کد خبر: ۱۳۳۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۲ - ۰۷ آبان ۱۳۹۸
رئیس کل دادگستری فارس خبر داد؛
در شش ماهه اول امسال از ۴۹۱ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی رفع تصرف، بیش از ۶ هکتار اراضی تغییر کاربری یافته غیر مجاز اعاده و بیش از ۸ هکتار اراضی تصرف شده حریم رودخانه‌ها آزاد سازی شدند.

 رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تشریح عملکرد ۶ ماهه دادگستری فارس در راستای مقابله با زمین خواری و تصرفات غیر قانونی اراضی، گفت: در شش ماهه اول امسال از ۴۹۱ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی رفع تصرف شده است که این میزان رفع تصرفات حاصل تعیین تکلیف ۱۰۵ فقره پرونده در دادگاه‌ها و دادسرا‌های استان است.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با اشاره به اینکه در حوزه تغییر کاربری غیر مجاز اراضی نیز ۹۱۸ فقره پرونده در شش ماهه ابتدایی امسال مطرح و رسیدگی به همه پرونده‌ها به اتمام رسیده است بیان داشت: در نتیجه رسیدگی به این پرونده‌ها از ۳.۶ هکتار (سه ممیز شش دهم) هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی با قلع و قمع بنا و مستحدثات غیر قانونی با استناد به احکام قطعی مراجع قضایی رفع تصرف گردیده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین از رفع تصرف ۳۴ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی به نفع بیت المال خبر داد و بیان داشت دستگاه قضایی استان به دور از هر گونه جو سازی‌های سیاسی و جناحی تنها اجرای قاطع قانون را در دستور کار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی از تشکیل ۹۳۵ فقره پرونده در دادسرا و طرح ۲۸۳ فقره پرونده در دادگاه‌های استان در نتیجه تعرض به حریم رودخانه‌ها و دریاچه‌ها خبر داد و افزود: در ۶ ماهه اول امسال دستگاه قضایی با رسیدگی به ۱۱۵ فقره پرونده در این حوزه میزان ۸.۶۷ هکتار (هشت ممیز شصت وهفت صدم) هکتار از این اراضی را رفع تصرف کرده است که ۴ هکتار از آن اراضی حریم رودخانه قره آقاج بوده است.

رئیس کل دادگستری فارس در ادامه به مختومه شدن ۲۳۵ فقره پرونده در حوزه منابع آبی و چاه‌های غیر مجاز اشاره کرد و با بیان اینکه همچنان استان فارس از وجود ۱۶۷۰۰ حلقه چاه غیرمجاز رنج می‌برد گفت: از این میزان ۵۰۰ حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای امسال مسلوب المنفعه شده است و پرونده ۱۸۲ حلقه چاه غیر مجاز نیز در جریان رسیدگی است.

او همچنین افزود: در همین مدت زمان ۵۶۲ دستگاه حفاری چاه غیر مجاز توقیف و ۲۵۸ فقره رأی در راستای تقلیل بهره برداری از چاه‌ها دارای اضافه برداشت صادر شد است.
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: