کد خبر: ۱۳۳۴۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶:۴۳ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸
روابط عمومی نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز در خصوص تحریف سخنان آیت‌الله دژکام در خصوص مناسبت جعلی 7آبان مطلبی را منتشر رد.
تحریف سخنان امام‌جمعه شیراز در خصوص روز کوروش در برخی رسانه هابه گزارش شیرازه، روابط عمومی و امور بین الملل نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز اعلام کرد که سخنرانی آیت الله دژکام درخصوص هفتم آبان در برخی رسانه ها تحریف شده است.

 در ادامه این روابط عمومی متن زیر را منتشر و ارسال نموده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

در پی درج خبری مبنی بر حمایت حضرت آیت‌الله دژکام نماینده محترم ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز از روز جعلی منسوب به کوروش (۷ آبان) نکات زیر جهت اطلاع افکار عمومی بیان می‌گردد.

 ۱- آنچه آیت‌الله دژکام در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس در مورخ ۱۷ مهرماه ۱۳۹۸ در خصوص ۷ آبان بیان فرموده‌اند، به شرح زیر است:

(موضوعی که به‌عنوان یک دغدغه ملی وجود دارد و البته فارس بیش از جاهای دیگر، درگیر آن است و چند سال است که به یک مسئله تبدیل‌شده، مسئله ۷ آبان است که به‌عنوان یک مسئله امنیتی ما را درگیر کرده حال‌آنکه این مسئله یک ریشه فرهنگی دارد که باید با یک راهکار فرهنگی به سراغ آن برویم.)

همان‌گونه که در متن سخنان امام‌جمعه محترم شیراز نیز واضح و مبرهن است، در این سخنان هیچ اشاره‌ای به کوروش و یا تائید این مناسبت مجعول به‌عنوان روز بزرگداشت کوروش موجود نیست و اتفاقاً تأکید شده است که این مناسبت جعلی، یک مسئله و معضل برای استان فارس است که البته ریشه فرهنگی دارد و برای حل آن باید به دنبال راهکار فرهنگی باشیم.

۲- تعداد اندکی از رسانه‌ها و مطبوعات در انعکاس این خبر، ضمن تحریف سخنان امام‌جمعه شیراز و افزودن عباراتی چون: تائید روز کوروش و ورود پیروزمندانه او به بابِل و نگارش منشور حقوق بشر و ... به‌نوعی تلاش کرده‌اند تا تائید ضمنی حضرت آیت‌الله دژکام را برای این مناسبت مجعول به مخاطبان خود القاء کنند حال‌آنکه همان‌گونه که پیشتر گفته شد، سخنان امام‌جمعه شیراز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس عاری از این عبارات و واژگان است و سخنان ایشان تنها ناظر به ارائه یک راه‌حل فرهنگی و منطقی مبتنی بر نظریه فلسفی کثرت‌گرایی غیر فروکاهشی برای حل فرهنگی و منطقی این مسئله است.

۳- در طی سالهای گذشته، دشمنان خارجی و برخی عناصر فریب‌خورده داخلی، تلاش کرده‌اند تا با مطرح نمودن مناسبتی جعلی به‌عنوان روز کوروش، عرصه‌ای برای تقابل هویت ایرانی و هویت اسلامی و ایجاد تفرقه در میان هم‌وطنانمان ایجاد کنند و آن را به محلی برای ساختارشکنی در راستای پیشبرد اهدافشان تبدیل کنند حال‌آنکه مطابق سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، هویت دینی و اسلامی ما به‌هیچ‌عنوان از هویت ایرانی ما جدا نیست و این عرصه، نباید به محلی برای اختلاف‌افکنی و تفرقه ایجاد شود.

سخنان نماینده محترم ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس نیز در همین راستا بوده است و البته این موضوع نباید دستاویزی برای تاریخ‌سازی جعلی و سوءاستفاده از احساسات ملی قرار گیرد.

در پایان، از اندک رسانه‌هایی که سخنان آیت‌الله دژکام نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام‌جمعه شیراز را مورد تحریف قرار داده‌اند، تقاضا می‌کنیم ضمن رعایت اخلاق حرفه‌ای و تقوای رسانه‌ای، نسبت به انعکاس صحیح و دقیق سخنان ایشان اقدام نمایند.

انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: