کد خبر: ۱۳۱۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
نماینده ولی فقیه در فارس:
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: اگر از فعالیت های نیروی انتظامی، از سوی بخش های دیگر به موقع حمایت نشوند ممکن است کار و تلاش آنها ضایع شود.
به گزارش شیرازه، آیت‌الله دژکام با تشکر از مواضع فرمانده ناجا در اعلام قاطعیت نیروی انتظامی در برخورد با هنجارشکنان و قانون شکنان افزود: از تلاش‌های نیروی انتظامی و سردار اشتری فرماندهی آن در مقابله با قانون شکنان قدردانی و تشکر می‌کنم.

وی اضافه کرد: نباید فراموش کنیم نیروی انتظامی در این عرصه تنهاست. ۲۶ دستگاه مختلف در زمینه برخورد با قانون شکنان مسئولیت دارند اما همه نگاه ها و انتظارات در این عرصه به نیروی انتظامی است. 

امام جمعه شیراز تصریح کرد: سوال این است که آیا این 26 دستگاه و ارگان مختلف به تکلیف و وظیفه خود عمل می‌کنند؟ باید همه مردم بدانند که کدام دستگاه‌ها و سازمان‌ها در بحث گسترش مبارزه با قانون شکنی نقش و مسئولیت دارند و چه اقداماتی تاکنون انجام داده‌اند. مطالبه‌گری از این دستگاه‌ها و اطلاع رسانی به مردم در این خصوص، تکلیف مهم رسانه‌هاست و باید تلاش کنیم تا یک نظارت مردمی بر کار این دستگاه‌ها شکل بگیرد تا مجاهدت های نیروی انتظامی به نتیجه برسد و به ثمر بنشیند.

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: امروز جمع قابل توجهی از مردم ایران موضوع پیاده شدن سبک زندگی اسلامی و پیاده شدن ارزش‌های اسلامی در جامعه را مطالبه می‌کنند.

آیت الله دژکام افزود: باید به این نکته توجه کنیم که ممکن است نیروی انتظامی فعالیت هایی را انجام دهد اما در لحظه ای که باید، از سوی بخش های دیگر حمایت نشوند و کار و تلاش آنها ضایع شود.

وی تصریح کرد: اعضای جامعه هم باید با پذیرفتن نقش‌ خود و ایفای آن تمام تلاش خود را به کار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود پیگیری در کارها را ازجمله الزامات دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: اگر دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های نظامی و انتظامی همکاری و پیگیری لازم را در کارها داشته باشند مطمئنا به نتایج خوبی دست پیدا خواهند کرد.

نیروی انتظامی در عرصه برخورد با منکرات و مظاهر علنی فساد تنهاست/ از تلاش‌های نیروی انتظامی و سردار اشتری فرماندهی آن تشکر می‌کنم

این استاد اخلاق با اشاره به اینکه تربیت اخلاقی وظیفه نیروی انتظامی نیست اما به دلیل نبود آموزش ها، امروزه نیروی انتظامی درگیر است و باید جلوگیری کند افزود:  آموزش و پرورش، روحانیت، خبرنگان، رسانه ها و… باید با نیروی انتظامی همکاری کنند تا فضا آماده شود و درصد مشکلات و جرایم کم خواهد شد.

یکی از نقاط ضعفی که ما داریم و باید به مرور برای رفع آن اقدام کنیم تا درست شود عدم وجود هماهنگی ها است.

نماینده ولی فقیه در فارس در پایان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، خودسازی و جامعه پردازی را از پیام‌های مهم این بیانیه اعلام کرد و گفت: باید تلاش شود در تمامی مجموعه‌ها خودسازی تقویت شود و برادران خدوم در نیروی انتظامی، متناسب با گام دوم انقلاب خود را آماده و محیا کنند.


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: