کد خبر: ۱۳۳۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸
دادستان شیراز به مشکل فاضلاب صدرا ورود کرد، فاضلابی که با آن، خطر شیوع مالاریا شهروندان را تهدید می‌کند.
دادستان شیراز امروز چهارشنبه به اتفاق تعدادی از مدیران و مسئولان استان بازدیدی از تصفیه خانه شهر صدرا که مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است، داشت. ورود دادستانی به منظور پیگیری حقوق عامه صورت گرفته تا مشکلات بهداشتی مردم صدرا و شهر شیراز برطرف شود.

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز صبح چهارشنبه در جریان این بازدید به خبرنگاران گفت: یکی از وظایف دادستانی پیگیری حقوق عامه مردم است که بر اساس قانون به عنوان مدعی العموم مکلف است در موضوعاتی نظیر مسائلی که بهداشت عمومی مردم را تهدید می‌کند ورود کند.

او ادامه داد: در چند مدت گذشته بازدید‌هایی از تصفیه خانه‌های مختلف شهر از جمله سلطان آباد و شهر صدرا صورت گرفت و در این خصوص این ادعا مطرح شده که پساب و فاضلاب شهر صدرا باعث ایجاد مشککلاتی برای مردم شده و در برخی موارد برای آبیاری کشاورزی نیز استفاده می‌شود.

حیدر آسیابی بیان کرد: بر اساس قانون دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست موظف هستند میزان آلودگی را مشخص و موضوع را گزارش کنند.

دادستان شیراز تصریح کرد: بر اساس ادعای علوم پزشکی، فاضلاب شهر صدرا تا منطقه جوادیه شیراز می‌آید و وارد قنات‌ها نیز می‌شود که این امر یک تهدید عمومی علیه سلامت است.

آسیابی بیان کرد: علوم پزشکی اعلام کرده در صورتی که این معضل حل نشود بهداشت عمومی را تهدید می‌کند حتی بر اساس ادعای دانشگاه ممکن است با پیک بیماری‌های نظیر مالاریا مواجه شویم.

دادستان شیراز گفت: بر اساس قانون دادستان مکلف است موضوعات را پیگیری کند و از این رو از دستگاه‌های ذی ربط می‌خواهیم به این موضوع ورود کرده و چنانچه هرچه سریعتر این مسائل حل نشود، برخورد قانونی صورت گیرد.

آسیابی اضافه کرد: اعلام شده تصفیه خانه فاضلاب فروردین ماه در صورتی که مشکل برنده مناقصه حل شود این تصفیه خانه بهره برداری می‌شود که این موضوع پذیرفته نیست از این رو محیط زیست باید جلساتی برگزارکند که تا این چند ماه مشکل حل شود.

جمشید فرهادی رئیس دادسرای ناحیه دو شیراز نیز اظهار کرد: طی چند مدت گذشته دادستان شیراز به قضیه تصفیه خانه‌های شهری شیراز به منظور پیگیری حقوق عامه ورود کرده و از دستگاه‌های ذی ربط ازجمله محیط زیست، آب و فاضلاب و علوم پزشکی نیز خواسته شده وارد این موضوع شوند.

او افزود: در بازدید‌هایی که شده برخی از پساب‌های تصفیه نشده باعث ایجاد آلودگی و تهدید بهداشت عمومی شده از این رو دادستان در این قضیه ورود کرده و در این بازدید‌ها مصوباتی تهیه می‌شود که دستگاه‌ها باید نسبت به رفع مشکلات تصفیه خانه‌ها در مدت قانونی تعیین شده اقدام کنند.

جمشید فرهادی تصریح کرد: اگر نسبت به رفع مشکلات اقدام نشود، مدیران دستگاه‌های خطی به منظور حمایت از حقوق عامه تحت پیگیری قضایی قرار می‌گیرند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: