نمی توانند هیچ اقدامی انجام دهند زیرا جمهوری اسلامی پنجه قوی ای دارد و در تامین امنیت ملی از آن استفاده خواهد کرد و قطعاً انگلیسی ها اقدامی نخواهند کرد جز حرکات کوچک و آن هم جنگ و عملیات روانی.

ارتش آمریکا از صحنه خارج خواهد شد/ جنگ به ضرر آمریکایی ها و مصرف کنندگان انرژی است

نماینده مردم دامغان در مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که "آیا بوی جنگ به مشام می رسد؟" گفت: حضرت امام خامنه ای به صراحت فرمودند که جنگی در منطقه رخ نخواهد داد؛ رهبری با توجه به تسلط بر همه امور در سطح بین المللی و اطلاعات دقیقی که از کشورهای دشمن دارد، خوب تحلیل کردند.

حسن بیگی با اشاره به این که فرماندهان ارتش آمریکا گفته اند توان عملیاتی و جنگی ما 7 روز است، تصریح کرد: فرماندهان ارتش آمریکا به ترامپ گفتند ما می توانیم شروع کننده هر جنگی باشیم ولی پایان دهنده آن نه.

وی اظهار داشت: مطمئن باشید که ارتش آمریکا از صحنه خارج خواهد شد و قادر نخواهد بود جنگی را شروع کند، زیرا جنگی که شروع شود به ضرر آمریکایی ها و مصرف کنندگان انرژی است.

نماینده مردم دامغان در مجلس خاطرنشان کرد: مصرف کنندگان انرژی هم خوب می دانند که نباید تحت هیچ شرایطی اجازه دهند تا در این منطقه جرقه درگیری رخ دهد که این جرقه باعث قطع انرژی و نفت خواهد شد و باید در این صورت نفت بشکه ای 300 دلار تهیه کنند که آن هم برای زمان بسیار محدود است، زیرا هیچ کشوری در دنیا نمی تواند تامین کننده نفتی باشد که از تنگه هرمز عبور می کند.

  دانا

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: