کد خبر: ۱۳۳۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۱ - ۱۵ آبان ۱۳۹۸
امروز ۱۵ آبان ماه آخرین مهلت ارسال آثار به سومین دوره جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان فارس است.
  صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اظهار کرد: امروز پانزدهم آبان ماه آخرین مهلت ارسال آثار به سومین دوره جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان، است.

او ادامه داد: این دوره از جشنواره با نگاه ویژه به سیل فروردین‌ماه شیراز و تاثیر آن بر رفتار‌های فرهنگی، اجتماعی و انسانی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اضافه کرد: همه روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، نویسندگان، عکاسان خبری و رسانه‌های دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند با ارسال آثار، در دو بخش «حرفه‌ای» و «ویژه» شرکت کنند.

صابر سهرابی تصریح کرد: سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان فارس با هدف هم‌افزایی ظرفیت‌های رسانه‌ای، بررسی آسیب‌ها و چالش‌های مهم استان در رسانه‌ها، ارائه راهکار برای آسیب‌ها و مشکلات موجود، بیان ظرفیت‌ها و جریان‌سازی رسانه‌ای به‌منظور ایجاد ارتباط موثر میان مردم و مسئولان توسط خانه مطبوعات و رسانه‌های فارس با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار می‌شود.

او اضافه کرد: بخش حرفه‌ای جشنواره، پذیرای آثاری در قالب «سرمقاله و یادداشت»، «مصاحبه»، «گزارش»، «خبر»، «تیتر»، «طراحی و صفحه آرایی» و «عکس» خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در تشریح موضوعات مورد پذیرش «بخش ویژه» این دوره از جشنواره گفت: «سیل فروردین‌ماه شیراز»، «شعار سال»، «۴۰ سالگی انقلاب و تبیین پیشرفت‌ها و آسیب‌ها برای تحقق گام دوم»، «شناسایی و تبیین آسیب‌های اجتماعی و بیان راهکار»، «معرفی ظرفیت‌های مغفول مانده استان فارس» و «نقش رسانه‌ها در توسعه یا عدم توسعه استان با تکیه بر روزنامه‌نگاری توسعه‌گرا» از جمله موضوعاتی است که علاقه‌مندان می‌توانند در قالب‌های «سرمقاله و یادداشت»، «مصاحبه»، «گزارش» و «عکس» نسبت به ارسال آثار خود دراین بخش اقدام کنند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح شرایط و ضوابط شرکت در این جشنواره پرداخت و افزود: کلیه روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان خبری رسانه‌های دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- فعال در استان فارس- می‌توانند حداکثر در ۳ قالب روزنامه‌نگارانه و در هر قالب با ۲ اثر در بخش حرفه‌ای شرکت کنند. علاوه براین امکان ارسال حداکثر ۲ اثر در بخش ویژه نیز برای علاقه‌مندان فراهم شده است، اما نکته قابل توجه این است که در بخش ویژه، در هر زمینه پیشنهادی تنها یک برگزیده معرفی خواهد شد.

سهرابی بیان کرد: آثار ارسالی باید از تاریخ اول خرداد سال ۱۳۹۷ تا سی‌ام مهرماه سال ۱۳۹۸ در یکی از رسانه‌های مکتوب، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های دارای مجوز استان فارس منتشر شده باشند.

او تصریح کرد: بارگذاری آثار از طریق سامانه متمرکز جشنواره‌های رسانه‌های سراسر کشور به آدرس pressfestival.ir و حداکثر تا تاریخ پانزدهم آبان‌ماه سال جاری امکان‌پذیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: پس از انجام داوری‌ها و مشخص شدن نتایج، مراسم اختتامیه جشنواره آخر آذرماه سال ۹۸ برگزار می‌شود.

سهرابی با بیان اینکه آثار و مطالب بدون امضا و با امضای مستعار بوسیله دبیرخانه جشنواره پذیرفته نمی‌شود، افزود: در صورت کسب یکی از رتبه‌های برتر توسط شرکت‌کنندگان، ارسال عین مطبوعات یا کپی برابر با اصل آن به دفتر خانه مطبوعات و رسانه‌های استان الزامی است.

او تصریح کرد: مطالب مربوط به رسانه‌های لغو مجوز شده، بدون مجوز و همچنین بولتن‌های داخلی ادارات امکان شرکت در جشنواره را نخواهند داشت، همچنین مطالب غیرمحلی و غیر استانی مندرج در نشریات از دور رقابت در این جشنواره حذف خواهند شد. همچنین ویژه نامه‌های استانی روزنامه‌های کثیرالانتشار نمی‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: