کد خبر: ۱۳۳۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۳ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸
موسوی مطرح کرد:
رئیس شورای شهر شیراز گفت: شهردار گزارش مستند و شفافی از میزان بدهی شهرداری را از آغاز فعالیت خود در این مجموعه و وضعیت فعلی و همچنین مشکلات موجود در قراردادها و تخلفات احتمالی را به شورا و مردم ارائه کنند.
به گزارش شیرازه، عبدالرزاق موسوی عصر امروز در صحن علنی شورای شهر شیراز با بیان اینکه یکی از شعارهای شهرداری و شورا شفافیت و مهمترین ابزار مبارزه با فساد و تبعیض شفافیت است، اظهار داشت: امروز پس از گذشت دو سال از عمر شورا و شهرداری، به عنوان نماینده مردم و شورا از شهردار درخواست دارم، گزارش مستند و شفافی از میزان بدهی شهرداری را از آغاز فعالیت خود در این مجموعه و وضعیت فعلی و همچنین مشکلات موجود در قراردادها و تخلفات احتمالی را به شورا و مردم ارائه کنند.

رئیس شورای شهر شیراز افزود:به نظر می‌رسد برخی طلبکار شده‌اند، همه مسائل باید روشن و شفاف شود. ماده 84 قانون شوراها تکلیف کرده است در موضوع نیروی انسانی نیز گزارش شفافی به مردم داده شود.

وی خاطرنشان کرد: ما قرار بود با مردم راست و درست صحبت کنیم،من می‌دانم شفاف‌سازی هزینه دارد؛ شاید در مواردی هزینه سنگینی هم داشته باشد اما این خواست مردم است.

ایجاد صندوق حمایتی از رانندگان حمل‌ونقل بار و مسافر در شیراز

در ادامه این جلسه طرح عادی جمعی از اعضای شورا در خصوص طرح ارائه خدمات حمایتی به رانندگان بخش حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر با مشارکت بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت و با تغییراتی به تصویب اعضا رسید.

طبق این مصوبه شهرداری شیراز با رعایت قوانین و مقرارت می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی به ایجاد صندوق حمایتی از رانندگان حمل‌ونقل بار و مسافر اقدام کند.

شهرداری شیراز ظرف مدت حداکثر چهار ماه از زمان ابلاغ این مصوبه، باید شیوه‌‌نامه نحوه ارائه این خدمات را با رعایت این سه مورد که تهیه شیوه‌نامه در کمیته‌ای با حضور نمایندگانی از سازمان‌های حمل‌ونقل بار و مسافر صورت بگیرد، کلیه خدمات مورد نظر این مصوبه تنها به رانندگان و بهره‌برداران حمل‌ونقل بار و مسافر که دارای پروانه فعالیت و اشتغال معتبر از شهرداری هستند، ارائه شود و نظام ارزیابی عملکرد رانندگان حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر راه‌اندازی شود و متناسب با امتیاز کسب شده، رانندگان از سطوح مختلف بهره‌مند شوند.

فاضلاب صدرا ساماندهی می‌شود

در ادامه این جلسه نامه شرکت آب و فاضلاب شیراز مبنی بر پیشنهاد اعمال تبصره 3 ماده واحده قانون ایجاد و توسعه طرح‌های فاضلاب و بازسازی شبکه آب شهری در خصوص درآمدهای جاری و سرمایه‌ای به تفکیک کاربری در سال 98 شهر شیراز، توسط اعضا بررسی و تصویب شد.

شرکت آبفای شیراز مکلف است مبالغ اخذ شده خرید انشعاب آب و فاضلاب خانگی و غیرخانگی در سال جاری و سال‌های بعد از آن را که از شهروندان شیرازی اخذ می‌کند در برنامه‌های عمرانی جهت تکمیل مخازن مورد نیاز، توسعه شبکه و خط انتقال آب، توسعه شبکه آب در دست اجرا، اصلاح شبکه آب، اصلاح شبکه آب در دست اجرا و توسعه شبکه فاضلاب صرف کند.

این شرکت مکلف است گزارش نحوه اجرا و پیشرفت فیزیکی شبکه های فاضلاب شهری و درآمد و هزینه اقدامات عمرانی انجام شده را به صورت فصلی جهت بررسی به شورای شهر ارائه کند.

در ادامه شرکت آبفای شیراز مکلف است پیرو مصوبات سابق شورای اسلامی شهر شیراز نسبت به اجرای 32200 انشعاب آب و 60238 انشعاب فاضلاب درطی 10 سال آینده به صورت سالانه اقدام و نتیجه را هر سه ماه یک بار به شورا گزارش کند.

با توجه به اینکه بیشترین تقاضاهای مردمی در مورد اجرای خطوط فاضلاب مربوط به پهنه‌های حاشیه کمربندی جنوب شیراز است مقرر شد شرکت آب و فاضلاب با اولویت نسبت به اجرای شبکه فاضلاب جهت شهرک‌های محور جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال غرب شیراز اقدام لازم را معمول دارد.

شرکت آبفای شهر شیراز مکلف است پیرو مصوبات قبلی شورا نسبت به ساماندهی فاضلاب صدرا و جلوگیری از ورود فاضلاب شهر صدرا به سمت شیراز اقدام کند.

شرکت آبفای شهر شیراز باید به ساماندهی فاضلاب شهرک پردیس جوادیه است و میزان مشارکت مالی دولت و مردم در پروژه های آب و فاضلاب به تفکیک تعیین و به شورا اعلام شود.

شرکت آبفای شهر شیراز همچنین مکلف است طرح‌های خود جهت استفاده از روان‌آب‌ها را حداکثر ظرف مدت چهار ماه تهیه و به شورا اعلام کند و میزان اعتبار تخصیص یافته دولتی جهت تصفیه خانه شماره دو به همراه میزان خودیاری مردم را به شورا اعلام و نسبت به راه اندازی آن تسریع لازم را به عمل آورد.

همچنین مقدمات شروع عملیات اجرایی تصفیه خانه شماره سه فراهم و گزارش مربوطه تهیه و به شورا ارسال شود؛ در پایان نیز آبفا مکلف شد گزارش نحوه اجرا و کیفیت این تکالیف را به صورت فصلی به شورا ارائه کند.

در این جلسه همچنین لایحه شهرداری در خصوص اساسنامه شرکت توسعه و ترویج فعالیت‌های گردشگری و زیارتی شهرداری شیراز مورد بحث قرار گرفت و تصویب شد.

حیدر اسکندرپور،شهردار شیراز که این جلسه حضور داشت در این باره گفت: ما به دنبال هدف تجاری گردشگری نبوده، بلکه خواستار توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شیراز هستیم.

همچنین در این جلسه نامه رئیس امور مالی شهرداری در خصوص بررسی اصلاح بودجه سال 98 شورا با نظر اعضا به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شد.

انتهای پیام/


دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: