کد خبر: ۱۳۴۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۲۰ آذر ۱۳۹۸
فرمانده سپاه ناحیه ثارالله (ع):
سرهنگ زارعی، پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران و همه ابتکاراتی که در صنایع، پیشرفت‌های اقتصادی و به خصوص صنایع نظامی داشته ایم را محصول جنگ و هشت سال دفاع جانانه رزمندگان اسلام دانست.

به گزارش شیرازه، سرهنگ موسی زارعی، فرمانده سپاه ناحیه ثارالله (ع) در جمع شورای برگزاری راهیان نور سپاه ناحیه ثارالله(ع) با بیان اینکه رسالت ما حفظ فرهنگ شهادت است اظهار داشت: فلسفه راهیان نور آشنایی جوانان با ایثار و شهادت است.

به گفته وی، یکی از افتخارات ملت ایران بدون تردید جریان دفاع مقدس و هشت سال ایستادگی مقابل تمام استکبار است؛ دفاع مقدس منشاء تحولات بزرگی برای ما بوده است و این بر خلاف خیلی از جنگ هایی است که در طول تاریخ در جهان رخ داده است و کسانی که در جنگ شهید دادند جانباز و اسیر شدند نه تنها به مخالف تبدیل نشدند بلکه به قوی ترین پشتیبان های نظام تبدیل شدند.

سرهنگ زارعی خانواده شهدا و ایثارگران را قوی‌ترین پشتیبان‌های نظام دانست و گفت: هر وقت به مشکل برمیخوریم به آنها رجوع می کنیم، چون می دانیم که در مورد این موضوع موضع دارند و می توانند کمک های زیادی درحل آن کنند و ترویج روحیه انقلابی و گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه موجب حفظ استقلال و سربلندی ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه ثارالله (ع) با اشاره به معیار و مبنا در دفاع مقدس گفت: ما به دنبال جنگ نبوده و نیستیم؛ اما جنگ بر ما تحمیل شد که با یک دفاع و از خود گذشتگی باعث شد در دنیا حرف داشته باشیم.

وی پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران و همه ابتکاراتی که در صنایع، پیشرفت های اقتصادی و به خصوص صنایع نظامی داشته ایم را محصول جنگ و هشت سال دفاع جانانه رزمندگان اسلام دانست و گفت: همه چیز این نظام در سطح ملی، منطقه ای ومحلی مدیون فرهنگ ایثار و شهادت شهداست.

زارعی با تاکید بر اینکه در زمان جنگ همه ملت ایران و نیروهای نظامی با هم متحد شدند و به پیروزی‌های بزرگ دست یافتند، تصریح کرد: الان هم جنگ فرهنگی همه جانبه از سوی دشمن در حال مشاهده است و مسؤولان و مردم همه با یکدیگر باید پای کار بیایند و مشکلات فرهنگی و اقتصادی جامعه را برطرف کنند.

سرهنگ زارعی به حضور جوانان در اردوی راهیان نور اشاره و تصریح کرد: سالیان سال است که مردم برای کسب معنویت و برداشتن ره‌توشه‌ای برای آخرت خود، به سرزمین‌های نور سفر کرده و با گرامی داشت یاد شهدا اثبات کردند راه آن‌ها ادامه دارد و جوانان با حضور در راهیان نور و آشنایی با مشکلات و سختی‌ها، خود را برای رویارویی با دشمن و سختی‌های زندگی آماده کنند و تاثیر زیادی بر روی جوانان دارد و بخصوص در اوقات فراغت تابستان، موجب تحولاتی عظیم در آنان خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه ثارالله(ع)، راهیان نور را یکی از هدایای الهی دانست که از سوی خدا به جوانان ما اهدا شده و تصریح کرد: راهیان نور، خودسازی معنوی را به دنبال دارد و کسانی که اعتقادی به این راه نداشته، بعد از حضور در این کاروان‌ها در راه برگشت ره‌توشه بسیاری برداشته و اثرات آن در زندگی‌شان دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ملت شیعه همیشه سربلند هستند و بارها مقابل دشمنان تا دندان مسلح پیروزی‌های بزرگ کسب کردند، اضافه کرد: ما به فرهنگ مجاهدت و شهادت نیاز داریم برای اینکه به انقلاب نیاز داریم چون می‌خواهیم در همه زمینه‌ها رشد و پیشرفت کنیم تا الگویی برای همه دنیا باشیم

زارعی با قدردانی از مجموعه آموزش و پرورش استان، گفت: دشمن امروز به دنبال نهادینه کردن فرهنگ غرب در جامعه است که دستگاه تعلیم و تربیت نقش مهمی در زمینه خنثی کردن توطئه‌های دشمنان دارد.

زارعی هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور را آشنای با فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: هدف از راهیان نور تربیت نسل انقلابی و آشنایی دانش‌آموزان با فلسفه ایثار، قدر دانی و قدر شناسایی از موقعیت امنیتی است که در حال حاضر به واسطه خون شهدا ایجاد شده است.

فرمانده سپاه ناحیه ثارالله(ع) با بیان اینکه رفتن به یادمان های جبهه تلنگر خیلی خوبی برای هر فرد است که هر چندوقت یک بار یه این تلنگر نیاز است تا آن فرد خود را محک بزند و ارتباط دوباره ای با جنگ و شهدا برقرار کند اظهار داشت:در این دوره 700 دانش آموز دختر طبق برنامه ریزی به مناطق یادمانی جنوب اعزام می‌شوند و از مناطق دهلاویه، عملیات والفجر هشت و اروند کنار، هویزه، فتح المبین، شلمچه، طلائیه، دوکوهه و معراج شهدا بازدید می‌کنند.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: