کد خبر: ۱۳۴۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۲۵ آذر ۱۳۹۸
کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد برگزار می کند:
کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد به منظور آگاهی بخشی و همچنین قرابت بیشتر با مردم، نخستین جشنواره ملی عکس "دادبان" را برگزار می کند.

به گزارش شیرازه، هادی شریف زاده، دبیر نخستین جشنواره ملی عکس "دادبان" در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد به منظور آگاهی بخشی و همچنین قرابت بیشتر با مردم به دور از فضای خشک حقوقی و بهره مندی از نگاه متفاوت عکاسان نسبت به زیبایی‌های جامعه و همچنین معضلات قشر‌های مختلف مردم، مسابقه عکس دادبان را برگزار می کند.

وی با بیان اینکه موضوعات این جشنواره را حقوق شهروندی، حقوق کودکان، حقوق معلولین، حقوق کار و حقوق محیط زیست دانست و ادامه داد:حقوق شهروندی: انعکاس مشکلات و معضلات شهروندان در سطح شهر و در مواجهه با دستگاه های خدمات رسان، حقوق کودکان: بازتاب سختی ها و نابسامانی های مربوط به کودکان در جامعه، حقوق معلولین: نمایش دشواری ها و معضلات معلولین در استفاده از خدمات شهری، حقوق کار: ارائه مشکلات و معضلات کارگران در مسیر ایمنی و فضای کار، حقوق محیط زیست: رفتارهای آسیب رسان و مخرب و اقدامات فایده رسان محیط زیست طبیعی و انسانی است.

دبیر اجرایی این جشنواره با بیان اینکه هر عکاس میتواند با ۵ تک عکس به صورت جداگانه در هر بخش مسابقه شرکت کند، با اشاره به ۳ بخش حرفه ای (مخصوص عکاسان حرفه ای با استفاده از دوربین dslr)، آماتور (عکاسی با استفاده از گوشی های موبایل) و جنبی (مخصوص کارآموزان و وکلای عضو کانون وکلا)، بیان کرد: هیچ محدودیتی در سال تولید عکس وجود ندارد.

شریف زاده مهلت ارسال آثار را تا ۱۵ بهمن ماه ۹۸ اعلام کرد و گفت: داوری آثار نیمه دوم بهمن ماه امسال و مراسم اختتامیه ۷ اسفندماه، همزمان با سالروز استقلال کانون های وکلا خواهد بود.

به گفته وی، آثار مورد نظر برای شرکت در مسابقه با ذکر نام و نام خانوادگی، سن، شغل، تحصیلات، زمان و مکان عکاسی و شماره تماس به آدرس dadban.festival@gmail,com و یا به آدرس شیراز، خیابان قصرالدشت نبش کوچه ۴۴ کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویر احمد ارسال شود.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: