کد خبر: ۱۳۵۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۸ - ۲۳ دی ۱۳۹۸
آئین گرامیداشت شهدای مقاومت و جانباختگان سانحه هوایی، پس از اقامه نماز ظهر و عصر، با استقبال گسترده دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.
برگزاری آئین گرامیداشت شهدای مقاومت و جانباختگان سانحه هوایی با استقبال گسترده دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز/ شهید قاسم سلیمانی، یک حرکت فرهنگی بود
رئیس نهاد نمایندگی ولی ‌فقیه در استان فارس و از همرزمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری فاطمیه، شهادت سردار سلیمانی و همچنین ضایعه سقوط هواپیمای اوکراین، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را نه تنها یک فرد، بلکه یک حرکت فرهنگی خواند و گفت: شهادت سردار سلیمانی محاسبه غلط استکبار جهانی بود و برای دشمن بسیار خطرناک تر از حیات اوست.

سردار «لطف الله یداللهی» با بیان اینکه ارتباط مردم با سردار سلیمانی یک ارتباط قلبی بود و همه اکنون خونخواه او هستند، افزود: امروز آمریکا و استکبار جهانی، آسیب پذیرتر شده و فرهنگ حیات و شخصیت سردار سلیمانی باید در جامعه جاری شود.
او معرفی دو ویژگی مهم سپهبد شهید قاسم سلیمانی، به «ولایت پذیری» و «ولایت یاری» اشاره کرد و ادامه داد: سردار سلیمانی با تمام ظرفیت، مخلصانه، آنچه را که در توان داشت در این مسیر صرف کرد، او با تمام آسیب دیدگی های جسمی، روح بلندی داشت و ما نیز باید این دو ویژگی مهم را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.
 
 رئیس نهاد نمایندگی ولی ‌فقیه در استان فارس گفت: جبهه دفاع از اسلام، در اختیار انسان شایسته ای چون سردار سلیمانی به موفقیت رسید و ما در هر جبهه ای که این چنین حرکت کنیم، موفق می شویم.

سردار یداللهی در بخش دیگری از صحبت های خود به توصیف مقام معظم رهبری از سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت و اظهار کرد: به فرموده ایشان، سردار سلیمانی هم اهل فکر بود و هم اهل عمل؛ این ویژگی ها در کنار اخلاص، پشتکار، انگیزه و اراده، دنیا را متحیر کرد.

این سردار سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: از زندگی و شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، می توان ده ها کتاب به رشته تحریر درآورد.

برگزاری آئین گرامیداشت شهدای مقاومت و جانباختگان سانحه هوایی با استقبال گسترده دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز/ شهید قاسم سلیمانی، یک حرکت فرهنگی بود

او در ادامه به اهداف دشمن در منطقه با ایجاد چینش جدید در کشورهایی نظیر سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: در سوریه هدف بر این بود که دو کشور با دو پایتخت حلب و دمشق ایجاد شود و در عراق نیز در پی ایجاد سه کشور کردنشین، سنی نشین و شیعی، با محوریت نیروهای اسرائیل و عوامل دست نشانده خود بودند.

رئیس نهاد نمایندگی ولی ‌فقیه در استان فارس در ادامه به تشکیل سپاه ۱۰ هزار نفری بدر به فرماندهی آیت الله حکیم و با حضور نیروهایی چون ابومهدی المهندس اشاره کرد که با سقوط صدام، با همکاری سپاه قدس جمهوری اسلامی، بسیج عراق را تشکیل داده و جلوی پیشروی داعش گرفته شد.

سردار یداللهی به تلاش های سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شمال عراق و نجات مناطق کردنشین از هجوم نیروهای داعش، به عنوان بخشی دیگر از خدمات او یاد کرد و یادآور شد: امروز حزب الله هزاران بار قوی تر شده است.

برگزاری آئین گرامیداشت شهدای مقاومت و جانباختگان سانحه هوایی با استقبال گسترده دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز/ شهید قاسم سلیمانی، یک حرکت فرهنگی بود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آئین با تقدیر از حضور کسانی که به پاسداشت خدمات سپهبد شهید قاسم سلیمانی در این مراسم حضور یافته اند، ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)، شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت، جان باختن جمعی از هموطنان در حادثه کرمان و جانباختگان سانحه هوایی را تسلیت گفت.
دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: شهید قاسم سلیمانی مظلومانه زندگی کرد و تلاش های او، موجب آرامش امروز ما در زندگی و ایجاد امکان فعالیت در موقعیت های مختلف است.

او با تاکید بر پاسداشت خدمات سردار حاج قاسم سلیمانی در امنیت امروز جامعه، ابراز امیدواری کرد همه ما بتوانیم رهرو خوبی برای شهدای اسلام و انقلاب، باشیم.

دکتر لطفی اظهار کرد: در کنار همه سختی ها، بیش از پیش بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم و امید است خداوند روزهای بهتری را برای مردم کشور ما رقم زند.
 
جامعه دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز اعم از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه با شرکت گسترده در این آئین، یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس، شهید حسین پورجعفری، شهید وحید زمانی نیا، شهید شهروز مظفری و شهید هادی طارمی را گرامی داشتند.

این آئین که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان برگزار شد، با مداحی «کاظم محمدی» از مداحان اهل بیت(ع) و سوگواری شرکت کنندگان همراه بود./
دریـچـــــــــــــــــــــه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: