کد خبر: ۱۳۵۶۲۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۵ - ۲۵ دی ۱۳۹۸
ظاهراً اعضای شورا تمایل به طی تشریفات قانونی مصوبات خود ندارند، خصوصاً طرح های سیاحتی را بدون طی تشریفات قانونی عجولانه به مرحله اجرا درآورده و عملاً خواسته افکار عمومی و رسانه ها را در چنین مواردی ترتیب اثر نمی دهند.
 روابط عمومی وامور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز طی یک اقدام کاملاً غیر حرفه ای، جوابیه خود در مورد خبر شیرازه با عنوان"سفر اعضای شورای شهر، معاونان و شهرداران مناطق شهرداری شیراز به فرنگ با هزینه بیت المال با چه توجیهی انجام می شود؟!" را در یک رسانه دیگر منتشر کرد! 

خبر شیرازه مربوط به لایحه دو فوریتی اعزام تعدادی از مدیران شهری به همراه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، جهت بازدید ازکشورهای مالزی و سنگاپور بود که در یکصد و پانزدهمین جلسه صحن علنی عادی شورای اسلامی شهر شیراز با رأی اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید. از طرف شورا گفته شده این لایحه در راستای افزایش آگاهی و کسب تجربه مدیریت شهری پیرامون بهره‌برداری از تکنولوژی‌های شهرهای هوشمند جهان مطرح شده است!

جوابیه روابط خصوصی شورای شهر شیراز به سفر 37 نفره اعضای شورای شهر، معاونان و شهرداران مناطق شهرداری شیراز به فرنگ/ اعتراف به حرکت خلاف قانون شورا در جوابیه!

این روابط خصوصی البته هنوز پاسخ خود را در رابطه با گزارش شیرازه با عنوان "پرداخت پاداش نجومی شهرداری شیراز بخاطر هیچ!/ شورای شهر در مورد جذب و پست گرفتن فرزند خواهر خانم رئیس شورا پاسخ بدهد" را به روی مبارک خود نیاورده و فکر کرده از اذهان مردم پاک خواهد شد .
البته یکی از اعضای محترم شورا در صفحه اینستاگرام شیرازه در زیر پست همین مطلب وعده داده بود که جواب خواهند داد اما آن وعده هم به بسیاری وعده های دیگر اعضای محترم شورای غیرپاسخگوی شیراز پیوست!

واحد روابط عمومی(!) شورای شهر شیراز که در عمل روابط خصوصی برخی رسانه ها است- تا آنجا که جوابیه مرتبط با شیرازه را به رسانه مطبوع و خاص خود می فرستد- به دنبال انتشار خبر موثق شیرازه درخصوص سفر اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به کشور مالزی اقدام به پاسخی ناقص و چند خطی کرده و به هیچ یک از سوالات اساسی مطرح شده پاسخ نداده است.

جوابیه شورا 
در جوابیه روابط خصوصی شورا به راسنه های نزدیک خودش آمده:
به دنبال تغییر رویه در توسعه کلانشهر های جهان به خصوص با توسعه هوش مصنوعی و به کارگیری الگوهای مدیریت شهر هوشمند، لازم دیده شد اعضای شورای اسلامی شهر شیراز از یکی از شهرهای توسعه یافته در زمینه هوش مصنوعی و دارای ساختار موفق شهر هوشمند بازدید نمایند.
پس از بررسی گزینه‌های موفق در اروپا و آسیا نهایتاً طرحی در شورای اسلامی شهر شیراز به تصویب رسید که اعضای این شورا به همراه مدیران مربوطه و برای کسب تجربه بازدیدی از شهر کوالامپور در کشور مالزی و نیز بندر سنگاپور داشته باشند.
هر چند این طرح با ایراداتی از طرف هیات تطبیق فرمانداری شهرستان شیراز روبرو شد اما تاکنون سه نفر از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به همراهان مدیران مربوطه برای انجام این بازدید کارشناسی از زیرساخت‌های شهر هوشمند در مالزی و سنگاپور اعزام شده‌اند و بقیه هم به تناسب زمان و شرایط اعزام خواهند شد. 
اعزام اعضای شورای اسلامی شهرهای بزرگ کشور در تمامی دوره‌ها سابقه داشته و در زمینه آشنایی با برنامه ریزی توسعه محور مطابق الگوهای جدید ضروری ست.
گفتنی است پیش از این نیز سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز به در واکنش به انتشار این خبر گفته بود «در زمان تصویب این طرح، خبرنگاران و اهالی رسانه در جلسه علنی شورای شهر حضور داشتند و بر خلاف برخی ادعاهای خبرگزاری فارس تاکنون هیچ کدام از خبرنگاران این رسانه با بنده به عنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در این باره تماس نگرفته است.» 

جوابیه روابط خصوصی شورای شهر شیراز به سفر 37 نفره اعضای شورای شهر، معاونان و شهرداران مناطق شهرداری شیراز به فرنگ/ اعتراف به حرکت خلاف قانون شورا در جوابیه!

قانون مداری و شفافیت کیلو چند؟
نکته جالب این جوابیه یک اعتراف به قانون مدار نبودن و حرکت خلاف قانون شوراست آنجا که روبط خصوصی شورا اعتراف می کند "هر چند این طرح با ایراداتی از طرف هیات تطبیق فرمانداری شهرستان شیراز روبرو شد اما تاکنون سه نفر از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز به همراهان مدیران مربوطه برای انجام این بازدید کارشناسی از زیرساخت‌های شهر هوشمند در مالزی و سنگاپور اعزام شده‌اند"

ظاهراً اعضای شورا تمایل به طی تشریفات قانونی مصوبات خود ندارند، خصوصاً طرح های سیاحتی را بدون طی تشریفات قانونی عجولانه به مرحله اجرا درآورده و عملاً خواسته افکار عمومی و رسانه ها را در چنین مواردی ترتیب اثر نمی دهند.

اعضای محترم لطفاً به سوالات زیر پاسخ بدهند:
 *شورای مدعی شفافیت به مردم شیراز بفرمایند با توجه به سفرهای بی نتیجه پیشین و مشکلات عدیده مالی شهرداری شیراز چگونه مجوز این سفر داده شده، سفر همه اعضای شورا،شهرداران و معاونان چه ضرورتی داشته است؟
 *شهردار محترم هم لازم است توضیح دهند که هزینه این سفر چه میزان و از کجا تامین شده است. آیا نمی شد به جای این تعداد نفرات کمتری مثلاً دو یا سه نفر متخصص به این سفر بروند؟
* اعضایی که قرار است سفر خارجی بروند باید در صحن علنی شورا مطرح شود تا مثلا اگر قرار است کسی کشور اروپایی برود بررسی شود لااقل زبان انگلیسی بلد باشد یا انسانی باشد که در مهندسی معکوس توانایی داشته باشد.
*سفر اعضای شورای شهر، معاونان شهرداران مناطق شهرداری شیراز به فرنگ با هزینه بیت المال با چه توجیهی انجام می شود؟!
*با توجه به هزینه سفر و دستاوردهای ان برای مردم شیراز می بایست ترازوی هزینه و فایده بلافاصله بعد از این سفر انجام شود تا مضرات و فایده های این سفر محک بخورند.
*شورای محترم لطفا در قدم اول شفافیت بعد از پاسخ به سوالات بالا، لطفاً به رسانه ها اعلام کند طی دوران مسئولیت آنها چه تعداد نیرو وارد مجموعه شهرداری شده است؟
*اختصاصاً پاسخ بدهند فرزند خواهر خانم رئیس شورای شیراز چگونه جذب شهرداری شده و بر چه اساسی پست معاونت یک شهرداری حساس در شیراز به وی سپرده شده است؟
و نکته دیگر اینکه اعضای محترم در دوسال مانده به پایان مسئولیتشان آیا فرصت پیاده کردن آنچه در این سفر می آموزند را خواهند داشت؟
و حرف پایانی اینکه دستگاه های ناظر بر شهرداری نیز باید پاسخ سوالات بالا را به وجدان خویش بدهند چرا که بعید است پاسخگوی رسانه ها باشند، که چرا این اتفاقات در شورا و شهرداری شیراز در حال وقوع است؟

دریـچـــــــــــــــــــــه
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
0
فقط لیست امید و دیگر هیچ ...!
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
0
0
اگر چه در شرائط فعلی و لزوم صرفه جویی این سفرها به صلاح نیست
اما
این سعدی خودمان خیلی از چیزها را در سفر آموخته
سفر و دیدن پیشرفت های دیگران در نگرش انسانها خیلی موثر است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
0
0
اعضای شورای بی .... شهر شیراز فکر کردن مردم سرشون گرم سقوط هواپیما و شهادت سردار شهید سلیمانی هست فکر نمی کردند رسانه مردمی شیرازه سفر تفریحیشان را با پول بیت المال انعکاس می دهد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: