کد خبر: ۱۳۵۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۹ - ۱۲ دی ۱۳۹۸
در پی قطع گاز رقم خورد؛
قطعی گاز، خطری که کارخانه‌های سیمان استان فارس را تهدید می‌کند.

در پی قطع گاز تعدادی از کارخانه‌های سیمان در شهرستان‌های فارس، کارخانه سیمان قیروکارزین تعطیل شد و تعدادی کارخانه هم در آستانه تعطیلی قرار گرفت.

تعطیلی برخی کارخانه‌های سیمان در فارس/ قطعی گاز، عامل تعطیلی

خوش نیت معاون کارخانه سیمان قیروکارزین گفت: در پی درخواست شرکت گاز استان، گاز این کارخانه قطع شده و از ۱۰ روز گذشته کارخانه تعطیل شده است.

او با بیان این که بیش از۲۵۰ کارگر این کارخانه بیکار شده اند، افزود: شرکت گاز فارس اعلام کرده است که کارخانه‌های سیمان باید از سوخت مازوت یا کوره استفاده کنند، اما این امکان وجود ندارد.

مدیران کارخانه‌های سیمان فیروزآباد و لامرد که سیستم استفاده از سوخت مازوت دارند معتقدند که استفاده از این سوخت میزان تولید و کیفیت را کاهش می‌دهد و اگر حتی یک روز مازوت به کارخانه حمل نشود کارخانه متوقف می‌شود.

از چند سال گذشته، استفاده از سوخت مازوت، به دلیل آلایندگی‌های زیست محیطی ممنوع است.

نهاوندی مسئول آزمایشگاه محیط زیست فارس می‌گوید نامه ممنوعیت استفاده از مازوت به جای گاز به همه واحد‌های صنعتی ارسال شده است.

اخلاصی معاون سازمان صنعت معدن و تجارت فارس هم می گوید با مکاتبه با اداره گاز استان، در سال رونق تولید، هیچ واحد صنعتی تعطیل نخواهد شد.

او،  قول پیگیری مشکل تعطیلی کارخانه سیمان قیر و کارزین را داد.

در استان فارس ۱۰ کارخانه سیمان خاکستری و سفید وجود دارد که روزانه بیش از ۶میلیون و ۶۰۰هزار تن انواع سیمان را تولید می‌کنند.

اگر وضعیت سوخت این کارخانه‌ها مشخص نشود، تولید سیمان در فارس تا۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: