کد خبر: ۱۳۲۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۸
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس گفت: آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور نیمه دوم آبان‌ماه امسال به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
احمدعلی افکاری از ابلاغ بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور برای برگزاری هفتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرای کشور در سال 1398 خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور به اطلاع داوطلبان می‌رساند که آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در نیمه دوم آبان‌ماه 98 به صورت همزمان در سراسر کشور برگزاز می شود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان از اواخر شهریورماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود، عنوان کرد: هنوز دستگاه‌های اجرایی متقاضی، تعداد استخدامی‌ها و رشته‌های مورد نیاز مشخص نشده است و قبل از شروع ثبت‌نام این اطلاعات از طریق سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس افزود: سازمان اداری استخدامی کشور هر سال با یک محدودیت‌هایی نیازهای دستگاه‌های اجرایی برای جذب نیرو را جمع‌آوری کرده و آزمون استخدامی را به صورت متمرکز و همزمان برگزار می‌کند.

افکاری با بیان اینکه سازمان اداری و استخدامی کشور براساس بخش‌نامه‌ای که هر سال ابلاغ می‌کند اقدمات دستگاه‌های اجرایی را ارزیابی می‌کند و دستگاه‌ها برتر را از طریق جشنواره شهید رجایی معرفی می‌کند، تاکید کرد: هر ساله دستگاه‌های اجرایی برتر و مدیران و کارمندان نمونه معرفی می‌شوند که انتخاب دستگاه‌ اجرایی برتر برعهده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است ولی مدیران و کارمندان نمونه از طریق استانداری معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه شاخص‌های انتخاب دستگاه اجرایی برتر متفاوت است و در یک فرایند 4 ماهه این دستگاه‌ها مشخص می‌شوند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی در دو شاخص عمومی و اختصاصی ارزیابی می‌شوند و دستگاه‌های که بالاترین امتیاز را کسب ‌کنند در جشنواره مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس با بیان اینکه در یک فرایند 3 تا 4 ماهه 63 دستگاه اجرایی  فارس مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، عنوان کرد: 5 دستگاه اجرایی برتر در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی، 2 دستگاه اجرایی برتر در شاخص‌های عمومی، 2 دستگاه اجرایی در شاخص‌‌های اختصاصی و تعداد محدودی از دستگاه‌های اجرایی (3 یا 4 دستگاه اجرایی) که اقدامات برجسته در موضوعات خاص انجام داده باشند در این جشنواره مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به دستگاه‌هایی که در شاخص عمومی و اختصاصی بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند افزود: امسال در گروه دستگاه‌های "حمایتی، بهداشتی، سلامتی" به دلیل نزدیک بودن امتیاز دو دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی فسا، در گروه "زیربنایی و تولیدی" اداره کل استاندارد فارس، در گروه "عمومی، اجتماعی و قضایی" اداره کل اقتصاد و امور دارایی و در گروه "علمی، فرهنگی و آموزشی" اداره کل حج و زیارت استان فارس و از بین شرکت‌ها شرکت برق منطقه‌ای فارس مورد تقدیر قرار گرفتند.

افکاری افزود: در "شاخص‌های عمومی" شرکت آبفای روستایی استان فارس و اداره کل ثبت احول فارس و در "شاخص‌های اختصاصی" شرکت سهامی عمران شهر جدید صدرا و اداره کل راه و شهرسازی استان فارس مورد تقدیر قرار گرفتند.

وی گفت: در بعد اقدمات برجسته در شاخص "اشتغال و سرمایه‌گذاری" اداره کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، در شاخص "فعالیت‌های عمرانی" اداره کل راه ‌آهن فارس، در شاخص "اقتصاد مقاومتی" سازمان جهاد کشاورزی فارس و در شاخص "ارتقا سطح رفاه اجتماعی" اداره کل بهزیستی فارس انتخاب و تقدیر شدند.  

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس با بیان اینکه مجموعه عملکرد دستگاه اجرایی از پایین‌ترین رده سازمانی تا مدیر سبب انتخاب دستگاه اجرایی برتر می‌شود، تاکید کرد: در جشنواره شهید رجایی دستگاه‌های اجرایی برتر معرفی می‌شوند و مدیران به عنوان نماینده دستگاه اجرایی لوح تقدیر دریافت می‌کنند.

وی گفت: استانداری برای انتخاب مدیران و کارمندان نمونه شاخص‌های خود را دارد و ما هیچ دخالتی در این موضوع نداریم و وظیفه ما انتخاب دستگاه اجرایی برتر است. / تسنیم


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: