کد خبر: ۱۳۳۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۰۷ مهر ۱۳۹۸
نمایندگان احزاب اصولگرا در دیدار با استاندار فارس به بیان دیدگاه و انتقادات خود پرداختند.
به دعوت استانداری فارس نماینده های تعدادی از تشکل های اصولگرا در جلسه ای در دفتر استاندار فارس با عنایت اله رحیمی دیدگاه های خود را در مسائل مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بیان نمودند.
 
سخنران افراطی چپی و راستی در استان نخواهیم داشت
در ابتدای این دیدار سید احمد احمدی زاده، معاون سیاسی اجتماعی استانداری فارس به صحبت پرداخت و در خصوص شرایط فعلی کشور گفت: شرایط فعلی کشور با توجه به انتخابات پیش رو سیاسی می باشد و ما نیز در ادامه این جلسه، جلساتی مجدد تا انتخابات خواهیم داشت.
وی از تشکیل به موقع ستاد انتخابات در استان خبر داد و بیان داشت: حدود 300 نفر را برای انتخابات آموزش دادیم و کمیته های ستاد انتخابات نیز تاکنون 5 جلسه برگزار کرده اند و برای اسفندماه آماده هستیم.
احمدی زاده متذکر شد: در نظرسنجی هایی که صورت گرفته، در شهرهای بزرگ وضعیت مشارکت مردم بسیار نامطلوب تلقی شده و در شهرهای کوچک و روستاها نیز به دلیل مباحث قومی قبیله ای مشارکت بالا برآورد شده است.
این مقام مسئول در ادامه به بحث اهمیت مشارکت مردم در انتخابات پرداخت و عنوان کرد: در خصوص حضور حداکثری و مشارکت مردم در انتخابات از تمام احزاب اصولگرا و اصلاح طلب در استان فارس درخواست همکاری داریم زیرا که مشروعیت نظام ما در گرو این مهم می باشد و تمامی دشمنان ما برای تضعیف کشور متمرکز شده اند.
وی با بیان اینکه در استان آرامش خوبی حکم فرما شده که می خواهیم این فضا را تقویت کنیم، اظهار داشت: با گشایش دانشگاه ها شاهد حضور سخنرانانی خواهیم بود که تاکید کرده ایم سخنران افراطی نه چپی و نه راستی مورد قبول نخواهد بود و بیشتر برمناظره تاکید داریم.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری فارس با تاکید بر قانون و نهادینه کردن آن در جامعه درمورد بحث مجوزهای سخنرانی و مناظرات در استان فارس گفت: اگر برنامه در فضای مسقف باشد دیگری نیازی به گرفتن مجوز از فرمانداری و استانداری نمی باشد اما برای برنامه هایی که در فضای باز می باشد می بایست حداقل 72 ساعت قبل از استانداری و فرمانداری مجوز مربوطه را اخذ نمایند.
 
 در ادامه این جلسه تعدادی از نمایندگان و دبیران احزاب اصولگرای حاضر به بیان نقطه نظرات خود پرداختند:
 
آموزش و پرورش فارس سیاست زده شده است
مهدی علیپور، دبیر جمعیت اسلامی فرهنگیان استان فارس اولین فردی بود که به بیان دیدگاه های خود پرداخت. وی با اشاره به موضوع اصلی جلسه که انتخابات بوده است، تصریح کرد: بیش از 70 درصد عوامل انتخابات از آموزش و پرورش می باشند که مشکلات آموزش و پرورش و فرهنگیان باعث تردید در مشارکت در انتخابات شده است.
وی با بیان اینکه قشر فرهنگی تاثیرگذارترین قشر در انتخابات می باشد، گفت: انتظار داریم که با توجه به این مسئله، وضعیت فرهنگیان بهبود یافته و بیشتر به آن ها توجه شود.
دبیر جمعیت اسلامی فرهنگیان استان فارس با بیان اینکه 6 تشکل فعال فرهنگی در سطح استان وجود دارد که سه به سه میان اصولگرایان و اصلاح طلبان تقسیم شده، ابراز داشت: سیاست زدگی در آموزش و پرورش باعث لطمه زدن به این نهاد مهم شده و برای درک بهتر می توان موضوع سیاست زدگی می توان به انتصابات در این مجموعه دقت کرد.
علیپور با اشاره به این موضوع که افرادی بعنوان کارشناس و سیاست گذار در آموزش و پرورش فارس گماشته شده اند که هیچ تخصصی نداشته و هیچ بلد نیستند، اذعان داشت: نیروهایی روی کارآمده اند که توان و تخصص کار در این حوزه را ندارند و نیروهای ارزشی که توانمند و کاربلد بودند را به حاشیه رانده و هیچ استفاده از آن ها نمی شود.
 
رابطه استاندار با پدرخوانده‌ها و مادرخوانده‌ها چیست؟
فاطمه خسروپور در این نشست به حاشیه رفتن ظرفیت های انقلابی در دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت: در طی این چند سال از دولت اعتدال شاهد هستیم که ظرفیت تشکل های انقلابی و ارزشی به حاشیه رفته و تنها به جلساتی هرچند مدت یکبار بسنده شده است و هیچ یک از افراد انقلابی و ارزشی جایگاهی در انتصابات درون استانی نداشته اند.
وی در ادامه مطرح کرد: آیا نماینده عالی دولت در استان فارس همانند برخی دیگر در استان دنباله رو پدرخوانده ها و مادرخوانده هاست و یا اینکه افراد انقلابی و ارزشی توان و کارآیی لازم را نداشته اند؟!
دبیر جمعیت پیروان حضرت زینب در استان فارس با اشاره به حاشیه سازی های صورت گرفته هرچند مدت یکبار اظهار داشت: بجای پرداختن به مشائل اصلی حوزه زنان که زن رکن اصلی خانواده می باشد، این موضوع را با مواردی همچون دخترآبی و موتور سواری بانوان به حاشیه می برند و خواسه بانوان را به این موارد تقلیل می دهند که در ادامه سوال پیش می آید که اقدام مدیرکل بانوان استانداری برای زن، خانواده و سبک زندگی چه کرده و چه واکنش هایی در برابر این حاشیه سازی ها داشته اند؟!
وی سپس به نام گذاری شیراز بعنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی پرداخت و تصریح کرد: 11 سال از نام گذاری شیراز بعنوان سومین حرم اهل بیت در ایران می گذرد اما به واقع و در عمل چنین چیزی را نمی توان دید و حتی شهر در مناسبت های دینی نیز رنگ و بوی مذهبی ندارد.
این فعال سیاسی ادامه داد: چرا شاهچراغ در یک بن بست قرارگرفته و گسترش آن به مشکل خورده؟ چرا کسی جلوی شهرداری که نام شهدا را از معابر سومین حرم اهل بیت حذف می کند، نمی ایستد؟!
خسروپور از سناریویی برای تقابل با سومین حرم اهل بیت بودن شیراز گفت و اضافه کرد: بنظر می رسد برای تقابل با سومین حرم اهل بیت و نهادینه شدن این عنوان در شیراز سناریویی شکل گرفته تا شیراز به طراز انقلابی و اسلامی نرسد.
وی با اشاره به اینکه احزاب کشور از جمله اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدال بازوان انقلاب اسلامی هستند که باید برای اعتلای کشور تلاش کنند، بیان کرد: باید با همدلی و بازی نکردن در زمین دشمنان نظام، باعث حضور حداکثری و مشارکت مردم در انتخابات باشیم.
 
 شبهه مهندسی در انتخابات را کاهش دهید
در ادامه دبیر حزب حامیان انقلاب اسلامی در استان فارس به موضوع تخلفات صورت گرفته در انتخابات شورای شهر شیراز پرداخت و گفت: در انتخابات شورای شهر شیراز هر چه از تخلفات و مشکلات فریاد زدیم، تنها نتیجه آن شکایت و رفتن به دادگاه بود که این اتفاق برای کسانی که شناسنامه این شهر هستند و هرکدام از خانواده رزمندگان و شهدا می باشند، مناسب نبود.
وی ادامه داد: به منظور اینکه شبهه مهندسی در انتخابات به وجود نیاید، ترکیب شورای اجرایی انتخابات را متشکل از اصلاح طلبان و اصولگرایان انتخاب کنید.
رهایی با اشاره به اثرگذاری های پدرخوانده ها و مادرخوانده ها در شیراز و فارس عنوان کرد: ممکن است که استاندار در مواردی به نظر ما نزدیک باشد اما پدرخوانده ها و مادرخوانده ها مانع این اتفاق می شوند و باید هرچه زودتر پدرخوانده ها و مادرخوانده ها در شیراز و استان تمام شوند.
 
 
شورای شهر کنونی شیراز در طراز شهری محروم نیز نیست/ معیار انتخاب مدیران برتر استان سیاسی نیست؟
نماینده تشکیلات جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در فارس به شورای شهر و حاشیه های آن اشاره کرد و گفت: با وجودی که دو سال از انتخابات شورا می گذرد اما هفته ای نیست که در شورای شهر شیراز حاشیه ای نداشته باشیم.
وی ادامه داد: در انتخابات شورای شهر شیراز و در بحث تایید صلاحیت ها آقایان استاندار و فرماندار وقت امانتداری نکردند و حتی این اتفاق در تاریخ ایران بی سابقه بوده و در عصر مشروطه نیز چنین چیزی رقم نخورده و اکنون از شما انتظار می رود کسی که محکوم امنیتی است و برخلاف مصالح کشور عمل کرده را از شورا عزل کنید.
دکتر جعفر طاهری در خصوص شورای شهر شیراز همچنین اظهار داشت: شورای شهر شیراز در طراز یکی از شهرستان های محروم استان فارس هم نیست چه برسد به شورای شهر سومین حرم اهل بیت(ع).
وی سپس به استانداری فارس اشاره کرد و عنوان داشت: انتظار می رود که استانداری فارس با توجه به اینکه نماینده دولت اعتدال در استان است، متعلق به یک طیف خاص نباشد و این لفظ اعتدال در رفتار و کارهای استانداری فارس تاکنون دیده نشده است.

این فعال سیاسی در گلایه از مسئولان استانی و شهری اذعان داشت: مسئولان باید در مقام پاسخگویی باشند و نه اینکه آن ها نیز بیان مشکلات کنند که مردم این سخنان را دیگر نمی پذیرند.
وی با تاکید بر رعایت مر قانون بیان کرد: برخورد با خاطیان نباید سیاسی باشد و مثلا فلان نفر که صلاحیتش تایید نشده را در سمتی مدیریتی قرار داد.
نماینده تشکیلات جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در فارس همچنین ابراز کرد: کابینه مدیران استان فارس پیر بوده و برخی از آن ها نیز سن بازنشستگی می باشند که باید برای پویایی و خرکت روبه جلوی استان از نیروهای جوان و تازه نفس استفاده کرد.
وی در انتقادی نسبت به استانداری فارس در خصوص برگزاری جشنواره شهید رجایی مطرح کرد: در این جشنواره شما از کسانی بعنوان مدیران نمونه تقدیر کردید که بسیار جای سوال داشت که برای مثال آقای رحیم آزادی چگونه بعنوان مدیر برتر استان انتخابات شد در حالیکه مسئول مرگ 22 نفر از هموطنان در اثر بارش تنها 18 میلی متر باران بوده است؟! آیا معیار انتخاب سیاسی بوده است؟
دکتر طاهری در پایان سخنانش گفت: برنامه هایی که در فضای مسقف برگزار می شود و نیازی به مجوز نخواهند داشت، برای استان و شیراز دردسرساز خواهند شد و کسی حضور سال گذشته تاجزاده و انتقادها و صحبت هایش علیه رهبری و نظام را فراموش نکرده است.
 

رونق استان و اشتغال آفرینی با اجرای طرح های عمرانی
دبیر جامعه جوانان متحد اسلامی در استان فارس در این جلسه به مباحث عمرانی پرداخت و گفت: در حوزه ساخت و ساز و عمران حدود 200 شغل درگیر هستند که پتانسیل بسیار خوبی برای اشتغال آفرینی در سطح استان می باشد.
وی ادامه داد: در خصوص طرح های عمرانی پیشنهادی که سبب حرکت روبه جلوی استان نیز میشود می توان به راه سازی، مجتمع های بین راهی، شهرک های انرژی خورشیدی، تقویت فضاهای تفریحی، فراهم کردن فضاهای توریستی و ... اشاره کرد که علاوه بر رونق استان سبب اشتغال آفرینی بسیاری نیز می گردد.
نعمت الهی با بیان اینکه در موضوع فرهنگ نیز وضعیت چندان مناسبی نداریم، پیشنهاد داد: با داشتن فعالیت های فرهنگی تفریحی همانند ایستگاه های فرهنگی، کافه کتاب، کافه حجاب و ... می توان تا حدودی به وضع فرهنگی جامعه کمک کرد.
وی در پایان صحبت هایش به انتصاب های مورددار در شورا و شهرداری پرداخت که سبب حاشیه برای این مجموعه شده است.
 
 کار در دست کاردان نیست
دبیر جامعه اسلامی ورزشکاران استان فارس نیز در این دیدار ضمن تشکر از دیدگاه های مثبت و حمایتی استاندار از ورزش عنوان کرد: هدف از کار کردن در خدمت مردم بودن است اما متاسفانه در سال های اخیر هر جناحی بر سرکار آمده، تمامی افراد جناح مقابل را کنار زده است.
وی در سخنانی نیز از اینکه کار در دست کاردان نیست و افرادی به اشتباه در جایگاه هایی قرارگرفته اند، گلایه کرد.
آبهشت در آخر سخنانش گفت: درمورد مشارکت مردم نباید دلشوره و نگرانی داشت و مردم چون به نظام علاقه دارند، در انتخابات حضور پرشوری خواهند داشت.
  
دریغ از عملی شدن بیش از هزار مصوبه کارگروه خانواده/ به اسم آزادی هرکاری می کنند
خانم عاصیان دیگر فردی بود که دیدگاه های خود را بیان نمود و درخصوص بانوان گفت: عده ای در کشور به ظاهر به دنبال حمایت از بانوان هستند اما به واقع و در عمل به دنبال اهداف و خواسته های دیگری هستند.
وی در گلایه از دو بانوی حاضر در شورای شهر شیراز بیان کرد: دو بانو در شورای شهر شیراز داریم که در این دو سال هیچ حرکتی برای بانوان این شهر انجام نداده اند که برای برون رفت از این بی تحرکی، ما پیشنهاد همکاری و همفکری نیز داده ایم اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.
دبیر جامعه فاطمیون شیراز به کارگروه خانواده استان فارس اشاره داشت و مطرح کرد: در حوزه بانوان و خانواده در کارگروه خانواده سالیانه بیش از هزار و صد مصوبه داریم اما چند درصد آنها اجرایی می شود؟
وی ادامه داد: ای کاش تنها چند مصوبه داشتیم اما عملیاتی می شدند تا گره ای از مشکلات بانوان و خانواده شیراز و استان را برطرف نماید.
این فعال سیاسی اجتماعی درخواست کرد که مکانی برای مطالبه گری بانوان در حوزه های مختلف داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در مراکز خرید در بالا و پایین شهر شیراز دیگری حجابی وجود ندارد، اظهار داشت: کسی نیست که به آن ها تذکر دهد و در سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی امر به معروف و نهی از منکر جایگاهی در جامعه ندارد که برازنده نیست.
عاصیان در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: در شیراز و حاشیه شهر مواردی دیده می شود که در شرع دین حرام است و به اسم آزادی هرکاری را انجام می دهند.
 
 
عزل و نصب ها باعث از بین رفتن اعتماد مردم شده/ برای ورزش باید برنامه داشت
قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در استان فارس در این جلسه به عمر کوتاه مسئولان در استان فارس در سال های اخیر پرداخت و با بیان اینکه رحیمی چهارمین استاندار فارس در طول این مدت می باشد، گفت: یکی از مشکلات استان فارس طول عمر کوتاه مسئولان می باشد که باعث کم توفیق شدن خدمتگزاری می گردد زیرا تا فرد با کارها و حوزه اختیاری اش آشنا می شود، فرد  دیگری جایگزین اش می شود.
وی با اشاره به اینکه اعتماد مردم کمرنگ شده و هنگامی که اعتماد مردم از دست برود، اعتماد به نظام نیز کمرنگ خواهد شد، عنوان داشت: عزل و نصب های مدیران و مسئولان در اعتماد مردم بسیار موثر است و این مهم کاری به اصولگرایی و اصلاح طلبی ندارد و به نظام ضربه می زند.
شادباش درخصوص مسائل فرهنگی شیراز و استان فارس تصریح کرد: متاسفانه علیرغم نامگذاری شیراز بعنوان سومین حرم اهل بیت در ایران، اما بسیاری از مردم در کشور بعنوان شهری بی بند و بار شناخته می شود.
وی در ادامه برای بهبود این اوضاع پیشنهاد داد: در حالیکه خروجی شورای فرهنگ عمومی استان مطلوب و ملموس نیست، می توان کمیته ای در کنار آن تشکیل داد تا عملیاتی تر در این حوزه ها ورود نماید.
این فعال سیاسی در ادامه به وضع نامطلوب ورزش پرداخت و اذعان داشت: سالهاست که در لیگ برتر فوتبال نماینده ای نداریم، وضعیت تنها تیم فوتسال لیگ برتر فارس وخیم است، در والیبال و بسکتبال نیز حرفی برای گفتن در کشور نداریم.
وی همچنین اضافه کرد: برای ورزش باید برنامه داشت و از ورزش می توان در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و حتی انتخابات نیز بهره برد.
شادباش در پایان درخواست کرد: فردی یا جایی برای انعکاس مطالبات مردم به واسطه تشکل ها به مجموعه استانداری باشد تا مردم بیشتر خود را در اداره جامعه سهیم بدانند.
 
 
خون مردم قابل اغماض نیست/ منافع استان بی طرفانه پیگیری شود
محسن هادیان که به نمایندگی از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در این جلسه حاضر شده بود، بیان داشت: در خصوص سیل فروردین ماه گفته شد که با نجابت برخورد شده وگرنه می بایست شهرداران سابق و کنونی پاسخگو می بودند اما این نجابت روی دیگری نیز دارد و آن سلب اعتماد مردم است.
وی با صراحت ادامه داد: خون مردم قابل اغماز نیست.
این فعال سیاسی اجتماعی با بیان اینکه برخی مسائل همچون پتروشیمی های فارس که مورد تاکید نماینده ولی فقیه در استان نیز می باشد، بحث منافع استان است و چپ و راست ندارد، ابراز داشت: مسائل مربوط به منافع استان را بی طرفانه و برای استان پیگیری و دنبال کنید.
وی همچنین گفت: مسائلی همچون رونق تولید، اشتغال، ساخت و ساز و ...  برای آحاد مردم است و به یک جناح و جبهه تعلق ندارد و می توان از نیروهای متخصص ارزشی نیز در این عرصه ها بهره برد.
هادیان به موضوع جانشینی عضو سیزدهم شورای شهر شیراز اشاره کرد و عنوان داشت: از ابتدای حضور آقای تذروی به جای فردی که محکوم امنیتی می باشد، جبهه گیری های سفت و سختی صورت گرفت و بعد عنوان شد که ایشان جایگزین مهدی حاجتی می باشند اما کسی به علت غیبت حاجتی توجهی ندارد که محکوم امنیتی است و علیه نظام اقدام کرده است.
وی درپایان خواهان عزل مهدی حاجتی از شورای شهر شیراز شد.
 
توجیه‌گری مسئولان بلای جان استان
فرشید نظری بعنوان آخرین نفر از نمایندگان احزاب اصولگرای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه هایش پرداخت. وی به تفسیرهایی که از سوی هر فرد از قانون برای خودش دارد پرداخت و مطرح کرد: توجیه قانون گریبان گیر بسیاری از مسئولان و مدیران استان و شیراز شده که این اتفاق افتاده و خواهد افتاد.
وی در ادامه به تفسیر به رای قانون در زمان انتخابات شورای شهر شیراز اشاره داشت و اظهار کرد: با وجود عدم تایید صلاحیت 9 نفر از اعضای شورای شهر شیراز، فرماندار وقت اذعان داشت که قانون از نظر او متفاوت از سایر دیدگاه هاست.
دبیر حزب جامعه اسلامی کارگران استان فارس درمقایسه استان فارس با استان های دیگر تصریح کرد: در استان هایی همچون اصفهان و تبریز همین قانونی‌ست که در استان فارس نیز وجود دارد اما سوال اینجاست که چرا آن ها روز به روز پیشرفت می کنند اما در فارس چنین حادث نمی شود.
وی از غفلت به عنوان شیراز که سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی می باشد گفت و اضافه کرد: از عدم توجه به سومین حرم اهل بیت بودن شیراز همگان ضربه می خورند و لازم است در بحث توریست مذهبی توجه بیشتری صورت پذیرد.
نظری در پایان خطاب به استاندار فارس عنوان کرد: در ماجرای سیل که از ابتدای کار در دل حوادث حضور داشتید، عزیز مردم شدید و پیشنهاد میکنم برای عزیزتر شدن، بحث اربعین را جدی بگیرید.
 
در انتها عنایت اله رحیمی، استاندار فارس در سخنانی به موضوعاتی همچون جناح های سیاسی، همدلی و همراهی، دفاع مقدس و کارهای استانداری پرداخت. 
منبع: حافظ نیوز

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: