کد خبر: ۱۳۳۵۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۷ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸
دومین نمایشگاه بین المللی خرما و تولید، فرآوری و صنایع وابسته از امروز 23 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شیرازآغاز به کار می کند.
گشایش دومین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته در شیرازبه گزارش شیرازه، دومین نمایشگاه بین المللی خرما و تولید، فرآوری و صنایع وابسته از امروز 23 مهر ماه  در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شیرازآغاز به کار می کند.

علی رضا واحدی پور مسئول روابط عمومی جهاد کشاورزی فارس گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی انواع محصول خرما و صنایع وابسته به آن و ظرفیت‌های موجود در کشور و بالطبع استان پهناور فارس در این زمینه برگزار می‌شود.

وی  خاطرنشان کرد: در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و  نامگذاری سال جاری توسط ایشان که رونق تولید، هست، برگزاری این چنین نمایشگاه ها از جمله راه کارهای مهم محسوب شده و حمایت از فعالان داخلی به ویژه تولید کنندگان محصولات مختلف خرما و صنایع مرتبط به آن مهمترین رویکرد برگزاری این نمایشگاه است.

واحدی پور در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان فارس  در عرصه تولید خرما از جمله دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب و ژنوتیپ های برتر برای تولید انواع واریته های تر،نیمه خشک ،خشک اظهار داشت:  سطح زیر کشت نخلستان های این استان سی هزار هکتار است که در سیزده شهرستان مستعد وجود دارند و سالیانه صد و هشتاد تن محصول از آن ها  تولید می شود و سعی شده از همه ظرفیت‌ها برای رونق بخشیدن به صنایع مرتبط با خرما استفاده شود و البته جای سرمایه گذاری زیادی  هم وجود دارد.

رئیس روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان فارس افزود: 85 شرکت کننده و در واقع فعالان حوزه های تولید، فرآوری و صادرات خرما از استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، هرمزگان، کرمان، تهران، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، خراسان رضوی، اصفهان، سیستان و بلوچستان و یزد در فضایی بالغ بر 6 هزار متر مربع ، در سالن حافظ حضور دارند و در 220 غرفه به عرضه توانمندی ها، دست آوردها و محصولات خود خواهند پرداخت ضمن این که هیئت‌های تجاری از کشورهای پاکستان، هند، عمان، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و تونس در این نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد و رایزنان و دبیران میزهای اقتصادی کشورهای پاکستان، اندونزی و روسیه نیز از این نمایشگاه بهره مند خواهند شد.

این مقام مسئول یادآور شد  در حاشیه برگزاری  این نمایشگاه شرکت مجری ، با همکاری  سازمان جهادکشاورزی استان فارس و اتاق بازرگانی شیراز چند  نشست‌ علمی و آموزشی در زمینه باغبانی، صادرات، مدیریت محصول، فرآوری، توسعه اقتصادی را در محل اتاق بازرگانی استان فارس در شیراز برگزار می نماید.

وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: در این نمکایشگاه که به مدت 4 روز و تا 26 مهرماه، از ساعت 16 تا 22 برگزار خواهد شد همچون سال گذشته کارشناسان باغبانی و صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در غرفه این سازمان پاسخگوی سوالات بازدید کنندگان محترم می باشند.

رونمایی از سامانه ملی خرما

در این نمایشگاه، رویدادهای آموزشی در زمینه صادرات خرما همچنین از کتاب « سیر تا پیاز خرما» و نخستین سامانه ملی خرما رو نمایی خواهد شد.

انتهای پیام/323

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: