کد خبر: ۱۳۱۸۸۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
پنجشنبه با شهدا؛
در پنجشنبه با شهدا این هفته قرار است این بار شهیدی را به شما معرفی کنیم که در آن شلوغی جنگ با شرکت در آزمون سراسری، رتبه یک کنکور را کسب می کند!

به گزارش شیرازه، در پنجشنبه این هفته قرار است این بار شهیدی را به شما معرفی کنیم که در آن شلوغی جنگ با شرکت در آزمون سراسری، رتبه یک کنکور را کسب می کند! و به گفته مادر این شهید بزرگوار، شهید مسعود طاهری نذر می کند در صورت پذیرفته شدن در کنکور به جبهه برود.

در تصمیم این شهید چه رازی نهفته است که تمام زندگی مادی و آینده خود را رها می کند تا به جبهه برود و شهید شود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این شهید بزرگوار آشنا کنیم.

زندگی نامه شهید مسعود طاهری

مطالعه زندگی شهداء آنانی که جان خویش را در طبق اخلاص در پیشگاه معبود و معشوق قرار دادند و در قله های انسانیت قرار گرفتند حقیقتاً می تواند اثراتی جان بخش و شگرف در روح و روان ما انسانهای بر خاک مانده داشته باشد.

طلوع و غروب ظاهری شهید مسعود طاهری این ستاره بر خاک زیسته، بسیار سریع بود.

سطوح تحصیلی خود را با رتبه های بالایی پشت سرگذاشت و بسیار محتاط بود که اوقات خود را بیهوده تلف نکند . علم را بطور عمیقی مطالعه می کرد و اغلب در بعضی از مسائل دست به تحقیقات و ابتکاراتی می زد اما هیچگاه درس را برای مدرک نخواند . سال اول ابتدایی را در مدرسه دکتر محمود حسابی شیراز و سال دوم ابتدایی تا پنجم را در دبستان ابن سینا واقع در خیابان زند شیراز گذراند . پس از آن سه سال مدرسه راهنمایی خود را در مدرسه شرقی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مدرسه شهید مطهری تغییر نام یافت گذراند . سپس به دبیرستان پیوند ( شهید ترابی ) شیراز وارد شد و چهار سال دبیرستان خود را در همانجا ، همه و همه با نمراتی درخشان و خیره کننده طی نمود.آنچنانکه بدستخط مبارک ابا شهید در پشت جلد قرآن مشهود است ، او که در سپیده دم روز شنبه هفدهم فروردین ماه ۱۳۴۷ خورشیدی مصادف با هفتم محرم الحرام ۱۳۸۸ قمری در منزل جد پدری اش در کازرون دیده به این جهان گشود از همان ابتدا با سیرت و اخلاق نیک و مطالعه عمیق خود استعدادهایش را به منصه ظهور گذاشت .

دبیر فیزیک وی پس از شهادت شهید مسعود مدام گریه سر داده بود و در مراسمی در حضور سایر دانش آموزان و همکلاسی های شهید مسعود ادعا می کرد ایران یک نابغه مهندسی را از دست داد .

در کنار تحصیل علم، به فکر اهداف انقلاب ، اسلام و رهبر بود و سعی او بر ادامه‌ی راه امام ملموس بود چه از نمازهای جمعه و جماعات و فعالیتهای دیگر او در پایگاه مقاومت مسجد الزهراء(س) ساحلی شیراز که در تمامی این مسائل پیشتاز بود.

در جمع خانواده علاقه شدیدی به خدمت به پدر و مادر داشت و این حالت درونی خویش را با فعالیتهایی که از خود نشان می داد تحسین همگان را بر می انگیخت و خدا را خشنود می ساخت .

شهید مسعود طاهری پس از آنکه سال سوم دبیرستان خود را به پایان رساند در کنکور دانشگاه آزاد واحد یزد در رشته مهندسی مکانیک شرکت نمود و در شگفتی همگان حائز رتبه اول کنکور مذکور گردید ولیکن از آنجا که این امر را صرفا به منظور آزمایش علمی خود انجام داده بود از ثبت نام در دانشگاه آزاد منصرف گردید.

بلافاصله پس از اخذ دیپلم در خرداد ماه سال ۱۳۶۵ خورشیدی ، در کنکور سراسری سال ۶۶-۶۵ شرکت کرد . در این آزمون در تمام دوازده زیر گروه رتبه اول شده و برای نخستین بار به گواهی یکی از مسئولان دانشگاه فارس از آنجا که وی برای اولین بار دانش آموزی است که در تمام دوازده زیر گروه رتبه اول شده فلذا وی را باید رتبه اول مطلق دانست و راهی دانشکده صنعتی شریف واقفی تهران در رشته برق و الکترونیک شد .

از آنجا که علاقه شدیدی به رفتن به جبهه های نور علیه ظلمت داشت نذر قبولی خود را شرکت در جبهه قرار داده بود و با فرصتی که یافته بود بدرون درنگ این خواسته را عملی کرد. در فضای پاک و منور جبهه بسرعت روان مستعد او رشد کرد و او را به سرعت به کمال رساند تا آنجا که در عملیات کربلای ۴ در سمت جانشین فرمانده دسته و آرپی جی زن در گردان امام حسن(ع) لشکر ۱۹ پیاده فجر در شب زمستانی چهارم دی ماه ۱۳۶۵ در جبهه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد و این کالبد زمینی را رها ساخت و با انبوه فرشتگانی که به یمن مقدم پاکش به پیشوازش آمده بودند پرواز کنان به خلوتگاه آسمانی عشق رهسپار گشت.

شهید استان فارسی که رتبه یک کنکور می شود

وصیت نامه شهید

«وَ لا تَحْسَبَنَ‏ الَّذِینَ‏ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُون‏»

به نام خداوند بخشاینده مهربان، به نام او که نهایت رحمت و لطف را برای بندگانش دارد و برای بندگانش امری بد مقرر نمیکند.

با سلام خدمت ولیعصر (ارواحنا لمقدمه الفداء)، سلام خدمت او یگانه منجی عالم بشریت، سلام خدمت سرلشکر سپاه اسلام و با درود بیپایان خدمت رهبر کبیر انقلاب، این درهم شکننده و درهم کوبنده ظالمان، این روح برخواسته از عمق جان مستضعفان جهان و به امید پیروزی نهایی رزمندگان اسلام

شاید در این لحظه که این وصیتنامه را مطالعه میکنید جسم خاکی من زیر خرمنها خاک مدفون. در این لحظه که مشغول به نوشتن وصیت شدم هیچ فکر نمیکنم که لیاقت شهادت پیدا کنم، اما در این دیار خاکی تنها چیزی که از همه چیز حقتر است مرگ و دل کندن از این دنیا و شاید چیزی که قبول آن برای فرزندان آدم ابوالبشر سختتر از همه چیز است همین واقعیت مرگ.

آدم میمیرد، چه درس خوانده باشد چه نخوانده باشد، چه از شیرینیهای زندگی استفاده کرده باشد و چه نکرده باشد و خوشا بحال آن کسانی که کمتر شیرینی و حلاوت دنیا را چشیدهاند که مرارةالدنیا حلاوة الآخره و حلاوة الدنیا مرارة الاخرة حال آنانکه شهید شدند نیکو معاملهای با خدا کردهاند و به فیض عظیمی رسیدهاند.

شهید راحت جان میدهد شاید تنها مسئلهای که مشکل شهید است مسئله فشار قبر است که بزرگترین دلیل آن بداخلاقی و بدخلقی است، حال نمیدانم چه کنم در خانه گاهی اوقات برخوردم بد بوده است فشار شب اول مرگ را چگونه تحمل کنم. (الله اعلم) میگویند که شهیدان تنها گروهی از مردگانند که روحش هروقت خواست میتواند از عرش به عالم خاک بیاید و بستگانش را ملاقات کند.

میدانم وقتی که لیاقت شهادت را یافتم مادرم خیلی ناراحت میشود. اگر بگویم مادر برای من گریه نکن شاید از من قبول نکند. ولی مادر جان! تنها چیزی که روحم را معذب میکند ناراحتی شما است. اگر گریه برای دوری من میکنید که این جای گریه ندارد چرا که بگفته خداوند من دائم در کنار شمایم و اگر بخاطر بخت بد من گریه میکنید که سخت در اشتباهید. به هر صورت از همگی شما میخواهم که مرا اذیت نکنید.

جای بسی خوشبختی است که همگی حرف مرا میفهمید ولی نمیدانم مشکل سارا (خواهر کوچکم) را چطور حل میکنید. جواب او را چطور خواهید داد. امیدوارم که به خدا، خداوند خودش همه کارها را درست کند.

به هر صورت ما رفتیم تا انتقام پهلوی شکسته حضرت زهرا (س) را بگیریم. ما رفتیم تا انتقام سر بریده سیدالشهداء را بگیریم. ما رفتیم تا علم ابوالفضل العباس را برافرازیم و شما هم در این راه زینبوار راه ما را ادامه دهید.

دست از امام بر ندارید و او را تنها نگذارید به هر صورت قدر این زمانه را بدانید و خدا را بارها و بارها شکر کنید که در این دوره واقعید و ذلت ابرقدرتها و قدرت و شوکت اسلام و کشور اسلامی را میبینید.

سرباز امام زمان بودن آسان نیست. من که خودم را شایسته این مقام نمیدانم ولی شماها سعی کنید سرباز او باشید. سعی کنید نافله شب را بپا دارید و زیارت عاشورا و زیارت جامعه کبیره را بخوانید اینها مختصری از شرایط سربازی اوست و دل به این دیار فانی نبسته و این مختصر جان تن خاکی خود را فدای اسلام کنید.

ما از خدا بهترین قضا را خواستیم او شهادت را نصیب ما کرد امیدواریم بخدا که همیشه راضی به رضای دوست باشیم. بقول باباطاهر:

یکی درد و یکی درمان پسندد / یکی وصل و یکی هجران پسندد

من از درمان و درد و وصل و هجران / پسندم آنچه را جانان پسندد

توفیق پیدا نشد که در دانشگاه تحصیل کنم و بتوانیم خدمات شایستهای را به این مرز و بوم بنماییم. باشد تا آنها که این راه نرفته ما را ادامه دادند بروند و دین ما را نیز ادا کنند.

از تمام این تفسیرات که بگذریم حقیر چیزی ندارم که بخواهم به کسی ببخشم یا نبخشم تنها مبلغ (۱۵۰۰ تومان) بدهکارم. ولی آدرس آنها را نمیدانم از پدر بزرگوارم که عمری در تربیت ما کوشیده است و وسایل آسایش ما را همواره فراهم کرده است میخواهم تا این مبلغ را به حساب کمیتهی امداد امام واریز کند.

در پایان از همه حلالیت میطلبم. امیدوارم که در دعاهای خود همچنان برای ما طلب مغفرت کنید و سعی کنید که به همه خوبی کنید و مشکلی و ناراحتی برای هم ایجاد نکنید.

امام را دعا کنید.

حقیر مسعود طاهری

در پایان سوره مبارکه عصر برای یادآوری تمام مطالب ذکر میکنم

(التماس دعا)

بِسْمِاللَّهِالرَّحْمنِ الرَّحِیم

«وَ الْعَصْرِ إِنَّ الْإِنْسانَ لَفِی خُسْرٍ إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِوَ تَواصَوْا بِالْحَقِوَ تَواصَوْا بِالصَّبْر».


تصاویر مدارک و اسناد  شهید مسعود طاهری

کارنامه آزمون سراسری شهید طاهری. جالب آن که در تمامی زیر گروه ها این شهید رتبه یک را کسب نموده است.
کارنامه آزمون سراسری شهید طاهری. جالب آن که در تمامی زیر گروه ها این شهید رتبه یک را کسب نموده است.
اعطای مدرک کارشناسی افتخاری از سوی دانشگاه صنعتی شریف به این شهید مسعود طاهری
اعطای مدرک کارشناسی افتخاری از سوی دانشگاه صنعتی شریف به این شهید مسعود طاهری
شهید مسعود طاهری به همراه خواهرشان
شهید مسعود طاهری به همراه خواهرشان
مزار شهید طاهری در گلزار شهدا شیراز
مزار شهید طاهری در گلزار شهدا شیراز


برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۳
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
0
0
خدایش با شهدای کربلا محشور کند و بر درجات عالیش بیفزاید
خانواده طاهری حق بزرگی برگردن ما دارند برای انقلاب خیلی زحمت کشیدند عموی شهید مهندس رجبعلی طاهری نماینده مردم کازرون در دور اول مجلس شورای اسلامی از مبارزین بنام قبل از انقلاب بود
پدر شهید دکتر طاهری قبل و بعد از انقلاب خدمات برجسته ای داشت
خداوند همگی را قرین رحمتش کند
حمید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
0
0
خدا رحمت کند این شهید را. از دوستان نزدیک هم بودیم. واقعا نابغه ای بود که نظیرش را هرگز ندیدم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
0
0
نام پایگاه ما در مسجد الزهرا ساحلی با نام ایشان مزین هست شاید براتون جذاب باشه بدونید که تمامی همرزمان و برادران ایشان در این مسجد امروز به بالاترین مدارج رسیده اند و روزی شرط فعالیت در پایگاه برای ماه معد بالای هفده و تحصیلات تکمیلی بود
ناشناس
Germany
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
0
0
عكس با خواهرشان نيست
بردار زاده ايشان است
لطفا اصلاح شود
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: