کد خبر: ۱۳۲۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اعلام کرد؛
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: برای نخستین بار در تاریخ ورزش کارگری استان شاهد کسب دو مدال طلا و یک مدال نقره در رقابت های جهانی کارگری که در کشور اسپانیا برگزار شد بودیم.
به گزارش شیرازه،  سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در دیدار استاندار فارس با قهرمانان جهانی ورزش کارگری استان با اشاره به اینکه سلامت و رفاه کارگران از موضوعاتی است که در قانون کار مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید نیز تاکیدات ویژه ای در این زمینه دارد که افزایش دستمزد سالانه بیش از میزان تورم از نشانه های توجه دولت به رفاهیات کارگران در حد مقدورات موجود است.

 کسب مدال جهانی برای نخستین بار در تاریخ ورزش کارگری استان فارس

وی با اشاره به اینکه در راستای بهبود سطح سلامت جامعه کارگری اقداماتی انجام شده است، پیاده روی های خانوادگی در سطح کارگاه ها و ورزش های صبح گاهی در کارخانه ها از جمله این اقدامات است.
 
مختاری خاطرنشان کرد: برای نخستین بار هیئت های ورزشی کارگران در استان فارس ایجاد شده و به دنبال آن 28 انجمن ورزشی متناظر با هیئت های ورزشی استان در هیئت ورزشی کارگران ایجاد شده است.
 
وی  برگزاری مسابقات درون کارگاهی، بین کارگاهی، بین شهرستانی و ملی را از جمله اقدامات این هیئت های ورزشی دانست و افزود: برای نخستین بار در تاریخ ورزش کارگری استان شاهد کسب دو مدال طلا و یک مدال نقره در رقابت های جهانی کارگری که در کشور اسپانیا برگزار شد بودیم.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه توسعه ورزش کارگری مورد توجه جدی استاندار فارس قرار گرفته است، افزود: در حال حاضر اعتبارات ورزشی مناسبی از سوی وزارت تعاون کار  و رفاه اجتماعی به استان فارس تعلق گرفته  است.
 
مختاری با اشاره به تاکیدات استاندار فارس در باره اولویت تکمیل پروژه هایی که بیش از  70درصد پیشرفت فیزیکی دارند، اظهار کرد: پروژه های ورزشی کارگری استان که پیشرفت بالای 75درصد دارند به زودی تکمیل خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه در بعضی از شهرستان های استان به رغم وجود جامعه کارگری فضای ورزشی مناسبی برای این قشر وجود ندارد از استاندار فارس خواست در سفر رئیس جمهور به استان ردیف اعتباری برای این منظور در نظر گرفته شود.
 
مختاری یاد آور شد: در راستای افزایش بهره وری در کارگاههای استان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ترویج ورزش همگانی به ویژه پیاده روی هفتگی برای کارگاههای بزرگ و تشکلات صنفی کارگری و کارفرمایی و ورزش صبحگاهی در کارگاههای بزرگ با همکاری کارفرمایان و کارگران و خانواده های محترم آنها برنامه ریزی ودر حال انجام است.

کسب مدال جهانی برای نخستین بار در تاریخ ورزش کارگری استان فارسکسب مدال جهانی برای نخستین بار در تاریخ ورزش کارگری استان فارس
کسب مدال جهانی برای نخستین بار در تاریخ ورزش کارگری استان فارس
کسب مدال جهانی برای نخستین بار در تاریخ ورزش کارگری استان فارسکسب مدال جهانی برای نخستین بار در تاریخ ورزش کارگری استان فارس

انتهای پیام/323
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: