کد خبر: ۱۳۳۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸
رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد؛
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس گفت: در همه بازدیدها موکداً بر حسن خلق همکاران قضایی و اداری تأکید داشته ایم و این موضوع را با جدیت و حساسیت ویژه توسط واحدهای نظارت و ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات دنبال می کنیم.
به گزارش شیرازه، حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی در حاشیه این سفر با اشاره به این که در این بازدید میدانی وضعیت دادگستری شهرستان های کوار و فیروزآباد را از حیث نحوه خدمت رسانی و برخورد قضات و کارکنان با ارباب رجوع و همچنین پیگیری امور قضایی مورد بررسی قرار داده ایم گفت: در دوره جدید که ریاست معظم قوه قضائیه شخصاً و به دور از هر گونه تشریفات در میان مردم حاضر و مستمع مشکلات مردمی هستند ما نیز وظیفه داریم با حضور در بین مردم و مراجعان به دستگاه قضایی مشکلات را از نزدیک پیگیری نماییم.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد نیازهای این دو حوزه قضایی از ابعاد مختلف بخصوص نیروی انسانی در بخش اداری و قضایی و همچنین ملزومات و مایحتاج لازم در راستای تقویت خدمت رسانی مرتفع گردد گفت: در همه بازدیدها موکداً بر حسن خلق همکاران قضایی و اداری تأکید داشته ایم و این موضوع را با جدیت و حساسیت ویژه توسط واحدهای نظارت و ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات دنبال می کنیم.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با بیان این که در این بازرسی ها نظم و انضباط اداری و اوقات رسیدگی تنظیم شده برای رسیدگی به پروند ه ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد اظهار داشت: در این بازدیدها تأکید می گردد که اوقات رسیدگی ها نزدیک تعیین شود تا زمان رسیدگی ها کاهش پیدا کند.

در ادامه این سفر یک روزه رئیس کل و معاونین قضایی دادگستری استان فارس در حوزه قضایی فیروزآباد در دیدار با 67 نفر از مراجعان به دادگستری درخواست های مردمی  را اخذ و پرونده های مطروحه توسط مراجعان را مورد بررسی قرار داد.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین در جمع کارکنان حوزه قضایی های قضایی کوار و فیرزآباد با اشاره به این که ارتقاء ظرفیت نیروی انسانی در دستور کار مدیریت ارشد قضایی استان قرار دارد گفت: حجم کار و ورودی پرونده های قضایی و نیروهای انسانی به هیچ وجه متناسب نیست بنابراین نیازمند کار جهادی و حضور در محل کار در ساعات بعد از ظهر هستیم تا مطالبات مردمی و احقاق حقوق مراجعان در اسرع وقت محقق گردد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه با تأکید بر این که احترام به مردم و تکریم ارباب رجوع باید سرلوحه کار همکاران در مجموعه قضایی باشدگفت: خدمت به مردم توفیق و نعمتی است که خداوند متعال به بندگان خاص عطا می فرماید که  همکاران باید این نعمت الهی و شرایط و امکان ایجاد شده در رفع نیازهای مردم را غنیمت شمرده و خدمت رسانی به مردم را  برپایه عدل و داد و اخلاق اسلامی اولویت و سرلوحه کار خود قرار دهند.

گفتنی است در پایان این سفر یک روزه رئیس کل دادگستری استان فارس در راستای پیگیری اجرای سیاست های اقتصادی مقاومتی استان فارس با حضور در بزرگترین مجتمع تولید کربنات سدیم خاور میانه بر حمایت های حقوقی و قضایی از تولید کنندگان استان تأکید کرد و بیان داشت سرمایه گذارانی که با مشکلات حقوقی و قضایی مواجه شده اند به ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان فارس مراجعه نمایند.
انتهای پیام/
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: