کد خبر: ۱۳۲۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۲ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۸
هیئت بازرسی استان فارس با ریاست عبدالرضا قاسم‌پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تشکیل شد.
 هیئت بازرسی استان فارس با ریاست عبدالرضا قاسم‌پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تشکیل شد.

دارا کیانی مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری فارس به عنوان دبیر، حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سهراب مختاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حیدرعلی کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز به عنوان اعضا این هیئت معرفی شدند.

قاسم پور در اولین جلسه هییت بازرسی انتخابات استان با تاکید بر اینکه انتخابات از پایه‌های اصلی نظام است و مردم‌سالاری دینی با برگزاری انتخابات سالم و مشارکت گسترده مردمی محقق می‌شود، دولت را امانت دار آرا مردم دانست و افزود: برای حفظ این امانت همه تلاش خود را به کار می‌گیریم و از ظرفیت‌های مختلف استان در این راستا بهره می‌بریم.

او با تاکید بر اینکه وزارت کشور مامور اجرای قانون و مسئول حسن جریان انتخابات در کشور است، بیان کرد: هییت بازرسی انتخابات در سه سطح مرکزی، استان‌ها و شهرستان‌ها با دستور وزیرکشور تشکیل شده است.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان فارس ادامه داد: این هیئت با هدف بازر سی و کنترل جریان انتخابات بر مدار قانون در دستگاه مجری و اجرا قانون به منظور صیانت از آرا مردم تشکیل شده است.

قاسم پور ادامه داد: ترکیب استانی هییت بازرسی انتخابات متشکل از رئیس، دبیر و سه عضو با معرفی استاندار و حکم رئیس هییت مرکزی و ترکیب شهرستان‌ها متشکل از رئیس، دبیر و یک عضو با پیشنهاد دبیر هیئت استانی و حکم رئیس هیئت استان منصوب می‌شوند.

رئیس هییت بازرسی انتخابات استان، کنترل و بازرسی جریان انتخابات شامل همه مراحل اجرای انتخابات در سطح استان، حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی انتخابات در سطح استان جمع بندی گزارشات مستند و مستدل از تخلفات انتخاباتی و ارسال به هیئت مرکزی، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات واصله در سطح استان را به عنوان بخشی از وظایف این هیئت برشمرد.

قاسم پور همچنین بیان کرد: هیئت مرکزی بازرسی نیز طی احکامی بازرسان ویژه‌ای را جهت کنترل بر حسن برگزاری انتخابات معرفی خواهد کرد.

او همچنین با اشاره به انتشار اطلاعیه شروع به کار هیئت بازرسی انتخابات استان از طریق صدا و سیما و رسانه‌های محلی از مردم شریف استان خواست در صورت مشاهده تخلفات انتخاباتی مراتب را به دبیر خانه هیئت مستقر در استانداری -اداره کل مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی گزارش دهند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: