کد خبر: ۱۳۳۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - ۲۲ مهر ۱۳۹۸
جوان اهل نیجریه که در گذشته از جمله مسلمانان اهل تسنن این کشور بود در راهپیمایی اربعین حسینی از ماجرای شیعه شدن خود توسط شیخ زکزاکی سخن گفت.
به گزارش شیرازه، این جوان نیجریه‌ای در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا بعد از معرفی خود اظهار داشت: من قبلا سنی بودم و توسط شیخ زکزاکی شیعه شدم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشجوی بین الملل بوده و در تهران مشغول تحصیل است گفت: ؛ همه مردم نیجریه تا قبل از سال 1980 سنی بودند اما به خاطر الگو گرفتن از انقلاب اسلامی ایران و توسط شیخ زکزاکی تقریبا 15 میلیون نفر از مردم نیجیریه شیعه شدند.

این دانشجوی بین المللی در ایران با انتقاد از دخالت‌های کشورهای منطقه در امور نیجریه تصریح کرد: بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی با همکاری آمریکا و اسرائیل و حمله به شیعیان نیجریه تقریبا هزار نفر را کشتند و در حال حاضر شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه زندانی است و ان شاءالله که به زودی آزاد شود.

این جوان نیجریه‌ای در پاسخ به آخرین وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی و روند درمان او نیز گفت: شیخ زکزاکی یک ماه پیش برای درمان به هند رفت، اما اتفاقاتی افتاد که حکومت هندوستان به دستور حکومت نیجریه شیخ زکزاکی را از هند بیرون کرده و به نیجریه برگرداندند؛ آمریکا و عربستان به دلیل داشتن پول زیاد، بر دولت نیجریه تسلط دارند و  برای این کار هزینه زیادی کرده اند.

انتهای پیام/

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: