کد خبر: ۱۳۲۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۰ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: عزای امام حسین(ع) مختص گروه خاص نیست بلکه تمامی مردم و جوانان با هر نوع نگاه مومن و علاقه مند به امام حسین(ع) هستند و باید از آن بهره مند شوند.

به گزارش شیرازه، حجت الاسلام محمد صادق مهرابی در گفت و گو با خبرنگار ما، ماه محرم را فرصتی ارزشمندی برای ترویج فرهنگ عاشورا و فرهنگ دینی دانست و تاکید کرد: به خصوص در استان فارس که بیشترین ظرفیت مردمی هیأت مذهبی، حسینیه و خطبا و مداحان را دارد و از برجسته‌ترین استان‌ها است باید از این فرصت بیشترین استفاده شود.

وی ادامه داد: قبل از ماه محرم دوره‌های آموزشی ویژه مبلغان و مبلغات و رؤسای هیأت مذهبی و ادارات برگزار شد، ۱۵۰ اعزام ضروری در استان نیز انجام شده زیرا در برخی از مراکز و مناطق باید مبلغ به طور تخصصی ورود کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس تصریح کرد: در این راستا باید به طرح شمیم حسینی نیز توجه داشت که خدمات ویژه به ۲ هزار هیأت مذهبی ارائه می‌شود.

حجت الاسلام مهرابی تاکید کرد: هیأت مذهبی و عزای امام حسین (ع) کار مردمی است و اداری نیست و سازمان تبلیغات اسلامی فقط جنبه نظارتی و هدایتی دارد و خوشبختانه مجالس ارزشمند و آبرومندی در استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در بیش از ۷ هزار مسجد و حسینه برنامه محرمی برگزار می‌شود و ۷۵۰۰ خیمه گاه در استان و ۸۰۰ خیمه گاه در شیراز است که با همدلی کار می‌کنند و نباید اجازه داد که برخی از سخنرانان و مداحان بستر اختلاف را ایجاد کند به خصوص در برخی از شهرستانها باید مراقبت بیشتر شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس ادامه داد: هیأت مذهبی باید مراقب باشند مزاحمت برای مردم ایجاد نشود و تاکنون حدود ۳ هزار ساعت بازرسی از هیأت مذهبی انجام شده است و شعبه خاصی برای این موارد در دادگستری راه اندازی شده است.

حجت الاسلام مهرابی در خصوص احیای امر به معروف و نهی از منکر نیز گفت: فلسفه قیام امام حسین (ع) همین امر به معروف و نهی از منکر بوده است که بخشنامه‌ای نیست بلکه فرهنگ و فرهنگ سازی لازم است که در این راستا در تمامی هیأت مذهبی باید شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند که روش و مدل آن نیز مشخص شده است.

وی تاکید کرد: جوان و مردم کشور مؤمن و معتقد هستند و باید این سفره برای هرنگاه و سلیقه‌ای باز باشد تا همگان بتوانند از فرهنگ عاشورایی استفاده کنند و باید خودمان در مرحله اول معروف را بشناسیم و ترویج کنیم.


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: