کد خبر: ۱۳۳۵۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸
نیروگاه گازی در محدوده خیابان فضل آباد شیراز با بوی بد و صدایی که تولید می کند آسایش را از مردم محل گرفته و تاکنون نیز برای جابجایی آن اقدامی نشده است.
 از انتهای خیابان شهید آرامی  حدفاصل بلوار فدک تا انتهای خیابان فضل آباد شیراز  می توان بوی گاز  شهری منتشر شده در فضای این منطقه را استشمام کرد. 

البته در کنار استشمام بوی گاز صدای فعالیت نیروگاه تولید برق در این منطقه که به «نیروگاه گازی» از گذشته موسوم بوده نیز به گوش می رسد و این صدا در ساعات انتهایی شب و به خصوص بامداد هر روز خواب را از چهره هر ساکنین می گیرد. 

فرید محمدی یکی از افرادی است که در کوچه های پشتی این نیروگاه اسکان دارد که در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: استشمام بوی گاز دیگر بخشی از زندگی روزمره اهالی این مناطق شده و در کنار این موضوع صدایی که این نیروگاه در ساعات مختلف شبانه روز دارد مشکلات بی شماری را برای افراد و ساکنین ایجاد کرده است. 

مدیرکل محیط زیست فارس: آلایندگی این نیروگاه محرز است/ تعیین مهلت برای حل مشکلات

مدیرکل محیط زیست استان فارس در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص این نیروگاه گفت: این نیروگاه که در بلوار مدرس شیراز واقع شده هم بوی بدی دارد و هم صدای بدی نیز برای اهالی ایجاد کرده و آلودگی این نیروگاه محرز است. 

حمید ظهرابی در ادامه بیان کرد: سال ها است که بحث جا به جایی صنایع بزرگ از مرکز شهر به مناطق در نظر گرفته شده مطرح است با این حال هنوز این صنایع در شهر شیراز به کار خودشان ادامه می دهند. 

وی افزود: نه تنها کار خاصی در زمینه جا به جایی صورت نگرفته بلکه کارخانه سیمان، روغن نباتی، پشم شیشه و نیروگاه گازی مدرس در حال فعالیت بوده و مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده اند. 

ظهرابی در خصوص نیروگاه گازی شیراز گفت: این نیروگاه آلودگی صوتی برای مناطق مسکونی اطراف خود ایجاد کرده و این آلودگی به گونه ای است که بر زندگی افراد تأثیرگذار است.

وی اضافه کرد: پیگیری ها توسط دستگاه های مربوطه در حال انجام است و تذکراتی داده شده که باید ظرف مدت یک ماه این مشکلات برطرف شود در غیر این صورت از طریق مراجع قضایی نسبت به برطرف کردن مشکل اقداماتی صورت می گیرد.

مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: موضوع جا به جایی نیروگاه گازی شیراز هنوز هم مطرح است اما به واسطه حضور در نقطه مهم شهری این جا به جایی هنوز محقق نشده است. 

محسن جوادی آزاد ادامه داد: دو منطقه در شهرک سعدی و شهر صدرا در نظر گرفته شده بود که با جا به جایی این نیروگاه نسبت به تامین برق مورد نیاز اقدام کنند .

وی اضافه کرد:دو عامل تاثیر در مدار برق و  حساس بودن منطقه باعث شده تا این نیروگاه تاکنون جا به جا نشود البته این نیروگاه با این  شرایطی که مطرح شد هنوز هم در مدار تولید برق فعالیت می کند. 

جوادی آزاد تاکید کرد: یکی دیگر از دلایل فعالیت را می توان تامین برق مورد نیاز در پیک( بیشترین) میزان مصرف در تابستان اعلام کرد. 

او متذکر شد: این نیروگاه در سالیان گذشته ساخته شده و به بهره برداری رسیده و پس از این که شهر توسعه یافته و شاهد گسترش ساخت و ساز در مناطق مختلف بوده ایم مناطق مسکونی اطراف این نیروگاه با تجاوز به حریم نیروگاه گازی اقدام به ساخت و ساز کرده اند. 

این مدیر بخش تولید و توزیع برق تاکید کرد: بخشی از فعالیت های این نیروگاه خصوصی شده و بخشی نیز دولتی است اما تولید برق به روشی که در این نیروگاه در حال انجام است تولید صدا را نیز در پی خواهد داشت. 

شرکت بهره برداران برق: معرفی نامه بیاورید!

با توجه به حجم شکایات و نارضایتی های مردمی که در پی این موضوع رخداده بود خبرنگار خبرگزاری مهر در پی یافتن علل اصلی این مشکل بود و طی تماس هایی با مسئولین مختلف در آخرین گام به یکی از اصلی بخش ها رسید اما این بخش حاضر به مصاحبه نشد.

خبرنگار مهر طی تماسی که با  مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداران برق در خصوص این نیروگاه داشت این مدیر روابط عمومی نه تنها حاضر به پاسخگویی نشد بلکه  تقاضای ارائه معرفی نامه برای مصاحبه کرد.

به گزارش مهر، به هر حال این نیروگاه این روزها خواب راحت را از مردم منطقه گرفته و ضروری است در مهلت هایی تعیین شده نسبت به انتقال آن اقدامات لازم صورت گیرد. 
 

کد خبر
دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
0
0
سلام این کارخانه آرامش را از ما گرفته.چرا مسئولان به فکر مردم نیستن
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: