کد خبر: ۱۳۲۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸
پس از تأیید حکم اعدام قاتل امام جمعه کازرون در دیوان عالی کشور و اخذ استیذان و اجازه اجرای این حکم از سوی ریاست معظم قوه قضائیه، اجرای این حکم در دستور کار اجرای احکام کیفری شیراز قرار گرفت.
به گزارش شیرازه،  به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت‌الاسلام سیدكاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس امروز، ۳ شهریورماه ضمن اعلام خبر فوق گفت: به خاطر حسایست‌های ویژه این پرونده و تحت تأثیر قرارگرفتن احساسات عمومی، رسیدگی به پرونده قاتل امام جمعه كازرون در مجموعه قضایی استان به صورت ویژه و در وقت فوق العاده در دستورکار قرار گرفت و سیر قانونی پرونده در کوتاه‌ترین زمان طی شد.

وی با بیان اینكه پرونده مرحله نهایی خود، یعنی اخذ استیذان و مجوز اجرای حکم توسط ریاست قوه قضائیه را طی کرده است، از اجرای حکم قصاص محکوم پرونده در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: در حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس که به تأیید شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور رسیده است بر اجرای حکم در محل وقوع جرم یعنی شهرستان کازرون تأکید شده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به برخی شایعات مبنی بر مشارکت برخی افراد و جریانات در وقوع این جرم گفت: در هیچ یک از مراحل رسیدگی به پرونده شهادت امام جمعه فقید کازرون ارتباط فرد یا افراد دیگری تحت هر عنوان محرز نشد. 

این مقام ارشد قضایی استان افزود: هر زمان اسناد، مدارک و یا شواهدی دال بر مشارکت و دخالت افراد دیگر به دست بیاید، این موضوع قابلیت پیگرد قضایی خواهد داشت.

یادآور می‌شود، پیش از این خبر قطعیت و تأیید حکم قصاص عامل شهادت امام جمعه شهرستان کازرون در دیوان عالی کشور اعلام شده بود. 
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: