کد خبر: ۱۳۳۹۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ - ۱۵ آبان ۱۳۹۸
حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات به همراه واعظی رییس دفتر رییس جمهور به شهرستان لامرد و مهر سفر کرد.
 وزیر اطلاعات و رئیس دفتر رئیس جمهور ظهر چهارشنبه ۱۵ آبان به منظور بررسی روند پیشرفت پروژه های توسعه‌ای وارد استان فارس و شهرستان‌های لامرد و مهر شدند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی و دکتر محمود علوی، با هدف بررسی روند پیشرفت برخی پروژه‌های زیرساختی و توسعه‌ای فارس، صبح چهارشنبه ۱۵ آبان با همراهی دکتر رحیمی استاندار فارس به شهرستان‌های مهر و لامرد در جنوب فارس سفر کردند.
وزیر اطلاعات و رئیس دفتر رئیس جمهور علاوه بر بازدید از روند پیشرفت تعدادی از پروژه‌های زیرساختی و توسعه‌ای شهرستان‌های لامرد و مهر در استان فارس، در جلسه شورای اداری این شهرستان‌ها شرکت خواهند کرد.
مجموعه ورزشی تابناک لامرد، منطقه ویژه اقتصادی لامرد و مجتمع بزرگ آلومینیوم جنوب، ترمینال جدید فرودگاه لامرد، تونل گردنه شهید باقری، بیمارستان دوم لامرد و پالایشگاه اتان گیری مهر از پروژه‌هایی است در فهرست بازدید وزیر اطلاعات و رئیس دفتر رئیس جمهور قرار دارد.
به گزارش ایسنا، سفر واعظی و علوی به فارس، به احتمال سفر دکتر روحانی، رئیس جمهوری به استان فارس طی ماه‌های آینده ارتباط داده شده است.
استاندار فارس اخیرا اعلام کرده است که با حضور رئیس جمهور طی ماه‌های آینده ۳۰ هزار میلیارد پروژه عمرانی در این استان افتتاح خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور: شرایط برای استقرار صنایع بزرگ در منطقه اقتصادی لامرد فراهم است
محمود واعظی بعد از ظهر چهارشنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد تاکید کرد: امروز دولت با شرایطی که بر کشور حاکم است و تمام تلاش و ظرفیت های مختلف را بکار گرفته است تا با رفع موانع تولید در کارگروههای مختلف اقتصادی بتواند اشتغالزایی جوانان، توسعه و رونق بیشتر در مناطق مختلف کشور را رقم بزند که در این منطقه مهم کشور، شاهد تکمیل برخی طرح ها و زیرساختهای مناسبی برای سرمایه گذاری می باشیم.
وی افزود: پروژه های زیربنایی اعم از آب، برق، گاز و جاده های پیرامونی که برای استقرار و تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این منطقه تعریف شده است در مرحله بسیار مناسبی قرار دارد و می توان گفت شرایط لازم برای میزبانی از صنایع بزرگ و کاربردی موردنیاز کشور در حوزه بخش های پایین دست آلومینیوم، طرح های مرتبط با برق و انرژی و صنایع مرتبط با حوزه معادن این منطقه فراهم است که دولت به این بخش توجه ویژه خواهد داشت تا روند ارتقاء این کانون صنعتی استمرار یابد.
واعظی با اشاره به نگاه دولت به ضرورت پراکندگی مناطق صنعتی در نواحی مختلف کشور خاطرنشان کرد: شهرستان لامرد باتوجه به همجواری با بنادر ، دارا بودن معادن غنی و ظرفیت عظیم گازی در این نقطه از جنوب کشور، از شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برخوردار است و دولت در این ارتباط تسهیلاتی را در نظر می گیرد و برای رفع موانع اقدامات موثری انجام می دهد.
وی گفت: با افتتاح فاز نخست مجتمع آلومینیوم جنوب، بستر مناسبی برای جهش اقتصادی در این منطقه فراهم می شود و علاوه بر شرایط جذب نیروهای متخصص در این واحد بزرگ صنعتی، امکان اشتغالزایی در صنایع پایین دست نیز مهیا می شود و دولت از تمام ظرفیت ها برای شتاب گیری توسعه این منطقه استفاده می کند.
او با اشاره به دستاوردهای امیدآفرین در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، گفت: نخبگان این منطقه اعم از وزیرمحترم اطلاعات، نماینده مردم در مجلس، استاندار فارس، مدیرعامل این منطقه و مدیران صنعتی و دولتی در پیشبرد برنامه های دولت تاکید و تلاش دارند تا امروز مردم این منطقه از بهترین امکانات بهره مند شوند و قطعا شتاب دو چندان این منطقه نسبت به گذشته حاصل تلاش جمعی نخبگان این منطقه می باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، در ماه های گذشته، نشست هایی با هدف بررسی و رفع موانع برای افتتاح کارخانه الومینیوم و همچنین برنامه ریزی لازم برای حضور رئیس جمهوری برگزار شده است و حضور این مقام از دفتر رئیس جمهور با هدف ارزیابی از طرح های مختلف صنعتی، بهداشتی و عمرانی در این منطقه صورت می گیرد.
رئیس دفتر رئیس جمهوری ظهر امروز به همراه وزیراطلاعات، استاندار فارس و هیات همراه وارد شهرستان مُهر شدند و از طرح استحصال اتان در شهرستان مهر بازدید کردند و در ادامه ضمن عزیمت به شهرستان لامرد از طرح های مهم زیرساختی در این منطقه بازدید کردند.
حضور واعظی در جلسه شورای اداری شهرستانهای لامرد و مُهر از دیگر، برنامه های این سفر است. 

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
همام
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
0
0
یرای این حرف ها کمی زود است. می گذاشتید برای شب انتخابات مجلس. بابا به کمک پسرش آمده .
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: