کد خبر: ۱۳۴۹۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۲۳ آذر ۱۳۹۸
در این بسته پیامکی مروری بر مهم‌ترین اخبار در ساعات گذشته خواهیم داشت.
بسته پیامکی روزانه شیرازه 98/9/23

 علت بازداشت مدير آپارات مشخص شد.
 باشگاه خبرنگاران نوشت: انتشار كليپي درباره سئوالات جنسي از كودكان (ژلوفن) در سايت آپارات باعث احضار و بازداشت محمدجواد شكوري مقدم مدير اين سايت از سوي دادسراي فرهنگ و رسانه و توديع وثيقه ۵۰۰ ميليون توماني شد.
در مهرماه گذشته نيز واكنش‌هاي منفي و پيگيري‌هاي مردمي به اين ويدئوي هنجارشكنانه موجب دستور اين دادسرا براي بازداشت عوامل توليد كننده آن شده بود.
______
پيام رهبر معظم انقلاب به بيست‌وهشتمين اجلاس سراسري نماز، ملاقات دبيرشوراي عالي امنيت ملي با خانواده‌هاي برخي جان‌باختگان حوادث اخير، پيروزي حزب محافظه‌كار به رهبري بوريس جانسون در انتخابات پارلماني انگليس، جنايت هولناك مزدوران آمريكا و سعودي در بغداد و به دار‌آويختن يك نوجوان عراقي و همچنين انتقاد از رويكرد نامتعارف وزير ارتباطات در شبكه‌هاي اجتماعي از جمله موضوعات مهم صفحات نخست روزنامه‌هاي امروز بود.
______
بيانيه اصلاح‌طلبان همراهي آشكار با آشوب بود.
حسين شريعتمداري در «كيهان» با اشاره به حمايت برخي از گروه‌هاي سياسي بد‌سابقه از آشوبگران نوشت: بيانيه ۷۷ مدعي اصلاحات و اظهارات اخير چند نماينده مجلس پرده دوم فرمول آشوب است كه نبايد از نگاه تيزبين مسئولان اطلاعاتي و امنيتي پنهان بماند؛ اقدام اين جماعت همراهي آشكار با آشوبگران و مديريت بيروني آشوب است.
 نمي‌توان به آساني از كنار اين احتمال بسيار قوي عبور كرد كه ميان جماعت ياد شده و اراذل مزدور و اجاره‌اي رابطه و پيوندي پنهاني وجود داشته‌است.
 مصطفي تاجزاده، نويسنده نامه ضدملي موسوم به ۷۷ اصلاح‌طلب اخيرا به اتهام فعاليت تبليغي عليه نظام به دادسراي فرهنگ و رسانه احضار شد.
______
دعوت به آشوب در ايران از قلب امريكا

اكانتها و رباتهاي طيفهاي مختلف ضدانقلاب در روزهاي اخير با عمليات مشترك بر روي يك هشتگ واحد در توييتر در پي ايجاد موج دوم آشوبها هستند.
 آناليز جغرافيايي اين فعاليتها نشان ميدهد كمتر از يك درصد توييتهاي مرتبط با اين موضوع از داخل ايران ارسال شده و الباقي از يگان تروريسم مجازي داخل آمريكا منتشر ميشود.
 برخي معتقدند ناظر به استفاده از فيلترشكن و تغيير آي.پي، اين آناليز جغرافيايي داراي اعتبار نيست، در صورتي كه با استناد به آناليز جغرافيايي هشتگ #بازيگران_آشوب ميتوان اين ادعا را رد كرد چراكه با توجه به استفاده از فيلترشكن توسط كاربران ايراني ١٠٠درصد اين هشتگ از داخل ايران منتشر شده است.
 پيش از اين نيز مثلث تروريسم فضاي مجازي (عبري-عربي-آمريكايي) هشتگ "العراق ينتفض" را با ارسال ٧٩درصد توييتها از عربستان، داغ و اعتراضات را بسمت خشونت هدايت كردند.
______
سرزمين بي‌سر.
 «وطن‌امروز» نوشت: جنايت هولناك قتل و به دار آويختن نوجوان ۱۶ساله عراقي در ميدان الوثبه بغداد اين بار جدي‌تر از قبل تبعات هولناك ناامني و بي‌اعتبار كردن ساختار قانوني در عراق را گوشزد كرده است.
 اعدام يك نوجوان در پايتخت عراق به اين معناست كه پروژه بي‌دولت كردن عراق شكل جدي به خود گرفته است.
بدون شك فقدان يك قدرت فائق مركزي و منسجم در قالب دولت قانوني عراق دقيقاً وضعيت مطلوب آمريكا و ارتجاع عربي منطقه است.
اعتراضات به افزايش فساد در اين كشور در حالي بود كه عادل عبدالمهدي كمتر از يك سال نخست‌وزير عراق بود.
 آنچه موجب شد عبدالمهدي نتواند به نخست‌وزيري خود ادامه دهد، جنگ رواني بي‌سابقه رسانه‌هاي غربي و عربي عليه وي بود.
______
 خطر ابتذال در پروژه جوان‌گرايي با شوهاي آذري جهرمي.
 «فرهيختگان» نوشت: رفتار آذري‌جهرمي در چند ماه اخير نشان داد به ‌شدت استعداد به ابتذال كشاندن پروژه جوان‌گرايي را دارد.
 آذري‌جهرمي با هر نيتي مسيري را مي‌رود كه نتيجه‌اي جز اين ندارد كه مردم بگويند عقل حكمراني در آنها كه جوان‌تر هستند كمتر از باتجربه‌هاست و اين يك خطر بزرگ براي پروژه است.
 بياييد به همين اقدامات يك ‌هفته اخير نگاه كنيم؛ وزير جوان چند روز بعد از عصبانيت مردم از فيلترينگ مي‌گويد يك سورپرايز براي مردم دارد! ماجراي سورپرايز تبديل به لطيفه فضاي مجازي مي‌شود؛ معلوم نيست مردم به جوك‌ها مي‌خندند يا خنده عصبي‌شان از اين است كه يك دولتمرد ديگر هم آنها را سر كار گذاشته!
Shiraze.ir
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: