کد خبر: ۱۳۵۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۱ - ۲۲ دی ۱۳۹۸
تجربه نشان داده پس از بروز حوادث هوایی، چند هفته طول می‌کشد تا علت حادثه مشخص شود، لذا رسانه‌ها راهی جز مراجعه به اظهارات مقامات و کارشناسان ندارند.
تجربه نشان داده است پس از بروز حوادث هوایی، معمولا چند هفته طول می‌کشد تا بر اساس شواهد و قرائن، استخراج اطلاعات جعبه سیاه و بازخوانی نوار مکالمات خلبان و برج مراقبت، علت حادثه مشخص شود. بر اساس همین رویه پذیرفته شده، رسانه‌ها راهی جز مراجعه به اظهارات مقامات و کارشناسان حوزه هوایی نداشتند.

امروز و پس اطلاعیه ستاد کل نیرو‌های مسلح روشن شد: خطای انسانی در حوزه پدافندی، عامل سقوط هواپیما بوده است. چرا اصل ماجرا زودتر اطلاع رسانی نشد؟ افکار عمومی انتظار دارد قوه قضائیه و دیگر نهاد‌های مسئول در ۲ حوزه، تحقیقات خود را کامل و بر اساس نتایج آن برخورد کنند: ۱- رسیدگی به علل فاجعه و برخورد با مقصران ۲- شناسایی و برخورد با کسانیکه عمدا از ارائه اطلاعات به مردم و رسانه ها، خودداری کردند و موجب بی اعتمادی افکار عمومی به جریان سالم اطلاع رسانی شدند.

 شیرازه ضمن تسلیت مجدد به بازماندگان حادثه سقوط هواپیما و عذرخواهی از همه مخاطبان، در راستای ایفای وظایف خود، تا روشن شدن همه ابعاد حادثه، موضوع را پیگیری خواهد کرد.
برچسب ها: خبر ، خبر فارس ، فارس خبر
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: