کد خبر: ۱۳۳۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: بزرگ‌ترین پرورشگاه خاورمیانه با ظرفیت پذیرش ۷۰۰ نفر در شیراز احداث می‌شود.
حجت‌الاسلام سید عباس موسوی از ساخت بزرگ‌ترین پرورشگاه خاورمیانه با ظرفیت پذیرش ۷۰۰ نفر در شیراز خبر داد و گفت: پرورشگاه بزرگ موقوفه حاج خلیل زالی با زیر بنای ۴۲ هزار متر مربع در شهر صدرا در مرحله تهیه نقشه معماری است و در یک ماه آینده کلنگ ساخت آن به زمین زده می‌شود.

او افزود: در کنار این پرورشگاه آموزشگاه فنی و حرفه‌ای برای آموزش دختران و پسرانی که در این پرورشگاه نگهداری می‌شوند تاسیس می‌شود و علاوه بر این درمانگاه فوق تخصصی با ظرفیت ۵۰ تخت نیز در کنار همین پرورشگاه ساخته خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس عنوان کرد: مجتمع زنان سرپرست خانوار در ۶ طبقه با زیربنای ۵ هزار مترمربع در شیراز که در حال حاضر در مرحله نماکاری است یکی دیگر از پروژه‌های اوقاف است که تا ۳ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

او عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰ پروژه عمرانی با پیشرفت‌های فیزیکی متفاوت با زیربنای حدود ۱۲۰ هزار متر مربع در حال اجرا است، این پروژه‌ها ۱۰۰۰ واحد تجاری، مسکونی، اداری، گردشگری را شامل می‌شود و بخشی از این پروژه‌ها با مشارکت بخش خصوصی در حال انجام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس با بیان اینکه ساخت بازار بزرگ لار با ۲۰۰ واحد تجاری یکی از این پروژه‌ها است که در آذر ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: ۱۹ پروژه عمرانی دیگر نیز در حال مطالعه بررسی و رفع مشکلات است.

او با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۰ پروژه عمرانی با زیربنای ۱۵۷ هزار مترمربع در اماکن متبرکه استان در حال انجام است، افزود: این پروژه‌ها شامل تکمیل و توسعه زیرساخت‌های بقاع متبرکه شامل شبستان، سرویس بهداشتی و زائرسرا  است.

موسوی بیان کرد: اوقاف فارس با توجه به دارا بودن اراضی مستعد سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی، ایجاد مجتمع کشت و صنعت در ۱۳۰۰ هکتار از اراضی موقوفه نصیرالملک در منطقه سیاخ دارنگون، ایجاد مجتمع کشت و صنعت در ۱۰۰ هکتار از اراضی موقوفه آسمانی در شهرستان ارسنجان، ایجاد حداقل ۱۰ گلخانه مدرن در مقیاس‌های بزرگ با همکاری بخش خصوصی، ایجاد ۵ دامپروری مدرن در شهرستان‌های شیراز، مرودشت، اقلید و آباده را در دستور کار قرار داده است.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: