کد خبر: ۱۳۴۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸
رئیس کل دادگستری فارس گفت: از آغاز نام نویسی کاندید‌ها تا به حال ۱۵ گزارش تخلف به دبیرخانه مرکزی ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در سومین نشست ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی استان فارس از هیأت‌های نظارتی و اجرائی با اشاره به اینکه باید قانون نصب العین قرار گیرد، اظهار کرد: هیأت‌های اجرائی، رؤسای دادگستری‌ها، دادستان‌های عمومی و انقلاب، فرماندار و سایر نهاد‌ها و دستگاه‌های متولی امر انتخابات همه با اتحاد، همدلی و همکاری یکدیگر در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تلاش می‌کنند و در این رابطه باید قانون را نصب العین قرار دهند و به هر آنچه در قانون پیش بینی شده است عمل کنند تا انتخاباتی سالم و پرشور برگزار شود.

او افزود: علاوه بر نصب العین قرار گرفتن قانون باید بر اساس فرمایشات رهبری معظم انقلاب افرادی به عنوان نماینده مردم و برای وضع قوانین به مجلس شورای اسلامی راه یابندکه دارای طهارت اقتصادی و اخلاقی باشند.

رئیس شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس بر مطالعه دقیق مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات توسط داوطلبان تأکید کرد و افزود: باید افراد صالح، متدین و توانمندکه دلسوز نظام و مردم باشند نام نویسی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در خصوص تبلیغات پیش از موعد از سوی نامزد‌های انتخاباتی نیز گفت: بر اساس گزارش‌های ارسال شده به دبیرخانه مرکزی ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس از آغاز نام نویسی کاندید‌ها تا به حال ۱۵ گزارش تخلف به این دبیرخانه رسیده است.

او همچنین تصریح کرد: فردی که می‌خواهد نماینده مردم شود باید حافظ منافع مردم باشد و نباید تخلفی از او سر بزند بنابراین لازم است از همین گام اول از ورود افراد ناسالمی که با استفاده از تبلیغات میلیاردی و ترفند‌های خلاف قانون در صدد فریب مردم برای ورود به مجلس هستند پیشگیری به عمل آید.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان اینکه بسیاری از آسیب‌ها و تهدیدات ناشی از فعالیت‌های افراد در فضای مجازی است، گفت: فضای مجازی ظرفیت نامحدودی است که متأسفانه ابزاری برای برخی فعالیت‌های مخرب شده است.

او با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی با جدیت با کسانی که بخواهند با استفاده از گستردگی فضای مجازی رقابت‌های سالم و شور و نشاط انتخاباتی در جامعه را منحرف و مشوش کنند برخورد خواهد کرد، ادامه داد: ضابطان دستگاه قضایی با اشراف کامل فنی و اطلاعاتی همه فعالیت‌های خارج از عرف را بررسی و به مقام قضایی و شعب ویژه استان گزارش خواهند داد که در این مرحله دادگستری استان پرونده‌ها را با قید فوریت و به صورت ویژه در شعب اختصاصی رسیدگی خواهد کرد.

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی همچنین افزود: فعالیت مدیران دستگاه‌های دولتی به نفع یا زیان هر یک از کاندیدا‌ها و همچنین بهره گیری از امکانات و موقعیت‌های دولتی در تبلیغات اقدام خارج از مقررات است.حجت الاسلام والمسلمن موسوی بیان کرد: در این خصوص اداره کل بازررسی بر اساس گزارشات اقدام و برابر مقررات برخورد خواهند کرد.

رئیس شورای قضایی استان فارس تصریح کرد: وظیفه و تکلیف همه ما در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مشخص شده است و شاخص صراط مستقیم و راه درست اطاعت از منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری است و در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی بر اساس قانون قاطعانه عمل می‌کنیم.

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: دست اندرکاران برگزاری این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اعم از اجرائی، نظارتی و امنیتی، مسئولیت سنگین صیانت از آراء مردم را بر عهده دارند و این مسئولیت تنها در سایه اجرای دقیق قانون به انجام خواهد رسید. وی همچنین از مردم خواست تا گزارش تخلفات انتخاباتی کاندیدا‌ها را به سامانه سجام به آدرس sajam.adliran.ir اعلام کنند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: