کد خبر: ۱۳۲۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸
فرزند شهید خرسند در گفتگو با شیرازه خبر داد:
محمد حسن خرسند از اجرای حکم قصاص امام جمعه شهید کازرون در صبح روز چهارشنبه خبر داد.

محمد حسن خرسند، فرزند شهید خرسند، امام جمعه سابق کازرون، در گفتگو با شیرازه با بیان اینکه صبح فردا، چهارشنبه، حکم قصاص قاتل امام جمعه شهید کازرون اجرا می شود، اظهار داشت: این حکم، ساعت 7صبح و جنب هتل نصرپور (بیشابور) کازرون به اجرا در خواهد آمد.

وی با بیان اینکه ما به دلایل مختلفی نمی توانیم از حکم قصاص کوتاه بیاییم تصریح کرد: بخشش برای وقتی است که قتل به صورت شبه عمد، خطا یا اشتباه باشد، اما قتل عمد با برنامه ریزی، آن هم برای مسئولی که در حکم پدر معنوی یک شهرستان بزرگ است، معنی ندارد.

محمد خرسند، قاتل را یک منحرف فکری عقیدتی دانست که تصمیم به جنایات دیگری هم داشته است.

به گفته وی، از زمان شهادت شهید خرسند تا کنون، چند روحانی و طلبه دیگر هم در شهر کازرون تهدید به قتل شده اند که در صورت گذشت ما، قطعا این اتفاقات باب می شود و هر روزه ما شاهد کشتار روحانیون در شهر و کشور خواهیم بود.

فرزند شهید خرسند تصریح کرد: البته قصاص قاتل، خواست همه مردم شهید پرور کازرون است و در مجامع و نماز جمعه، عامه مردم با اظهار لطف به ما، خواستار اجرای حکم قصاص و عدم گذشت اولیای دم از این حکم هستند.

وی با بیان اینکه البته ما عجله ای در قصاص نداشته و ترجیح می دادیم تمام ابعاد قضیه روشن شود، اظهار داشت: انحرافات فکری بخصوص علیه روحانیون مدتی است در کشور رواج یافته و این افراد که از سوی شبکه های معاند و نیز فرق مختلف تحت تأثیر قرار می گیرند و تغذیه فکری می شوند، که باید به صورت جدی با این افکار مقابله کرد.

به گزارش شیرازه، مدتی است جریانات فکری افراطی با دستمایه قرار دادن مسائل معیشتی و مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور، روحانیون و بسیجیان را عاملان این معضلات معرفی کرده و با تغذیه فکری عده ای خام و نا آشنا به مسائل جامعه، آنها را تجریک به کشتن این افراد می کنند که شاهد چند قتل مشابه بوده ایم؛ همچنین در حدود دو ماه گذشته، در شیراز هم شاهد تهدید و حمله به روحانیون فعال فرهنگی در مساجد یا فرماندهان پایگاه های مقاومت بوده ایم که بعضی از این اخبار هم در پایگاه خبری تحلیلی شیرازه منتشر شده است.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: